Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 19.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Странната работа на LinkSys PAP2 продължава  
Автор sneychev (непознат )
Публикувано28.11.07 09:35



Както в написаното преди 2-3 дни за този ПАП след разговор с Хелп Деска и след пълното пренасочване на портовете на модема (АДСЛ) ПАП-а работи един ден и после пак същите истории, 25 сек и връзката прекъсва, междувременно модема не е ресетван(звъних пак на Хелп Деска да погледнат портовете). Взех, че хванах ПАП-а и пробвах как ще върви на друго място пак бТК АДСЛ, (но Бизнес тарифа) - О! Чудо ! няма проблеми, как ли не го въртяхаме работи си! Втора Проба, взех друго СИП-устроиство, първо го пробвах на другото място, работи! Е после на връзката Удома - цъкна на 25-тата сек. Ей на това какво да кажеш? . Не се отказвам лесно... Ако имате идеи помагайте...

Редактирано от sneychev на 28.11.07 09:43.



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: sneychev]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 11:17



Може да е бъгав фърмуер на ADSL модема...



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: novobranec]  
Автор sneychev (непознат )
Публикувано28.11.07 11:44



Ами кои да каже, с ПС-то ми работи много добре, никога не е забивал...



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: sneychev]  
Автор O!SagМодератор (Dr. House)
Публикувано28.11.07 20:07



Доста странно поведение. На мен ми се е случвало при конфигурация на централа, където тя не знае, че модема е зад НАТ, и се опитва да свърже двата потока с фалшивото ИП, вместо с реалното. Тогава се губи звука в едната посока.

--



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: sneychev]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 00:00



Имах подобен проблем с ПАП2 зад АДСЛ - БИЗ512, но не прекъсваше толкова често-"само" по 5-10 пъти на ден. Смених АДСЛ модедма zxdsl831II с тези от по-стария модел zxdsl831.Сега рестарт на гейтуея се налага да се прaви през 2 - 3 дена.Micronet sp5004 зад същия модем ми се налага да рестартирам още по рядко 2-3 пъти в месеца, като се има в предвид че работи в тел. кабини ( около 80 -100 разговора на ден - 6000 мин. на месец)У дома съм с Micronet зад
zxdsl831 - по-стария модел на 2048 безкрай и не ми се е налагало да го рестартирвам цял месец. Доколкото знам двата модела са настроени на различни честотни ленти за download i upload ама кой на каква точно честота незнам





Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: BBP]  
Автор sneychev (непознат )
Публикувано29.11.07 11:09



Модема ми е от тези на инсталираи сам zxdsl831II и вече сериозно си мисля, че е от него. Само тои остана от веригата което е същото. Всичко останало го проиграх по няколко пъти и с различни устроиства. А казваш, че си сменил модема с по стария модел, а това бТК май няма да са склонни да го направят...
И все пак проблема си стои, не се отказвам да го разреша обаче.



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: O!Sag]  
Автор sneychev (непознат )
Публикувано29.11.07 11:21



А как е по правилно да се напише в настроиката на ПАП-а, ИП-то след модема, което е 192.168.1.х или по СТУН сервер то само си взема външното ИП на което съм закачен текущо. И още нещо, мислиа си че ДХЦП-то на модема не работи винаги коректно имам в предвид това което раздава за ДНС и Геитуей.



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: sneychev]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.11.07 12:29



По принцип, на телефонните централи (поне на Asterisk) можеш да укажеш че клиента е зад NAT и сами се оправят с IP адреса на клиента.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: sneychev]  
Автор O!SagМодератор (Dr. House)
Публикувано30.11.07 16:21



Няма да сбъркаш, ако вкараш STUN сървър.
Другия вариант е да си активираш NAT Traversal.

При мен пап-четата нямат нужда от никакви допълнителни настройки -- централата ми е настроена да ги подпингва наобратно и така поддържа NAT-a на рутерите да не забравя (важно за входящо повикване след като дълго време пап-а не е правил нищо).

Опитай да сложиш един рутер след дсл модема, неговото дхцп би трябвало да е наред? Или се обади да ти сменят модема. Новите (едни малки сапунерки) прегряват зверски.

--



Тема Re: Странната работа на LinkSys PAP2 продължаванови [re: O!Sag]  
Автор sneychev (непознат )
Публикувано30.11.07 17:06



Аз използвам рутер "АСУС" не е кой знае какво, но си върши работата добре. Той ми дава вътрешно ИП 192.168.2.х. ПАП-а съм го сложил на 192.168.2.2 и после имам едно РС към рутера. Понеже съм на бТК Удома модемчето ми дава само едно ИП. Май много ми стават НАТ-овете обаче, един на модема и един на рутера... Абе тъпото е, че като го взема ПАП-чето, както си е конфигуриран и го пускам на друго място на бТК БИЗ , то си върви и си пее... чуденката ми е доста голяма. Днес прочетох в един сайт за настройки на ПАП-а когато е зад НАТ, ще ги погледна как са моите, но едва ли ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.