Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 17.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Прекодиране на Zyxel 2002нови  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 09:46



Имам АТА модем Zyxel 2002 L, предварително кодиран за ползуване VOIP през AOL.

Знае ли някой как и/или къде мога да го прекодирам за ползуване на други доставчици ?

Предварително благодаря !



Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002 [re: Keти]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 20:01



Възможно е, но не е много лесно.

Прочети тази тема:

http://www.ip-phone-forum.de/showthread.php?t=86384

Иначе не е проблем да оставиш първия акаунт на АОЛ-настройките и да си ползваш втория (Zyxel-a може да работи с два паралелни акаунта, като само първия настроен на АОЛ)



Тема Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: Vivata]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 14:32



Много благодаря за отговора !!

Сигурно ли е, че мога да ползувам поне едната линия без каквито и да е корекции ? На мен, всъщност, не ми трябва непременно да имам 2 линии.

За момента не мога да изпробвам това, което ми пишеш, тъй като нямам акаунт - не ми се искаше да го наемам, преди да е сигурно, че мога да го ползувам с устройството, с което разполагам.

Гледах и сайта, който посочваш. Настина е доста сложна тази операция, и аз няма да мога да я направя - нито имам необходмите знания, нито съответни приспособления. Дали няма някой, който да извършва такива настройки срещу разумна компенсация ?

Ще се радвам на бързия ти отговор !





Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: Keти]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 20:29



За какъв акаунт говориш? Можеш да го изпробваш дали става и с безплатен акаунт от VoIPbuster примерно. Или Sipgate.de, там получаваш директно номер в Германия на който да си звъниш и да пробваш. Или freecall.com. Tам май можеше да говориш 5 часа педи да трябва да заредиш. Zyxel-a поддържа 2 паралелни акаунта, като първия (АОЛ-ския) също може да се промения, но след всеки рестарт настройките се връщат на тези на АОЛ. Трябва да видиш точно как се избират, аз имам АVM Fritz!Box, там от телефона избираш *1#, *2# и.т.н за съответния акаунт. И може и да се настрои автоматично като вдигнеш телефона да избира от даден акаунт. Може би и на Zyxela може да се настрои, за да си спестиш всеки път смяната от първи на втори акаунт. В България не знам някой да се занимава с прекодиране. Проблемът е специалния кабел. Ако го има някой супер, ама не знам .... Може би може да се намери през ebay, но пък цената на транспорта ще е висока, за такъв евтин уред като Zyxel-a не знам дали си заслужава.
И последно, четох в един тест, че тия Zyxel-и се справят много зле когато има паралелен upload трафик. То не че Fritz!Box-a също не почва да прави проблеми, ама поне се държи в граници. Та за мен като човек при който 24 часа в денонощието вървят 2-3 програми за filesharing беше просто ясно че ще трябва да си взема Fritz!Box. Верно, дадох доста пари, но не съм съжалявал нито за миг за покупката. Надявам се да съм помогнал.



Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: Vivata]  
Автор luboznatelniq (член)
Публикувано01.10.06 16:31



Ами като искаш да не ти се забавят разговорите като дърпаш нещо от Интернет вземи си :Linksys 2-Port Router with 2 Phone Ports / SPA2100 $84.50 от
Това устроиство дава приоритет на разговорите пред Интернет трафика.Дори да теглиш яко когато започнеш разговор трафика ти се забавя за сметка на разговора като му осигурява нужната честотна лента.Всъщтност това е рутер + Воип адаптор. а и както виждаш не струва много.



Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: luboznatelniq]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 18:40



Първо - линка ти е грешен, второ, и Zyxel 2002 L е рутер s Traffic Shaping, това което искам да кажа е, че Traffic Shaping-а му е зле имлементиран, и трето вече си имам Fritz!Box -

http://www.avm.de/de/Produkte/FRITZBox/FRITZ_Box_Fon/index.html##

който за нищо на света не бих сменил

. Така или иначе ми се струва, че моя бокс е по-добър от това което ми препоръчваш.



Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: Vivata]  
Автор luboznatelniq (член)
Публикувано03.10.06 17:21



Линка ми не е грешен ,преди да го публикувам самият аз бях влезнал там но дори и да не работи при теб опитай от





Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: luboznatelniq]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 13:33



Е сега наистина ти е гре6ен, comelsoft.com e

Намерих го, ама информацията е доста мьглява. Колко СИП акаунта подьржа Linksysa? На мойто устройство мога 10 да инсталирам. Има и много приятни опции като иzклju4ване на WLAN преz но6та и callthrough функция, с подходя6тата тарифа може да се спести и от GSMa доста пари така.



Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: Vivata]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 10:20



Въпреки твоите доста подробни указания, за съжаление, не успях да си пусна машинката в действие. Опитах някълко пъти, но без никакъв успех.

На мен ви трябва да я ползувам самостоятелно - независимо от РС-то и затова не се тревожа от проблемите, които възникват при едновременнен download.

Ако имаш някой познат в София, който може да помогне реално като пусне поне 1 акаунт, ще ти бъда задължен.





Тема Re: Прекодиране на Zyxel 2002нови [re: Keти]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 23:34



Къде е проблемът? Логваш се, въвеждаш данните на кой провайдър?Какъв интернет? Някакъв лог да постнеш, така ще ми е трудно да ти помогна.

Апропо намерих и друг начин:

http://www.zyxel.de/support/faq.php?x=&mod_id=2&id=178
http://www.ip-phone-forum.de/showthread.php?t=113450

Това е по лесно от махането на брандинга...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.