Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 28.09.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Безплатните минути в JustVoip?нови  
Автор Mapиo78 (непознат )
Публикувано10.04.08 21:00



Като регистриран потребител имам право на 300 минути на седмица към стационарни телефони, но в сайта им не пише как точно се отчитат. Писах им писмо, но не отгориха.

Как мога да следя колко минути ми остават? Не разбитам как се отчита тази седмица, от кога до кога?

В "Recent Calls" в акаунт страницата показва чак когато те таксува по нормалната тарифа ... FUP exceeded





Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: Mapиo78]  
Автор iya2 (наблюдаваща)
Публикувано13.04.08 18:18



Аз ползвам тази програма вече шест месеца. Имаше лека неприятна изненада още като си заредих първия път - вместо упоменатите 120 дни, реално ти дават 90 дена. Няма как да видиш колко харчиш на седмица. Направи ми впечатление, че през послединя месец настъпи хаос в отчитането - имала съм последователни дни, в които ту ми отчита, че имам достатъчно free, ту започва да ми "краде" от кредита - и това при положение, че аз за цяло денонощие и да се съдера не мога да навъртя тези 300 мин. Май отчитането е примерно, ако си заредил в четвъртък - до следващия четвъртък, но не съм много сигурна. Иначе връзката като цяло е добра, макар че има забивания отвреме навреме, но не съм съвсем сигурна дали не е от моя нет.



Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: iya2]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано14.04.08 16:37



И аз това се чудя.Всъщност е ДО!!!! 300 минути на седмица!!!!
Но не е ясно със зареждане за 10 евро колко минути ти дават.От разпечатката стигам до извода ,че са не повече от 100 мин. при 10 евро.
Ако някой е разгадал нека да каже.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: Xoлдън]  
АвторMapиo78 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 23:01



300 минути са си и няма никаква измама. Проверено е многократно.

Но имай предвид, че ако не говориш през компютъра, а през телефон, тогава са 150 минути, защото тогава се правят 2 разговора едновременно - един към теб и един към този на когото звъниш. Това е така нареченото Phone2Prohe

Със свободните дни също няма проблеми. Всичко се отчита точно. При всяко зареждане се добавят плюс още 120 дни. Ползвам JustVoip от близо една година, в момента имам 165 свободни дни.


Обаче наистина е много зле, че не предупреждава като свършат 300-те минути, нито може да разбереш колко си изразходвал или колко ти остават





Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: Mapиo78]  
Автор iya2 (наблюдаваща)
Публикувано15.04.08 04:24



Откъде ги зареждаш - в БГ или другаде? Много ме учудва, че ти дава 120 дни, а на мен и двата пъти само по 90 - да не би да е свързано със сумата за зареждане? Аз зареждам само по 10 евро и ми дава винаги по 90 дена. Къде го пише това, че ако прехвърляш разговора през БТК ти отчита двойно минутите? Пише само, че ти отнема по 5 евроцента като първоначална такса. Ако може, дай линк или направо го копирай, щото доста се чудя дали отново да зареждам или да премина на друга програма.



Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: iya2]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.04.08 08:35



Странно!!
Аз зареждам от БГ с Виза електрон и ми дава по 120 мин. за 10 евро.
Наистина тоя номер не го знаех с минутите.По принцип винаги пренасочвам разговора към телефона.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Безплатните минути в JustVoip? [re: Xoлдън]  
Автор iya2 (наблюдаваща)
Публикувано15.04.08 16:47



Аз зареждам през www.money2mail.com от близо една година. Ползвала съм две програми - justvoip и low-rate voip - и на първата /два пъти/, и на втората /два пъти зареждане/ винаги ми е давало само по 90 дни - не знам да не е от електронния ваучер, който ползвам?!
Колкото до пренасочването - не можах да открия това двойно таксуване, пише само за първоначалната такса от 5 цента, затова исках да ми посочат къде е, за да се убедя и да си правя някаква сметка за в бъдеще, ако остана на тия програми.



Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: iya2]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.04.08 19:01



А защо не си извадиш дебитна карта Виза електрон?
И директно да си зареждаш,вместо да минаваш през посредници.
В Централна кооперативна банка е безплатна и се олихвява сумата.
Поръчва се по Интернет от сайта им и след една седмица е готова.Имаш избор от кой клон да я получиш.Имаш избор дали да е в лева,долари или евро.Но няма проблем да плащаш в друга валута.
Аз съм така от близо година.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: iya2]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 20:15



" не знам да не е от електронния ваучер, който ползвам?"
може би е от това.
Аз скоро зареждах чрез същия посредник и от 120 ми дадоха само 60 дни. Говорих с друг посредник и ми казаха, че чрез тях безплатните дни се получават в пълен размер.



Тема Re: Безплатните минути в JustVoip?нови [re: iya2]  
АвторMapиo78 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 23:29



Зареждам винаги по 10 евро (реално 12.50 с ДДС-то и такса за плащането) през страницата на JustVoip с кредитна карта MasterCard.

За прехвърлянето на разговора (Phone2Phone):



Обърни внимание на следния абзац:
Costs for calling your phone number and the destination number are settled via your JustVoip account. You pay the regular JustVoip rates as advertised on this website.

Това важи за всякакво прехвърляне, не само към БТК. Понеже имаш 300 минути към стационарни, програмата не ти дърпа пари, а ти намалява безплатните минути.


За мен единственото логично обяснение е, че седмицата се отчита на база последното зареждане на акаунта. Ако примерно си заредил в сряда, ти отчита 300 минути от сряда до сряда. Тази седмица ще следя специално за това и ще пиша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.