Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 20.09.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какъв хардуер и кой доставчик?нови  
АвторPavel5O44 (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 17:12



Фирма сме и към момента ползваме 2 ISDN линии на БТК свързани към офисната централа Siemens 3350. Замислил съм да спрем едната ISDN линия и изходящите разговори да са през VOIP. И тук имам няколко въпроса към форума.
Какъв хардуер да вземем?
Искам да подържа 2 линии по които да може да се говори едновременно. PAP2T или SPA2102 ? или някои други?
Кой доставчик да изберем? Тук най вероятно ще трябва да се пробват, но все пак ако имате изградено мнение ще се радвам ако го споделите. Разговорите ни ще са предимно към национални стационарни номера на БТК.



Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: Pavel5O44]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 18:06



Като говориш за ISDN предполагам, че визираш BRI, щото 2 PRI-та (30 канала всяко) е по-малко вероятно да имаш.

Тогава варианта с PAP-овете леко отпада, защото те са с аналогови портове FXS/FXO. Освен ако не си вземеш от БТК терминал адаптор, ама да минаваш
от ISDN на аналогов си е подигравка.

Купи си един voice gateway с ISDN BRI, ръчкай в централата и това е.



Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик? [re: tokata]  
АвторPavel5O44 (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 18:21



централата ми позволява и двата варианта и ISDN и аналогов АТА. какви са цените на ISDN aдапторите? и какви предимства има. Както споменах, VOIP-a ми е предимно за изходящи разговори.



Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: Pavel5O44]  
Автор O!SagМодератор (Dr. House)
Публикувано27.12.07 18:55



PAP2 e добър и качествен адаптер на ниска цена. 2102 е като ПАП-а, но има вграден рутер.

Мога да ти предложа номера, входящо и изходящо набиране, както и двуседмичен безплатен тест. Безплатно ще настроим адаптерите и ако е нужно нещо в централата, както и други възможности.




Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: O!Sag]  
АвторPavel5O44 (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 23:35



PAP2T поддържа ли едновременен разговор по двете линии? И може ли всяка линия да е към различни доставчици?



Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: Pavel5O44]  
Автор O!SagМодератор (Dr. House)
Публикувано27.12.07 23:42



Двете линии са напълно независими една от друга: настройват се отделно и могат да работят едновременно. Ако ти е малко нета, могат и едновременно да ползват 729, макар че най-добре е 711 (за факс задължително).

Предлагаме и такива устройства :-)




Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: Pavel5O44]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 09:25



Аз предпочитам ISDNa, най-малкото заради по-бързите call setup/release.
Ама щом е за две линии, по-добре мини на аналогови портове.



Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: tokata]  
Автор O!SagМодератор (Dr. House)
Публикувано28.12.07 13:36



Накрая ще си дойдем на думата, че изцяло воип базирано решение е най-хубаво :-)




Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: O!Sag]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 17:42



Най-хубаво е работещото решение.
И да пасва на клиента, та той да се чувства комфортно с него.

Аз в момента се чувствам комфортно с 2 PRA, няколко аналогови, тук-там BRA,
където ме кефи имам Vo[квото се сетиш и квото има], къде с компресия, къде без. Чувствам прекрасно и не робувам на "единни" решения, "унифицирани" комуникации и пр.!

Весело посрещане на Новата, повече радост и никакви ядове!





Тема Re: Какъв хардуер и кой доставчик?нови [re: Teлeфoниcт]  
Автор O!SagМодератор (Dr. House)
Публикувано28.12.07 18:05



Така е :-)

Но когато това нещо порасне в решение за клиенти, е добре да имаш няколко подхода, и евентуално микс между тях. Поради редица съображения -- по-лесно обслужване, обучение на персонал, стандартизиран подход и т.н.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.