Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 26.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема сименс pbx3750  
Автор ukw_kj (непознат)
Публикувано29.05.13 11:00



Моля за подсказка от къде да сваля софтуер за тази централа, необходимо е администриране на допълнително поставена разширителна платка.



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: ukw_kj]  
Автор XБП (непознат )
Публикувано30.05.13 18:01



Hipath 3000 Manager E ли имаш предвид! Ако е така мога да ти го метна.



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: XБП]  
Автор ukw_kj (непознат)
Публикувано31.05.13 09:46



Точно този софтуер. Аз намерих в интернет Siemens HiPath 3000 Manager V8 R2.1.0 , ако имаш друга версия е-маила ми е ukw_kj@mail.bg
свалих си и инструкцията за централата, че последната която съм обслужвал бе М600 ( Българска) в началото на 90 те.



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: ukw_kj]  
Автор XБП (непознат )
Публикувано31.05.13 14:12



Същата версия е и при мен. Хелпа към програмата работи ли ти, при мен беше проблем да намеря хелп файловете, но вече ги имам.



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: XБП]  
Автор ukw_kj (непознат)
Публикувано31.05.13 18:32



Сега погледнах не работи - пише ми че няма онлайн хелп за този език. Ако непредставлява трудност били ми го пратил и в един тхт файл как да го поставя в пропграмата.



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: ukw_kj]  
Автор XБП (непознат )
Публикувано01.06.13 16:10



В понеделник ще гледам да ти го пратя. Каква разширителна платка слагаш?



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: XБП]  
Автор ukw_kj (непознат)
Публикувано01.06.13 17:30



Сега започвам работа с тази централа, нямам си идея каква е сложена, би трябвало вътрешни номера, информираха ме че са сложили разширителна платка. Викат ме и искат да им активирам допълнителни телефони аз седя и ги гледам умно. Шефа решил че може и централи да обслужваме ХИ - добре ама предишния телефонен техник си е прибрал и софт и описание всичко,
даже описание на реглети не е оставил. Аз досега съм се занимавал с компютърни мрежи компютърна подръжка - телефонна централа не съм пипал от 93 година и тя бе хибридна цяла стая 600 поста 6 шкафа по 100 поста българска М600. Сименс централата е свързана като разширител към БТК чрез 4 ISDN. Ползва национален номерационен план вътрешните са с градски префикс. Има и суич 24 портов в шкафа и си нямам и идея дали е за воипове или е на вътрешната мрежа.

Целта ми е с софтуера да пусна допълнителните телефони, да им задам приоритети, да видя централата с кое IP е. Въобще да я разуча.



Тема Re: сименс pbx3750нови [re: XБП]  
Автор ukw_kj (непознат)
Публикувано13.06.13 12:31



Благодаря, пощата получена.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.