Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 07.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема GSM-те с wi-fi?  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 18:39



От известно време се загледах в GSM-те с wi-fi и желая да купя,
Но и си мисля за тези Безплатни точки - колко ли от тях няма в даден момент да станат с код!!!, в България все нещо куца,
Тези от кафетата - давам но с код!
Магазина - давам но с код!
Бензиностанции и те!
И така съвсем безплатния wi-fi става "недостъпен"!!!
"Лично мнение"!!!
Бъдещето ще покаже.





Тема Re: GSM-те с wi-fi?нови [re: питaщ]  
Авторнoв ниk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 15:49



Аз съм с такъв телефон и тук-таме върши някаква работа. Сободни точки се намират трудно наистина и точно когато ти трябват няма такава. Но това ще се промени към по-добро предполагам.Използвам го телефона колкото да заредя някое акаунтче или да си попгледна пощичката като съм в движение и дори не мъкна лаптоп вече. На 2 места съм пуснал нета свободно и скоро ще станат и 3. Където нямам нужда от кой знае каква скорост... нека да си го ползват и други. Така и така го плащам. Да влезе комшията в скайпа или да поразровичка някоя страничка.. няма да ми лагне нета. Домашния ми интернет се ползва от 4 човека постоянно и нито веднъж не съм забелязал някаква разлика в скоростта. Никой не е започнал да тегли на поразия, щото е аванта :) . Бензиностанциите и заведенията са с кодчета, за да те привлекат като клиент предполагам. Българинът не е такъв скъперник. Като осъзнаят хората, че споделянето на нета няма да им се отрази по някакъв начин на тяхната работа.. ще започнат да се появяват и повече незащитени точки.
Цената на тези телефончета не е малка и се замисли дали имаш нужда от такава екстра 1-во, ако ще го ползваш само за да влизаш в скайпа като си на кафе с приятелката си :)
М/у другото темата не е за тук. O!Sag с пълно право може да се намеси.



Тема GSM с wi-fi?нови [re: нoв ниk]  
АвторKOD (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 21:11



Аз също имам такователефончи. Много е удобно, особено като пътувам в чужбина. Там има на много места некодирани "горещи точки", които може да ползуваш и за VОІР телефониа (демек - безплатно).
Аз сега съм планирал да си набавя ново и ще продавам наличното. Та, ако някой има интерес, - може и да направим връзката.



Тема Re: GSM с wi-fi?нови [re: KOD]  
АвторHTC (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 19:31



Не е чак толкова висока цената им вече, например в момента се продава по магазините за около 390 лева Нокия E51. Но свободен wi-fi се среща по често в големите градове и на вратите на много заведения има стикер с "Wi-Fi zone"
По бензиностанции Еко БТК са пуснали също безплатен безжичен интернет.



Тема Re: GSM с wi-fi?нови [re: KOD]  
Автор moDem ()
Публикувано21.06.08 20:36



Човек нещо се бъркаш много. В германия съм и няма никакви безплатни точки. В общежитието си плащам за интернет и мога да ползвам само лаптопа но не и телефона ми. Дори в университета трябва да подам молба и незнам какво си да използвам заветния лаптоп.

Живота е низ от груби събужданя


Тема GSM с wi-fi?нови [re: moDem]  
АвторKOD (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 11:17



Това, че ти не можеш да се включиш в "горещите точки" не зачи,че ги няма!Преди Колумб никой не е знаел, че има Америка, но въпреки това я е имало !

Обикновено университетите в Германия са покрити от безплатен безжичен интернет, също и повечето общежития. Освен тях, има такива възможности и в много кафенета, бензиностанции, ЖП гари, хотели и др. под.

Аз лично, като мина с лаптопа из зайона, засичам по 30-40 локални мрежи, като почти половината от тях не са кодирани и можеш свободно да влезеш в тях и да ги ползуваш от колата си, например.

Опитай, и докладвай във форума !



Тема Re: GSM с wi-fi?нови [re: KOD]  
АвторmoDem (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 14:09



Живея на общежитие тука. В общежитието ти искат мак адрес zа да иzполzвам то4ките и съотжетно да си плащам. На летището няма свободни то4ки, в хотела също. Не мога да иzполzвам в университета лаптопа понеже вси4ко е кодирано. В германия няма нищо беzплатно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.