Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 30.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да стане  
Автор XБП (непознат )
Публикувано25.01.12 17:04



Целта ми е смартфон с инсталиран СИП клиент да се явява като вътрешна екстенция на офисна централа.
Нещата ги виждам така: ВОИП АТА с FXS вход /Linksys SPA2102/ вързан към някоя от вътрешните екстенции на централата.
Интернета ми е със статичен адрес.
Ще стане ли така постановката. Ако да, ще съм ви благодарен за подробности по настройката.



Тема Re: Как да станенови [re: XБП]  
Автор XБП (непознат )
Публикувано26.01.12 11:47



Няма ли някой нещо да подскаже...



Тема Re: Как да станенови [re: XБП]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.01.12 16:43



На мен лично не ми е ясно питането ти.
Това което може лесно да се направи, е да си инсталираш VoIP клиент по твой избор, и да го вържеш към СИП базирана централа. От там на сетне е въпрос на програмиране на централата ти.
Например, ние сме вързали няколко номера взети от доставчик на номера към централа (Астериск). Съотвтетно като дръннеш на някой от тези номера, позвъняването се препраща към няколко воип телефона - някои хардуерни, други - на смартфони и таблети.
ПП
Ползваме и ser - Камаилио - много добро СИП прокси, което елиминира нуждата от STUN за клиенти които са зад файъруол.
Тоест централата има външно, статично ИП, а клиента е някъде другаде, вързан през рутер.
ППП
Ако целта ти е да терминираш "ландлайн" номер към СИП клиент - дигиум предлагам доста добри платки.

Просто не ми е ясна целта ти - с какво разполагаш, какво и как искаш да вържеш. Ако искаш да вържеш сип клиент към сип клиент (Linksys SPA2102), без посредничество на друг хардуер - не съм на ясно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Как да станенови [re: bira_more]  
Автор OSagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано26.01.12 22:00



човекът е обяснил с гъза си, че иска да направи вътрешна линия от аналогова централа, да работи на СИП, с идеята да се свързва директно с устройството без прокси.

--

::

Тема Re: Как да станенови [re: XБП]  
Автор CyberSAS (no.One.kNows)
Публикувано31.01.12 09:20



Към Linksys SPA2102 май не можеш да се регистрираш. Устройството се регистрира в централа - не ти - на него.

- За теб ли е?

Тема Re: Как да станенови [re: CyberSAS]  
Автор OSagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано31.01.12 20:30



На теория може да работи и р2р, но не съм го пробвал (и не бих се осланял на това).

--

::

Тема Re: Как да станенови [re: OSag]  
Автор XБП (непознат )
Публикувано01.02.12 21:31



@Оsag: Мдаа сигурно с "гъза си" съм обяснявал но си разбрал точно какво целя.
Искам смартфона ми да се явява като вътрешна линия на офисната централа, в моя случай- SIEMENS HIPATH,.
E, става ли постановката и ако става как да я изпълня!!!!!!!!!!
Затова, че съм предложил някакъв PAP за да не ви обърквам, забравяме.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XБП на 01.02.12 21:33.</EM></FONT></P>

Редактирано от XБП на 01.02.12 21:33.



Тема Re: Как да станенови [re: XБП]  
Автор OSagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано01.02.12 22:13



Аз те разбрах просто защото съм много добър.

--

::

Тема Re: Как да станенови [re: XБП]  
Автор CyberSAS (no.One.kNows)
Публикувано02.02.12 10:33



Simens-а има опция за СИП разширение, но сигурно ти е скъпо?

Виж някое СПА, което да има и FXS и FXO портове - с тях сме правили такива магарии едно време - да се регистрираш на него, а през FXS порта - към централата. Отдавна беше и не помня модела, а и може да са актуализирали номера на модела.



- За теб ли е?


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.