Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 28.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Средни цени на разговорите?нови  
Автор programming (непознат )
Публикувано21.08.06 08:38



Искаме да вкараме в офиса (в София) 11-12 хардуерни IP телефони с цел по-добра комуникация и разбира се да намалим и контролираме разходите. Да купим телефони и останалото оборудване е лесна работа. Имаме и оптичен интернет с гарантиран peering и international канал.

Сега въпросът е кой доставчик на VOIP услуги да изберем. Всичките телефони трябва да имат собствен номер с възможност за входящи и изходящи обаждания към стационарни и мобилни телефони в България и чужбина. Въобще все едно е телефон към БТК - да мога да се обаждам навсякъде и отвсякъде да могат да ме търсят :)

Изключително важно е в последствие да може да се вържат телефони в Бургас и Варна, и разговорите между офисите в тези три града да са безплатни.

Главно ме интересуват цени към стационарни и мобилни телефони в България. Също така принципа на тарифиране. Добре е да е 30/1. Качеството на връзката трябва да е аналогично на БТК.

Ако сред Вас има доставчици, пращайте оферти на ЛС. За оборудване също казвайте откъде да купувам телефоните и какво друго е нужно. Парите целта ги имаме налични, но в сферата сме "тъмна Индия"





Тема Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: programming]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 09:39



Пусни си собствен софтсуич. Варна, Бургас и София се управляват от него. Вземи си телефони не от бТк а от СПнет например. Нисък абонамент средни цени на разговор. От там само ще терминираш трафик.
После си настройваш рутирането така, че да терминираш от най-близката точка.



Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: .]  
Автор programming (непознат )
Публикувано21.08.06 10:46



Човече, аз с БТК не искам да имам нищо общо. Искам да си купя оборудване от фирма и да подпиша договор с VOIP оператор за телефония. 10000-20000 лв да струва оборудването, ще се плати. Има отделен бюджет за целта.
Така че всякакъв "тарикатлък" е излишен и тънката лайстна я зарежи





Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: programming]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 15:55



Eдинствената фирма, която не иска месечни такси за удоволствието да си им абонат е www.voicelink.biz. Оплаквания нямам.



Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: .]  
Автор luboznatelniq (член)
Публикувано21.08.06 19:35



Как да не иска ? 5 лв на месец неса пари но толкова им струва тел номер за месец иначе за изходящи разговори наистина тарифите им са тънки.



Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: luboznatelniq]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 10:35



Имат услуга необявена на сайта, "в разработване" (от 3 месеца се мотат ама това е друга тема). Предплатени месечни пакети за разговори, с включени всичките му там интернет глупости, номера, факсове, етц. Излиза на 1/2 от БТК, личен опит - в БТК само таксата ми беше към 12 кинта, сега си ги говоря. Обаждаш се и питаш

.



Тема Re: Средни цени на разговорите? [re: programming]  
АвторlnterTelecom (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 22:50



Моля да ми пратите контактите си на личния ми мейл адрес:
Sezer@nuxbg.net, с удоволствие ще ви помогнем да направите това което искате на най-ниската възможна цена.



Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: .]  
Автор pantzer (непознат )
Публикувано27.08.06 11:21



Хм....... за воис линк цените в Б-я са поносими при 4.8ст за мин/въпреки че си говоря за около 1.16евроцента, но тарифата им за Щатите е 54ст което ми се вижда доста скъпичко ,като при това сега си говоря пак за 1.16 евроцента.Ако ги намалят
драстично бих се замислил да ползвам услугите им.
Не знам как точно стои превеждането на пари към тях.Ако не мога да си платя направо от кредитната карта напрово да забравят.Питах e-pay ,ама те искат да си разреша сметката ,да ама на куково лято.По-лесно ми е да преведа пари навън отколкото да си платя в Б-ия.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от pantzer на 27.08.06 11:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от pantzer на 27.08.06 14:30.



Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: pantzer]  
Авторbbp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 14:29



kade vidq 54st za USA. Данеби да са 5,4ст





Тема Re: Дай да те науча на тарикатлък.нови [re: bbp]  
Автор pantzer (непознат )
Публикувано27.08.06 16:00



Ето тук:http://www.voicelink.biz/index.php?page=price&p=s
Сан Марино 0.144
Сан Марино-Мобилен 0.240
Саудитска Арабия 0.540
Саудитска Арабия-Мобилен 0.540
Сенегал 0.540
Сингапур 0.072
Сингапур-Мобилен 0.072
Словакия 0.240
Словакия-Мобилен 0.540
Словения 0.240
Словения-Мобилен 0.660
Судан 0.540
Сирия 0.660
САЩ 0.540
САЩ-Аляска 0.540
САЩ-Хавай 0.540




* Всички цени са крайни, в лева С ВКЛЮЧЕНО ДДС, отчитане 30/1 (тридесет секунди в началото, след това на една секунда).Дестинации непосочени в ценовата листа се таксуват 0.70 лв/мин. Цените могат да бъдат променяни без предизвестие.

Редактирано от pantzer на 27.08.06 16:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.