Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 16.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо важно за лизензираните телефонни услуги  
АвторPaбoтeщ в cъpжaвнa aдминиcтpaц (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 01:52



Мисля, че след като толкова много се спряга думата лицензирани, не би било нищо лошо ако тия които я използват да пояснят точно за какви лицензи става дума.
Само като пример ще кажа, че от три години опи да се въведе ред относно лицензите на радиостанциите и че в момента 80 и повече процента от Радията в НРБ излъчват без лиценз. Нещо повече... даже до момента в Бг няма единна система в която да се виждат лицензираните. Спомнете си и хаоса със софтуера и на министерството на правосъдието.
Втори пример:
Ако аз съм таксиметров шофьор и претендирам , че съм с лиценз би трябвало да мога да го покажа... даже тоя лиценз трябва да стои на видно място в таксито.
Та... лицензираните които твърдят , че имат лиценз нека ни обяснят за какъв точно лиценз става дума. Иначе разговора не е сериозен... да на кажа нещо по-конкретно....



Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: Paбoтeщ в cъpжaвнa a]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 02:00



Сега "лицензирания" О САГ ще заключи и тая тема. Интересно, защо не може да ги трие... Все едно... успешни празни разговори ви желая.



Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: дpyr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.04.08 14:37



На времето се интересувах.
До колкото успях да разбера има 2 вида лицензии:
Единия - обща лицензия която позволява предоставяне на Интернет услуги например
Другия - индивидуална, която позволява предоставяне на телеком услуги.
Интересувал съм се от любопитство, не съм юрист и много неща не съм разбрал. И е много вероятно да съм объркал нещо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: дpyr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.04.08 14:50



Наредба № 7 от 04.10.2004 г. за
условията и реда за издаване на
индивидуални лицензии без конкурс или търг за осъществяване на
далекосъобщения чрез далекосъобщителни мрежи от неподвижната
радиослужба (обн., ДВ, бр. 93 от 2004 г.
Това според мен е наредбата определяща понятието лицензиран - тоест ако една фирма се е съобразила с тази наредба, е лицензирана, ако не се е съобразила - не е лицензирана.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: bira_more]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 17:58



Защо мълчат лицензираните... Биха могли да кажат по коя наредба са им издадени лицензите. Би било най-малкото честно и прозрачно и да им доведе повече клиенти.



Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: Az]  
АвторPaбoтeщ в ... (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 18:28



Като казвам , че работя в държавна администрация, това може би значи , че съм наясно със ситуацията около въпросните лицензи. В смисъл , че такава ситуация няма. Разбира се , нямам и време и желание да създавам неприятности на т.нар. "лицензирани". Сина ми се опитва да се занимава с вашия бизнес и ми развива разни теории и тук нагледно, с липсата на реакция от страна на "лицензираните" му показвам колко е измислен този бизнес.



Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: Paбoтeщ в ...]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано19.04.08 20:22



Измислен? :-)
Лицензиите са индивидуални и са за предоставяне на далекосъобщителни услуги. Издават се от КРС. От тяхната страница може да разбереш достатъчно за това как се кандидатства и какво се прави.

Въпросния измислен бизнес иска доста големи инвестиции.

--



Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: дpyr]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано19.04.08 20:22



Може, ама нарочно не ги трие. Не очаквам да го проумееш



--


Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: O!Sag]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 09:55



Вашият индивидуален лиценз кой номер е?



Тема Re: Нещо важно за лизензираните телефонни услугинови [re: Paбoтeщ в cъpжaвнa a]  
Автор ToxiNiK (сбръчкан дядка)
Публикувано24.04.08 22:32



Ровил съм доста по въпроса за VоIP "лицензите", защото преди известно време имах проблеми с регионалия представител на един от големите "лицензирани" VoIP доставчици в града.
Ако не предлагаш стационарни номера на клиенти не ти трябва лиценз !!!
Ако използваш VoIP за фирмата си не ти трябва лиценз !!!
Ако имаш кабинки не ти трябва лиценз !!!
Т.Е. VoIP се явява "интернет услуга" за която не се изисква лиценз - все още.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.