Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 06.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 13:52



Тъй като упорито твърдяхте, че не можело да има добри цени от "лицензирани" оператори с "високо качество", то ето какво се натъкнах днес от "най-лицензирания" от тях - самото БТК:



Струва ми се, че 3600 мин. за 8.90лв. не е хич зле като цена, а предполагам, че и качеството ще е доста по-добро от вашето.
Сигурен съм, че издават и данъчна фактура
Вашия коментар, моля?
На мен лично цена от 0.24ст. на минута (~ 1 стотинка за 4 минути) с ДДС (1 стотинка за 5 минути без ДДС) ми се вижда съвсем прилична цена.
Интересното е, че дори да се събере таксата за телефон + таксата за АДСЛ + таксата за VoIP, пак се получава около стотинка на минута, което беше "невъзможно" според вас.
Желая ви приятна игра, момчета



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: дpyr]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 15:43



Ами щом ти се вижда "прилична цена" - закачай се...

Ние сме компания, която не терминира трафик, но имаме поглед на пазара. 0.24 / там е и първоначалното таксуване - не е добра цена - съвет от мен. Ако наистина генерераш реален трафик - щеше да го знаеш. Предполагам това е и причината, поради която другите не взимат отношение.

успехи желая;

sas



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: sas]  
Авторcallshop (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 15:57



Четете по-внимателно.
"Безплатни разговори на територията на България и 50% по-евтини международни разговори започва да предлага БТК през новата си услуга, която съчетава интернет и телефон. С БТК ADSL Voice всеки разговор у нас в мрежата на телекома ще струва 0 ст. на минута без да се начислява дори първоначалната такса за свързване. Новата услуга стартира от днес и ще струва само 8.90 лв. за включени 3 600 мин. всеки месец."
Очакваме отговора на останалите лицензирани оператори. Изглежда БТК яко се е захванала да затрие всяка конкуренция. Първо се заяде с малките интернет доставчици а сега и това...



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: callshop]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 16:10



Като стар и препатил клиент, предлагам да изчакаме първата сметка, после да коментираме.



Може пък и вълка да си е сменил нрава?!

sas



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: sas]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 16:55



Интересно - в другата тема се казваше, че под 2 стотинки на минута без ДДС било невъзможно. Сега пък 0.24 стотинки на минута със ДДС (десет пъти по-малко) не била добра цена.
Правете си извода за професионализма тук ;)
И - просто между другото - в тази оферта става въпрос за 3600 минути към ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ, на за 5,10,15 града - схващате дребната разлика, вярвам.
Поздрави



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: дpyr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.08 19:22



Ми доста оператори дават цена от 0 ст на минута в тяхната мрежа.
При това при по ниски тарифи - например моя оператор иска от мен 3 кинта на месец за номер и това е всичко...
Е мрежата на БТК е най голяма и за това има и по височка такса, и някакво ограничение.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: bira_more]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 20:46



Все пак е стъпка в правилната посока. Разбира се, че няма как да се сравни един оператор с 10-15000 клиента, главно от големите градове, с друг с повече от милион (не знам всъщност колко са останали) обхващащ всяко селце.
Но не може да се отрече, че има съвсем видим напредък в БТК от известно време. Само помисли:
1. 15 лв. такса телефон
2. 25 лв. ADSL интернет
3. 9 лв. БТК VoIP
= 49 лв. с ДДС
Да сложим и 21 лв. неизбежни разговори с чужбина и други мрежи.
== 70 лв. с ДДС
С малка първоначална инвестиция за VоIP адаптер, получаваш стационарен телефон, съвсем не лош интернет и два часа време за разговори всеки ден, към почти всички в България (не се сещам фирма или институция без БТК номер), както и един резерв от 21лв. за разговори с чужбина, мобилен или абонати на други мрежи.
Разбира се, ако имаш повече разговори към чужбина - избираш VoIP адаптер с възможност да се регистрира в поне два VoIP провайдера (единия си го избираш от тези с безплатните минути към повечето страни в Европа, както и САЩ, Канада, т.н.), а не пречи да свържеш и GSM gateway, ако ще говориш много с мобилни.
Според мен това решава комуникационните проблеми на всяка малка, до средна, фирма на съвсем приемлива цена и без никакви сложности.
Пък и, ако трябва да сме честни, единствения сериозен проблем досега беше липсата на приемливи оферти за VоIP към България - към останалия свят си бяха добри, стига да имаш приличен нет.
Българските, т.н. VоIP провайдери решаваха единия проблем (имайки сравнително по-добра свързаност към света от редовия ЛАН потребител), но не и другия (приемлива цена КЪМ БТК номера).
Сега, обаче, БТК реши и двата проблема.
Единствено остана нерешен въпроса с терминиране на трафик към мобилните, но дори и там няма как дребните "провайдери" да решат нещо.
Така че, за добро или лошо, пазара върви към изчистване от "конфиденциалистите" (тези дето им бяха много тайни цените).



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: дpyr]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано14.04.08 22:52



Честно казано, не ми се чете всичко, щом си почнал така.

Какво очакваш да коментираме, всеки може да дава разходноориентирани цени в собствената си мрежа, и е разумно да прави така.

Но по интеркънект, не може да добиеш такава цена към друга мрежа. Как да ти го обясня по-ясно? Или може би ти искаш да купуваш от някой с два-три исдн-а в мазето?



--


Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: O!Sag]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 00:56



Аха - схванах.
Краен потрбител е на 10 (десет) пъти по-малка тарифа от "интеркънект", който ти предлагаш?
Супер... Ултра...
Нищо чудно, че си криете цените.
Сега ще предположиш ли защо си OUT?



Тема Re: За сведение на O!Sag и другите "лицензирани"нови [re: дpyr]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано15.04.08 01:11



Ето ти мега оферта, от която очаквам да изпаднеш в екстаз:
В моята мрежа, срещу нула лева на месец, говориш напълно безплатно.
как ти звучи? :-)

Още един въпрос: дали ще е безплатно да звъннеш от БТК в намалението, към мобилен, или алтернативен? Или международен?



--



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.