Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 23.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 64 портанови  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 00:19



Трябва ми 64 аналогови порта за asterisk . Ще ме ориентира ли някой за цената и от къде може да се купи.



Тема Има 2 вида български мултиплексори,нови [re: ..]  
АвторCтoил (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 08:54



разпитай. Че модератора ще ми удари брадвата ако те ориентирам конкретно.



Тема Re: 64 портанови [re: ..]  
Авторhybsys (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 09:00



Ima platki na Sangoma, no sa max 48 porta





Тема Re: 64 портанови [re: hybsys]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 14:31



Мисля, че 48 ще свършат работа. Мерси за инфото. Хотелче :) , ама цената на реализацията е силно определяща, щото в момента си имат централа - някакъв модел Матра.



Тема Re: 64 портанови [re: ..]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.07.07 22:11



До преди няколко месеца най-мощната платка на дигиум или сангома беше 24 порта. А има изписано много защо не трябва да са повече от една платка на ПЦ.
Аз бих предпочел нещо от сорта на Grandstream. С малко играчка може да имаш до всяка стая ЛАН кабел евентуално и PoE.
Четох за устройства подобни на Grandstream на цена от порядъка на 39$ - китайски разбира се - и цената е при производителя - за над 50 броя - цената падаше на 31$.

Bеer? Mоre?




Тема Re: 64 портанови [re: bira_more]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 12:25



Като гледам цените, май ще си карат с Матра-та :( . Някой да я познава тази централа да ориентира ка се правят dial plan-ове . Още не знам точния модел, днес ще го проверя, а и да видя колко плащат на бтк, т.е. ще се изкара ли некой лев и има ли смисъл да се занимавам :)



Тема Re: 64 портанови [re: ..]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 13:06



Има няколко вида Матра.
Старите класически...
И новите (Next generation с VoIP) - Aastra Matra.

За които точно говориш?

Логично е да не е е финасово изгодно да се минава на Астериск + 48 аналогови порта. Да не говорим, че предимствата ще бъдат никакви. Освен изхода към VoIP, който може да се реализира с voice gateway.

Много по на далавера е да се мине директно на VoIP. И като цена, и като features.



Тема Re: 64 портанови [re: tokata]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 16:39



Matra connexity 6501 L IP. Видях да излиза май мрежов кабел от нея. В неделя ще и се занимая на спокойствие.

Нещата се насочиха само към слагане на ип(гсм) геит. Мдаа, не им се дават пари на хората, при условие , че центрлата си работи :)



Тема Re: 64 портанови [re: ..]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано27.07.07 21:51



Аз мога да ти дам номера, трафик, и централа която идва по 31 долара на пост. Между другото без да звучи еретично, ЛАН и 32 двупортови кутийки също ще ти свършат работа ;-)



Тема Re: 64 порта [re: O!Sag]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 00:44



Малко повече инфо за централата , ако може на cbp64@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.