Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 19.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тестова машина за БИЛИНГ - HybSys  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано19.08.08 10:55



Тестова машина за билинга (отне 20 минути):

http://a2b.hybsys.bg
User: root
Pass: myroot

Настройка на SIP телефон / устройство:
User: 0573132626
Pass: 5642982017
SIP Proxy: 88.203.184.220

Тест за предплатени карти:
Входяща точка: (02) 4210030
PIN: 0573132626

Добавени са пътища в билинга за София (02) и USA (001). Можете да си добавите още от интерфейса.
Не се провежда реален разговор, а се повтаря номера, който е набран и се пуска музика. Това е друг IP PBX, който играе ролята на кериър.

Успехи,

sas

- За теб ли е?

Редактирано от Cyber_SAS на 19.08.08 11:40.



Тема Страничен наблюдателнови [re: Cyber_SAS]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.08 13:33



Споменах че само съм гледал "играчките" ви и впечатлението ми беше че са със сериозна надценка, но пък на склад. Както бях споменал и че в последствие почнах да разбирам по добре основанията за подобна надценка.

От латиносериала който се разви - друго освен кофти впечатления няма какво да остане. Който не бачка - само той не греши. Е може и Франки да не греши - не знам, ама останалите - грешат. И е важно как обработват грешките си.
Сега - 20 мин за тестова машина. Браво. Няма и цяла нощ за решение на проблема - браво. Ама защо по дяволите трябваше да мине цял месец до развръзката?
Можехте да намерите координати на клиента и да решите проблема много по бързо.
Въобще не коментирам - трябвало ли е да решите проблема или не. Нито кой крив кой прав. Само едно - щом на края го решихте - можеше да го решите много по рано. И да се спести един силно неприятен латино сериал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Страничен наблюдателнови [re: bira_more]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано19.08.08 13:50



Виж, ти най-добре знаеш. Ние не сме разследващо звено. Имаме си съпорт система, където като си пуснеш проблема, ако няма развитие 20 мин. и падат глави.

В случая клиента не се възползва от нея; издирваме го по ГСМ, за да си каже новото ИП и установяваме супер смешен проблем - човека е от Бургас, а нашите хора настройват София.

Ако няма комуникация може и 10 месеца да минат и пак нищо да не се свърши.

Тестовата машина е за наш клиент - да я хареса, но я пуснахме "за всички", за да запушим муцките на чуждестранните бизнесмени.

Естествено, че грешим - и го признаваме. Затова сме толкова добри.

А че имаме стока на склад - ясно е. В БГ НЯМА ДРУГА КОМПАНИЯ, КОЯТО ДА ДЪРЖИ ТОЛКОВА МНОГО VOIP SHITS НА СКЛАД. ПОДПИСАМ СЕ.

Успехи,

sas

- За теб ли е?

Тема Re: Страничен наблюдателнови [re: Cyber_SAS]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.08 14:27



Явно има проблем със съпорта. По някаква причина клиента ви не го е ползвал - защо не знам и не е мой проблем.
Само едно казвам - вместо 1 месец да се изписват латино сериали, можеше на 3тия ден да го откриете на ГСМа му, както го направихте на 30тия. И определено щяхте да си спестите "имидж".
В смисъл - няма значение кой крив кой прав - ако му се бяхте обадили на третия ден - щяхте да си спестите "имидж".
На времето имах известни разногласия с Орбител и по специално с г-н Горчилов. Та накрая стигнахме и до публикации във вестниците. А ставаше въпрос за дреболия. И накрая - макар и с половин уста, г-н Горчилов призна че може и да имам право до известна степен.
Ако го беше направил веднага - нямаше да има скандал въобще. И нямаше да попаднат на първо място в личния ми черен списък. Не че има някакво значение за тях разбира се. Ама вложиха усилия да се оформи скандал и да оставят максимално отрицателно впечатление в техен клиент.
Сега ти влагаш усилия да създадеш лошо впечатление за фирмата си и аз определено не съм в състояние да разбера защо го правиш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Страничен наблюдателнови [re: bira_more]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано19.08.08 14:58



Не може да очакваш съпорт, като не се обръщаш към него.

Иначе съм съгласен - макар клиента да не е действал по канален ред, трябваше някой да детектне проблема и да го оправи - как ли? Кой знае...

- За теб ли е?

Тема Re: Страничен наблюдателнови [re: Cyber_SAS]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.08 15:34



Ти го детектна. Не знам как ама го детектна. И човека получи съпорт без да се обажда - не знам как стана ама стана.
Погледни дискусията от страни.
И след това си отговори за себе си:
1. Можеше ли на третия ден от началото на тукашната сага, да направите това което направихте на 30тия ден?
2. Ако бяхте направили на третия ден това което направихте на 30тия - какви щяха да бъдат ефектите за фирмата ви, спрямо тези които са сега?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Страничен наблюдателнови [re: bira_more]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано19.08.08 15:45



Така е, ако имаш 3 клиента - на всеки - можеш да правиш евала. Като станат 300 нещата се променят - няма капацитет, разбираш ли?!

Какво пречи да си ползваш екстрите - съпорт - мъпорт - пише го в гаранционната карта, на сайта и къде ли още не...

БТВ, клиента още не може "да си изтества системата", щото е в движение



- За теб ли е?

Тема Re: Тестова машина за БИЛИНГ - HybSysнови [re: Cyber_SAS]  
Автор Elate Pilenca (непознат )
Публикувано19.08.08 23:13



Това ли продава Хибридни системи за билинг?



Тема Re: Тестова машина за БИЛИНГ - HybSysнови [re: Elate Pilenca]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано20.08.08 08:16



Продава инсталация, настойка и поддръжка. "Това" е безплатно.

- За теб ли е?

Тема Re: Тестова машина за БИЛИНГ - HybSysнови [re: Cyber_SAS]  
Автор ToxiNiK (сбръчкан дядка)
Публикувано24.08.08 02:02



"ТОВА" е един от добрите оупън сорс билинги за предплатени карти.

А относно латино сериала. От личен опит знам, че много често проблемите са от "задкомпютърното устройство". Ако не е имало специалист да свърже и настрои системата на мястото където ще работи може всичко да има ама работата да не върви. Дори и с инсталиран и тестван при доставчика софтуер клиента трябва ДА УМЕЕ ДА РАБОТИ С НЕГО. Иначе си е купил един голям камък.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.