Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 24.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема VoIP Gate зад NAT (Router)  
Автор grigspace (непознат)
Публикувано02.02.08 08:34



Искам да свържа VoIP Gate по SIP-протокол след NAT.

В настройките на VoIP Gate са посочени 3 порта:

proxy port: 5060
SIP port: 5060
RTP port: 16384

Предполагам, че "proxy port" и "SIP port" са портовете, с които гейта се обръща към SIP сървъра, а "RTP port" е порта, на който SIP сървъра търси гейта.

Кои портове трябва да оворя в NAT-а към VoIP Gate, за да може да приемам позвънявания от SIP-сървъра?



Тема Re: VoIP Gate зад NAT (Router)нови [re: grigspace]  
Автор pantzer (минаващ)
Публикувано02.02.08 14:54



Ако си взел входящ реален номер,и се чудиш,що аджеба немогат да те избират на него,погледни времето през което,VOIP гейта ти се обръща към SIP сървъра.По-подразбиране е 3600 сек и никой от тез ДЕТ са ти продали реалния номер не ти казва през какво време те /проверява/
Това се разбира ,ако звъниш на реалния си номер на софт.ти декстоп телефон и ти отговаря , а хардуерния МЪЛЧИ като риба.
Настрой си опитно времето. Така бях си сложил 120 сек да се обръща към бгопен/сега неща и да ги чуя/ и всичко беше О.К
Дано това да ти е проблема



Тема Re: VoIP Gate зад NAT (Router)нови [re: grigspace]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано02.02.08 21:09



Добре те е посъветвал панцер, може и на 60 секунди да си сложиш регистрацията, не боли.

Другото нещо е, че ние например си поддържаме пингове към всички активни клиенти и така НАТ рутерите им не забравят мапингите, т.е. входящите им повиквания работят винаги.

--



Тема Re: VoIP Gate зад NAT (Router)нови [re: O!Sag]  
Автор grigspace (непознат)
Публикувано02.02.08 21:18



Всъшност не знам точно кои портове да отворя в NAT-рутера - това е първият въпрос.

Нулевият въпрос е: трябва ли изобщо да отварям портове, за да може да приемам позвъниавания? VoIP-гейта е старичък (Micronet SP5001 - bez "A" в номера на модела) и мисля, че не поддържа NAT Traversal-и.

А сега и за проблем конкретен: получавам позвънявания от вън (през SIP-сървъра), аз чувам, но мен не ме чуват...

Help, help, help!!!

P.S. O!Sag, може ли да направим проба с Вашия SIP-сървър - да се логна в него и някой да ми звънне?



Тема Re: VoIP Gate зад NAT (Router)нови [re: grigspace]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано02.02.08 21:27



Да, може да направим проба. Пиши ми на кю-то да ти дам акаунт.

По принцип би трябвало без да вкарваш никакви портове в рутера, воипа да работи. Опита ли да сложиш стън (69.90.168.13 69.90.168.14)?

--



Тема Re: VoIP Gate зад NAT (Router)нови [re: grigspace]  
Автор grigspace (непознат)
Публикувано02.02.08 23:54



Направихме проба с централата на www.netfinity.bg (благодарности към O!Sag)

Там гейта може да бъде набиран от SIP-сървъра без да са отворени каквито и да било портове в рутера преди voice-gate!

Освен това се чува отлично и в двете посоки.

Вероятно проблемът възниква само със сървъра на voipstunt.com.

Интересното е, че когато набирам от гейта през SIP-а навън, всичко работи, а когато ме набират мен от вън - тогава аз чувам, а другите не ме чуват... и се налага да се отварят портове в рутера, за да мога да бъда набиран...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.