Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 29.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема IDSN към ANALOGнови  
АвторLacho (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 18:57



zdraveite. imam edna malka centrala s neznam kolko vynshni i 8 vytreshni. obache problema che vynshnite linii sa samo idsn a v nashia grad idsn ne se predlaga. ta misalta mi e ima li nachin da varja na tozi idsn kanal analogovia koito imam zashtoto na men mi triabva 1 vynshna linia ?

spodelete mnenia i se izviniavam che napisah temata tuk no prosto ne namerih kade da ia sloja na drugo miasto.



Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: Lacho]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано20.08.06 09:04



Здрасти.

Взимаш едно PC, слагаш му Linux + Asterisk, една платка с аналогов порт FXO (около $20), една платка с ISDN BRI порт ($30-$40) и си готов. За по-евтин начин не се сещам... PC-то може да е и с 500MHz процесор (около $90 цялото).

Друг вариант е, ако има някакъв вид конвертор ISDN <=> Analog, но не съм чувал.

Успехи,

- Всичко за VoIP

Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: Cyber_SAS]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 12:24



Sas, напомняш ми на селския фелдшер, който на всички болни предписва само аналгин, аспирин и пурген. Щото:

***1. само за тях знае.***
2. само това има

Срамота и смях е.

Има си ISDN BRA терминални адаптори. Пасивни устройства са и просто подават RJ-11. Във всеки клон на БТК ги продават. Даже преди ги даваха на BRI абонатите си, когато имаше едни промоции.

Иначе NetGuard, RAD и прочие би трябвало да имат такива. Около 150лв е за двете линии (просто ти разделя BRI-то на две аналогови RJ-11 линии).



Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: tokata]  
АвторLacho (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 15:45



Samo da popitam tochno kak se kazva tozi teriminal i ot kade da go kupia
s asterisk i pc stava slojno
az asterisk imam no neznam ot kade da kupuvam tezi neshtica.

blagodaria za otgovorite



Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: tokata]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 23:09



Абе чети внимателно, човека пита за обратното. Я ни осветли как се обръща аналогов пост от БТК към ISDN BRI S0 със TA???

b.t.w ТА дивайсите изобщо не са пасивни...



Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: tokata]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 07:49



токата,

по-внимателно чети какво ТОЧНО пита човека, а квалификациите ги ползвай в семейството си.

ако можеш да помогаш - прави го. не се изказвай като политик





Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: novobranec]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 10:14



Иди в БТК и питай. Ще ти обяснят по-подробно. Имат и двупосочни. Ако искаш го наречи конвертор от FXS към BRI. Продават се такива (работят дори и двупосочно, т.е. и като TA), цената им е около $80-$100.

Да, изразих се наистина грешно - не са пасивни. Тези, които съм виждал да конвертират аналогов сигнал към BRA си ползваха захранване от телефонната линия (и имаха некъв charger) за запомняне на настройките.



Тема Re: IDSN към ANALOG [re: Lacho]  
Авторt28 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 11:34



Здравей,
Не знам какви пари си готов да инвестираш, но ти давам и аз едно предложение - www.unisis.bg.
Продукта се казва Auerswald Analog/ISDN Converter.
От едната страна се вкарват до 2 ан. градски линии, а той ги конвертира в 1 ISDN BRI.
Така към ISDN телефонната ти централа можеш да "закачиш" 2 аналогови градски линии.

Поздрави



Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: t28]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 22:27



Доколкото разбирам искаш човека да си купи нова централа и едната да я ползва за конверсия?????





Тема Re: IDSN към ANALOGнови [re: t28]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 22:31



Ооопс, извинения, много неясно е описан дивайса във сайта ви. Добре че производителя е казал точно за какво става дума.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.