Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 06.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Тема Бихте ли ме ориентиралинови  
АвторToми (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 11:37



Здравейте,
от скоро се заинтересувах от варианта-да телефонирам по Интернет ,понеже е по-евтино,но не зная как става,какъв е начина,сайтове или фирми,тарифи.Моля Ви да ми помогнете да се ориентивам-какво да направя.Благодаря Ви



Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: Toми]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 11:39



от коя държава пишеш?



Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: Toми]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.02.08 21:30



Има доста доставчици(повечето са на една фирма) но са различни цените и предлаганите услуги.Най евтиното според мен (ползвам го) е


При цена от 25 лева имаш 120 дни безплатни разговори към повечето стационарни оператори в света и към мобилни в щатите,канада,англия и др.Към стационарни в БГ е безплатно.
На сайта има ценоразпис.След изтичане на 120 дни от зареждането разговорите са вече платени по друг ценоразпис.На седмица имаш лимит от 300 минути.
Можеш да разговаряш директно с микрофона на компютъра и слушалките(тонколоните).Ако искаш можеш да си прехвърлиш разговора към друг телефон за по удобно.За БГ към стационарен е 12 ст.за включване!!А не за минута!Към мобилен е по скъпо.
Има адресен указател да си въведеш номерата,които ползваш често.
При презареждане ти добавя неизползваните дни към новите 120.
Теглиш от сайта програмката и я инсталираш.Правиш си регистрация и остава да си заредиш сметката.
Зареждането става най лесно с кредитна ,или дебитна международна карта.Аз ползвам Виза електрон -дебитна издадена от Централна кооперативна банка.На сайта им има формуляр за заявка.След една седмица картата е готова и я зареждаш с колкото пари искаш.Картата има и магнитен носител,с отделен ПИН код така,че може да се ползва и в магазини и др. банки.Всичко е без такси за обслужване на картата.Парите в картата се олихвяват.В зависимост от валутата на плащане банката прави автоматично конвертиране.
В общи линии едно плащане като такси е около 1 лев.
Абонамента може да се ползва от няколко компютъра все едно къде са.
Единствения недостатък на тоя пакет е ,че не може да се включи телефонен апарат към компа и да имаш собствен номер в БГ.
Но на фона на ефтинията това е бял кахър.
Дано да съм ти бил полезен.



Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: Xoлдън]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано26.02.08 09:35



А към мобилни - коя оферта е горе-долу най-евтина?

Много благодаря



Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: DimitarPenef]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.02.08 15:40



Зависи къде са мобилните.
Аз звъня в щатите и за там е без пари.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Бихте ли ме ориентирали [re: Xoлдън]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано26.02.08 16:22



Да , а за в България ?



Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: DimitarPenef]  
Автор Ham (непознат )
Публикувано26.02.08 22:24



СМСЛИСТО.ЦОМ - 14 ст./ мин. доскоро 10 ст./мин.

П.С. Съжалявам за кирилицата на адреса, но нещо ми прави номера този форум напоследък с латиницана в постовете, дано си ме разбрал!



Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: Ham]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано26.02.08 22:58



Мнееее!!! Според

има по-евтин оператор към мобилни България. И това е
Мобилни България = 6 цента/мин. Но да предупредя, че това са само временни оферти. Според условията на сайтовете всяка тарифа може да бъде променяна по всяко време без предупреждение! Така например, друг оператор тръгна с цени към България мобилни = 2 цента/мин. ..... но издържа на тази тарифа само около месец (визирам )



Тема Re: Бихте ли ме ориентиралинови [re: vip4o]  
Автор Ham (непознат )
Публикувано27.02.08 07:35



6 цента без ддс, с него 7.1, т.е. 14 ст. пак, няма сип, няма софт клиент, няма БГ входна точка!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.