Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 12.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Foip  
АвторCaruso (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 22:25



Zdraweite

interesuva me dali polzvate Foip potochno T38, dovolni li ste i izobshto komentari po toia vypros.
Blagodaria predvaritelno



Тема Re: Foipнови [re: Caruso]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано14.06.07 16:07



nie polzvame , nie go pishem , nie sme dovolni ot nashia produkt :-))

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Foipнови [re: DrFrancky]  
АвторEd_boata (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 11:08



леко леко, ще паднеш от високо



Тема Re: Foipнови [re: Ed_boata]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано15.06.07 15:20



http://attractel.com/t38.html

i zasto trea da padam ot visoko ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Foipнови [re: DrFrancky]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 15:47



Я, докторе като си толкова печен в тая материя, обясни на нас тъпите войпаджии, как се подкарва Т.38 на Asterisk без да му се прецака пълното проксиране под SIP... че нещо разни колеги се мъчат безуспешно...



Тема Re: Foipнови [re: novobranec]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано15.06.07 16:50



koi t.38 ?
samo ne mi kazvai chan_dsp...

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Attractel T.38нови [re: DrFrancky]  
Автор SGM (непознат )
Публикувано16.06.07 07:42



DrFrancky, имам питане за вашия T.38. Пуснах запитване на сайта, но отговора който ми изпратиха колегите ти съдържаше "Faxterisk is integrated into Asterisk* in such a way that the faxes are handled in a transparent fashion. You don't have to change anything in your dialplan.", което някакси ми се струва ... да го наречем писано от търговец (имам предвид последното изречение) ;)
Въпросите ми са:
1. Кои версии на * се поддържат офицялно?
2. Как стои въпроса с updates?
3. Какво получавам (.so + key + reg. utility, ...)? Малко инфо за поддръжката на продукта
4. Схемата за лицензиране?! Много неясно е описано в стандартната брошура :(
5. Вариант за trail/demo?



Тема Re: Attractel T.38нови [re: SGM]  
Авторmaniax (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 13:18



Добрутро...
1) Цялото нещо, както са ти писали търгашите, е един binary asterisk (в момента 1.4.4, тия дни ще sync-нем с 1.4.5). Та поддържаме официално последната 1.4 версия :)

2) Въпрос на договорка :)

3) Получаваш един инсталационен файл с целия asterisk, който си подкарваш с твоите конфигурации, и лицензен за квото-там-си-си-платил (бройка канали, бройка факс канали и т.н.)

4) Хм... Това е малко сложно, май аз ще трябва да напиша обяснението в официалната брошура. Ситуацията е следната - ние ти продаваме реално комерсиален астериск, съответно се плаща лиценз първо за брой voice канали по някаква цена, след което в/у тях се плаща лиценз за част от тия канали да могат да прекарват факс. Това се налага поради едни черни магии с лицензите и договорки с Digium (и е единствения начин за момента без да пуснем source (което НЯМА да стане:) ).

5) Има - даваме ти binary-то и лиценз за една седмица да си играеш (можем даже и ние да ти го подкараме, ако ни дадеш достъп), но трябва да го изговориш с търгашите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.