Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 27.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема www.nonoh.net дали е web basedнови  
Автор retro2 (непознат )
Публикувано10.11.07 01:31



Здравейте,
Моля кажете ми ако заредя кредит в nonoh.net дали ще трябва да свалям програма като при останалите оферти на Betamax или има web базирана версия, където само пиша URL, влизам с потр. име/парола и говоря от всеки компютър, включително PC в компютърен клуб и други?

Благодаря на знаещите.
Усмихнат ден!



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: retro2]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано10.11.07 09:50



В сайта им пише,че няма нужда от сваляне и инсталиране на софтуер.Поне аз така го разбирам.




Но трябва да имаш друг телефон ,от който да говориш.
Не ми стана ясно каква е тарифата за абонамент и дали се таксува прехвърлянето към друг телефон,както е при JustVoip.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: Xoлдън]  
Автор retro2 (непознат )
Публикувано10.11.07 14:30



По пътя на логиката заключавам, че микрофон и слушалки са напълно достатъчни с nonoh.net, даже май тази програма на Betamax не позволява използването на Softphones (за разлика от, да речем lowratevoip.com, където дори има инструкции как да настроиш твоя Softphone.

Моля, поправете ме, ако греша в предходния параграф.
Също така, ако някой вече ползва nonoh.net нека сподели впечатления.
Аз използвам JustVoip, VoipWise и VoipBusterPro и съмкато цяло доста доволен от качеството на връзката.
Предварително Ви благодаря за отговорите, които смирено очаквам и силно се надявам да получа "тази година" :).Най-вече ме интересува дали nonoh.net e web based, за разлика от JustVoip, VoipWise и VoipBusterPro!

С Уважевние и поздрави:

Евгени М.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: retro2]  
АвторStamboliev (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 19:17



Не е точно така. Значи купуваш кредит, и ти трябва да прехвърляш разговора телефон - телефон трябва да е. Тоест домашен български за момента е безплатен разговора и друг номер с който искаш да разговаряш. Няма никакви такси за свързване, а качеството е добро. Не може да звъниш директно от компютъра. Задължително телефон-телефон.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: Stamboliev]  
Автор retro2 (непознат )
Публикувано10.11.07 21:35



Благодаря за отговора.
Значи 120 дни бг домашен - бг домашен , а и SMS do БГ и не само - БЕЗПЛАТНО. (?). Нали няма 'connection fee' за безплатните дестинации?

С Поздрави,

ретро2.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: retro2]  
АвторStamboliev (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 11:46



Не, няма такса за свързване.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: Stamboliev]  
Автор retro2 (непознат )
Публикувано11.11.07 18:38



Да, качеството е много добро.

Нали е 100% сигурно, че БТК не отчита нищо и за използването на преносната им среда и на тази Betamax програма, както при VoipBusterPro, justvoip, voipwise,..???????

Като плащах кредит за nonoh.net вместо обичайните 10.50 евро ми начислиха12.50 евро - 2 евро ДДС!
Установих, че вече такова е половението и при другите Betamax Програми - 12.50 вместо досегашните 10.50.
Мисля, че като българинНЕ трябва да плащам ДДС на Германската корпорация Betamax!...
Все пак при отчитането на разговорите все още се прилага тарифата без ДДС.

С Поздрав,
ретро2.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: retro2]  
АвторStamboliev (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 20:08



Да от както България стана член на ЕС вече ни взимат и ДДС.
БТК абсолютно нищо не таксува в този случай.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: Stamboliev]  
Автор retro2 (непознат )
Публикувано14.11.07 09:46



"БТК абсолютно нищо не таксува в този случай." :

Абсолютно сигурно ли е, че при използването на nonoh.net не дължа НИЩО на БТК? Искам да съм напълно сигурен понеже съм на план "Минимум" и ако от БТК са изнамерили начин да таксуват воип разговори, когато е използвана тяхната преносна ще ме заболи доста остро в областта на джоба, болка тип разяждаща или по точно 'изяждаща'.
БТК не правят нищо, но все пак когато се обаждам с nonoh.net всъщност се провеждат 2 разговора - програмата набира домашния ми тел., аз вдигам, програмата набира отсрещния (в повечето случаи при мен) БТКарски тел. и говорим: сигурно ли е, че БТК НЯМА КАК да таксува такъв тип телефония (малко ме притеснява раздела в ценовата листа озаглавен "Разговори към други фиксирани мрежи" - да не вземат да 'пришият' nonoh.net, VoipBusterPro и други Betamax програми към този раздел?)?

Благодаря за смислените отговори и бъдете здрави.

С Поздрави,
ретро2



Редактирано от retro2 на 14.11.07 09:48.



Тема Re: www.nonoh.net дали е web basedнови [re: retro2]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.11.07 13:51



Към теб разговора е входящ.
БТК не таксува входящи разговори (освен ако не е някаква поръчка например).
Тоест БТК таксува но не теб а nonoh.net.
БТК не може да ти таксува към, защото разговорите не са към, а са от.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.