Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 14.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помощ за ASTERISK момчета..нови  
Автор ПишмaнAдмин ()
Публикувано02.02.11 21:48



Здравейте....инсталирах си астериск централа за сега върху линукс Дебиан, но в работещия си вариант ще бъде върху FreeBSD. С вътрешните номера за сега нямам проблеми ( обикновени неща де...войс мейли, прехвърляния и т.н)
Имам и акаунт в justvoip който също закачих към централата и работи изходящо. Дойде момента да тествам нещата входящо. Понеже нямам FXO платка за момента, си купих номер от voicelink.biz. След 5 мин вече можех да излизам през него и да набирам входящо и ТУК започна проблем. Проблема се състои в това че набиращия отвън не чува тон свободно в слушалката. Вътрешния телефон към който е пренасочен външния номер си звъни и ако вдигнеш си провеждаш нормален разговор. Но докато се осъществи връзката набиращия чува само тишина. Не съм много наясно кой трябва да осигури този тон, централата на набиращия, VOIP провайтера който ми насочва номера или моя asterisk. Какви ли не опции не пробвах и няма ефект. За съжаление нямам друг входящ номер, така че проблема може и да не е при мен а при тези които ми насочват номера но...
Както и да е, ако нямай име идея, ще съм благодарен.
П.С Имах телефон към spnet но така и не можах да го закача към астериска.



Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: ПишмaнAдмин]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано02.02.11 23:11



exten => .....,1,Ringing

--

::

Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: O!Sag]  
Автор ПишмaнAдмин ()
Публикувано03.02.11 09:04



Благодаря ти много за отговора. За съжаление и това го пробвах. Последно реших че проблема е или е провайдера или в куца инсталация на астериска (няма файлове примерно в /var/lib/asterisk/sounds/).
Зарязах я и си я инсталирах на FreeBSD 8 (там където ще си бъде постоянно уж) Пренесах двата конфига от "почти работещата" инсталация :) и ударих отново греда в която не мога да намеря логика (поне не аз) Ето конфовете и лога ако някой му се занимава (ще бъда благодарен с бира (по куриер) :)
Ето грешката от лога:

chan_sip.c: username mismatch, have <voicelink>, digest has <>
chan_sip.c: Failed to authenticate device "0887xxxxxx" <sip:0887xxxxxx@89.215.205.35:5060>;tag=0302551108362037523781

Първия ред не ми е ясен но с четене предполагам ще намеря проблема. Втория ред обаче е абсолютно непонятен за мен: телефона от лога 0887хххххх е моя GSM от който звъня на входящия си номер 056хххххх. От какъв зор астериска иска да се регистрира с ГСМ-а ми в voicelink.biz??

Съобщението ако набирам от Мтел е че временно нямам достъп до този номер
От Виваком е че съм избрал несъществуващ номер

Пак казвам с тези конф файлове си работи (без звука свободно) на линукс
Версията на астериска на линукса е 1.4 на FreeBSD 8 е 1.6
Астериска е на машина с реален адрес и не е зад НАТ

П.С: Изходящо набирам без проблем

sip.conf

[general]
disallow=all
allow=ilbc
allow=ulaw
allow=alaw
allow=gsm
qualify=yes

register => 056XXXXXX:pass@sip.voicelink.biz/111 ; юзернейма съвпада с номера ми

[voicelink]
type=peer
fromuser=056XXXXXX
username=056XXXXXX
realm=voicelink
canreinvite=yes
secret=xxxxxx
dtmfmode=rfc2833
insecure=very
host=sip.voicelink.biz
outbound=proxy=sip.voicelink.biz
context=incoming
nat=no

extensions.conf

[general]
static=yes
writeprotect=no

[incoming]
exten => 056XXXXXX,1,Answer
exten => 056XXXXXX,2,Dial(SIP/111,30,Ttr)
exten => 056XXXXXX,3,Hangup

[int]
exten => 111,1,Answer
exten => 111,2,Dial(SIP/111,60,Ttr)
exten => 111,3,Hangup
include => out

[out]
exten => _0.,1,Dial(SIP/voicelink/${EXTEN},30,r)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ПишмaнAдмин на 03.02.11 09:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от ПишмaнAдмин на 03.02.11 09:48.



Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: ПишмaнAдмин]  
Автор ПишмaнAдмин ()
Публикувано03.02.11 10:02



Успех :) проблема с обаждането е решен с реда
insecure=very
променен на
insecure=invite

Може да продължим (ако имате желание разбира се) защо нямам сигнал свободно на версията на линукса.

Редактирано от ПишмaнAдмин на 03.02.11 10:16.



Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: ПишмaнAдмин]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано03.02.11 10:50



Да пробваш да махнеш Answer()?
и в indications.conf country=bg?

- За теб ли е?

Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: Cyber_SAS]  
Автор ПишмaнAдмин ()
Публикувано03.02.11 14:29



Кънтрито го сменях на ккавото и да е....от друга страна на работщия астериск си играх да ги сменям, е няма значение има ли си сигнал - има ....на другата няма и няма. Обаче те Дебиан ни се видят ни се карат.....та сега си свалих астериска и си я компилирам на място....ще уведомя за резултата

Еми няма подобрение...нова инсталация с компилиране ...все същото
за сега се отказвам от астериск по дебиан :)

Редактирано от ПишмaнAдмин на 03.02.11 14:55.



Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: ПишмaнAдмин]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано03.02.11 16:35



Знам, че е дебилско, ама защо не пробваш набързо някоя Лайф дистрибуция на Астериск - просто да се увериш, че проблема със свободното е ОТ доставчика? АстерискНау, там ФрийПБХ - нещо за две минути?

- За теб ли е?

Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: Cyber_SAS]  
Автор ПишмaнAдмин ()
Публикувано03.02.11 18:44



Няма дебилски идеи за мен. :) Аз приемам всякакви - не съм всезнаещ...като се знам по някога какви малоумни грешки правя.
В по предния си пост съм писал че другата ми инсталация астериск (на FreeBSD) няма този проблем с звука. Така че проблема е най вероятно заради дебиана. Примерно нямам аудиокодека ilbc щото на дебиан нещо им пречи. Знам ли дали проблема не е от него :) Както и да е
А за freepbx-а имам голямо желание да го сложа но за съжаление колкото пъти го слагах (на дебиана) така ми омазваше работещата инсталация на астериска че после не мога да я стартирам (променени файлове и т.н) За сега работя директно с конфиговете (както каза един приятел "Избрал си много правилен път ама много труден) Предполагам че с уеб интерфейс ще е по лесно. Ще се опитам да го сложа на FreeBSD-то. Там нещата тръгват малко по трудно но като тръгнат всичко бачка :) Поздрави.



Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: ПишмaнAдмин]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано03.02.11 20:09



Oпитай с един Progress в началото на правилото.
Също така кажи какъв ти е целия номер. Въпросът има значение, което ще обясня после ако се налага.
И ако искаш, мога да ти дам номер за проба за да видиш дали ще се държи различно.

--

::

Тема Re: Помощ за ASTERISK момчета..нови [re: O!Sag]  
Автор ПишмaнAдмин ()
Публикувано04.02.11 19:59



Няма проблем разбира се: 056919861 е номера. Влиза през voicelink.biz. Четох за това Мтел спот, което до колкото разбрах е да си обърнеш номера да влиза през сип (звучи добре) За съжаление моя номер е служебен и не стана но малко по късно ше пробвам с на жена ми.
Както казах за сега на БСД-то всичко е ОК. Звъни, има си сигнал.
На линукса ще пробвам което предложи с Progress, след като прочета какво прави като функция :) . Ще пиша резултата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.