Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 26.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема IP PBX  
Автор VinkelSchtrasse (непознат )
Публикувано04.11.11 15:20



Привет,

Ще бъда благодарен ако някой от вече сътворли чудото обясни за какво иде реч!
Имам инсталиран Астериск. Нещото, което искам да направа е да си прехвърля БТК телефона с IP Trunk и да ползвам комютъра като централа. Някой може ли накратко да обясни как стават нещата. Предварително благодаря.



Тема Re: IP PBXнови [re: VinkelSchtrasse]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.11 18:16



Взимаш платка от дигиум, и си в бизнеса. Мисля че БТК непредлагат услугата която търсиш. Може да е възможно прехвърляне на номера към някой VoIP доставчик, към когото вече да направиш трунк и т.н.

Bеer? Mоre?




Тема Re: IP PBXнови [re: VinkelSchtrasse]  
Автор VinkelSchtrasse (непознат )
Публикувано04.11.11 19:01



Самите БТК са VOIP провайдер. Т.е. те ще ми трънкнат телефона да ми идва по Интернет. Случая е с Астериск-а. Според мен са го писали телефонисти '86 година. Няма оправия там! Въпроса е имам 2 вътрешни, които искам да си говорят по между си, а така също и да диалват на вън и приемат входящи. Външните ми идват на единия етрнет порт, вътрешните на другия. Това е лесно. Не мога да разбера лгиката на системата!?! това ми бе въпроса. Някой ако го е правил да каже как става моля!



Тема Re: IP PBXнови [re: VinkelSchtrasse]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.11 19:13




Управия има. Просто няма никакво значение кой на кой етернет порт ти идва. Астериска ако е настроен правилно си знае къде какво да праща. Виж - ядове с NAT може да имаш, ама там има STUN и разни други неща.
За толкова пари - толкова.

Bеer? Mоre?



Тема Re: IP PBXнови [re: bira_more]  
Автор VinkelSchtrasse (непознат )
Публикувано04.11.11 19:38



Гут, разбрах как работи но ми отне цял ден! :)



Тема Re: IP PBXнови [re: VinkelSchtrasse]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.11 22:23



А бе ако ти се наложи да ползваш opensips - астериска ще ти се види като супер добре документирана интуитивна система.

Bеer? Mоre?




Тема Re: IP PBXнови [re: VinkelSchtrasse]  
Автор OSagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано04.11.11 22:44



Много обичам някой като не разбира нещо и да го плюе че било дървено.

--

::

Тема Re: IP PBXнови [re: OSag]  
Автор VinkelSchtrasse (непознат )
Публикувано07.11.11 09:54



Младеж, като модератор се очаква да бъдеш и полезен. Ако можеш да помогнеш помогни. Не виждам къде видя, че нещо е оплюто и пр.



Тема Re: IP PBXнови [re: VinkelSchtrasse]  
Автор OSagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано07.11.11 10:03



В отговор на:

Случая е с Астериск-а. Според мен са го писали телефонисти '86 година. Няма оправия там!



Младеж ще викаш на баща си. Модераторът има други функции, не да е бърза помощ. Този продукт дава хляб на стотици хиляди хора, ти го описа че бил от 86-та. Ама явно ти си в 80-та, щом не го разбираш.

--
::

Тема Re: IP PBX [re: VinkelSchtrasse]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано08.11.11 11:52



То и ника ти е с правописна грешка, ама - на - астериск е виновен. И какво като не го разбираш? От молекулярна биология или ядрена физика - разбираш ли - доста преди 86 та. И както не разбираш от горните, не го чаткаш немския и спориш с модератор - или си за форум направи си сам или просто си тролиш...

Бирата ти е дал насоки, ето и моите:

Отговора на твоя въпрос - пускат ти трънк от бТК, вътрешните да прехвърлят е стандартно - в дайл плана на дайл слагаш едно малко t като опция...

Те това е - нищо сложно няма.

- За теб ли е?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.