Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 28.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема БТК ADSL + VoIP  
Автор NextLevelМодератор (непредсказуем)
Публикувано26.07.06 13:34



За повече от четири години посветени на всякакви бози с войпа мислех, че нищо ново не мога да видя... до преди да се появят БТК с техните ADSL-и. (кой беше казал "Shit happens all the time")
И така, казусът е следния: Micronet SP 5002 е вързан към някаква юникс базиран NAT. Майкронета си работи перфектно с нормален ЛАН, но когато се закачи към Ди Ес Ел-а БТК се получава нещо, като НАТ зад НАТ и резултатът е, че Майкронета праща заявки за регистрация, но не възприема потвърждението за регистрация. Знам, че ако го флашна със СИП фърмуер ще заспи, но не искам да си товаря сървърите с излишни транслации и транскодирания, при положение, че това е кол-шоп и се предполага, че ще работи с максимален капацитет.
Най-странното е, че точно преди седмица пуснахме друг кол-шоп с БТК ADSL и с рутерче D-LINK и пак има NAT зад NAT, само че всичко си работи и дори мога да позвънявам обратно на телефоните в кол-шопа.
Някой има ли идея къде би могла да е бозата?

Категоричността е признак за ограниченост!


Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: NextLevel]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 14:06



Е чак пък с домашен АДСЛ да пускате кол шоп

.
Бтв обади се да ти продам сървър, който при транслация на 2-та едновременни разговора от Микронет 5002 няма да се натовари на повече от 0.01% ЦПУ. Решаваш си всичките проблеми от раз.



Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: a]  
Автор NextLevelМодератор (непредсказуем)
Публикувано26.07.06 14:39



Страхотно! Искрено ти благодаря, че ми предлагаш да ми продадеш нещо... Оценявам това, че си светнат на тема SP5002... и с удоволствие бих откликнал на щедрото ти предложение, ако това бяха единствените клиенти... Знаеш ли, една от причините през последните няколко години да се влоши качеството на тези комуникации е, че не се търси решение на проблема, а решенията се взимат "през глава" - да тръгне някак си, пък после ще му мислим. Знаеш ли, например, че 0.08 секунди време за SQL оторизация, на отделен разговор вече е сериозен проблем? А знаеш ли, че MERA softswitch върху Петниум на 3.2 гигахерца, при 80 едновременни разговора с транскодинг започва да кляка(особено ако става дума за G.723) и да накъсва?
По този повод, моля те, запази си предложенията, ако нямаш конкретна идея на какво се дължи това, за което искам помощ.

Категоричността е признак за ограниченост!


Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: NextLevel]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 15:43



Предположение: Ако не си - звънни на хелп деска на бТК да ти пренасочат всички портове DMZ - за да прескочиш ADSL рутерчето;

Тия Microshits не поддържат ли STUN? Понякога помага.

Нямаш ли дебъг на енд-пойнта да видиш каде точно се прецакват нещата - както си го написал, може да е от хиляди неща... Ако нямаш - тури един лаптоп със софт-пфоне и пусни дебъг оттам. Докат не разбереш каде е шита - няма с какво да се бориш.



Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: SAS]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 15:46



Забравих да ти кажа: У нас съм с ADSL 5XX и съм с ATA102/SIP, която се свързва по SIP с офиса и никога не съм имал проблем. И портовете не са пренасочени... Оригинирам и получавам обаждания он дъ флай, дет се вика?! Нема СТЪН, нема нищо... Абе тва бТК верно си е ебеТаКа...





Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: SAS]  
Автор NextLevelМодератор (непредсказуем)
Публикувано26.07.06 16:56



Проблемът е, че искам да си остане по H323... :-)
Освен това... този кол-шоп е чак на морето (не, че не ми се ходи до там, ама точно в момента ми е невъзможно да ида

).
Заинатил съм се, щото знам, че ако го пусна по SIP, ще почна да правя така и с други кол-центрове, за по-лесно...
А за БТК направо полудявам. Казаха ми, че може да се пренасочат някакви портове, но това ставало със заявка до техния център (?!?!?!).
От друга страна, Ди Ес Ел-а си е с реално Ай Пи на входа и нереално на изхода, което ме кара да мисля, че Ди Ес Ел-а си има доста добра система за контрол и конфигурация, до която имат достъп само от БТК. Абе луда работа.

Мисля си, дали пък клиентите нещо не са объркали при конфигурацията техния НАТ сървър, който се бърка, че от едната страна му влиза нереално Ай Пи, което той прерутира пак към нереални.

П.П.
Иначе за стън сървър най-обичам да ползвам този на Джеф Пулвер (Free World Dialup), че поне съм сигурен, че още дълго ще го има и ще си е на същото Ай Пи

Категоричността е признак за ограниченост!

Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: NextLevel]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 17:33



Еми хубаво де - звънни на зеления тел. на бТК и ги накарай да пренасочат всички портове... Става за 2 мин.



Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: NextLevel]  
Авторbai_neznaiko (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 18:15



пусни си пълен порт форвард на адсл-а + статик ip
в микронета укажи в ipsharing статик ip-to и работиш
така ги пусках на пампоровец зимата така сега и по морето .
ама да ти кажа на някои места като албена и златните адсл-а издиша и от време на време не става за работа

успех



Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: NextLevel]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 11:56



Проблема (според мен) е такъв. Вътре в H.323 ASN се напъхат source / destination / call signal адрес. Та, като получава RCF от отсреща, Микронета отваря ASN пакета и гледа вътре за съвпадение. Е, логично, че там вътре стои друг адрес (който отсрещния дивайз е видял - външния адрес от който ти е дошла заявката). Затова на Микронета трябва да му укажеш, че е зад НАТ и кой всъщност му се явява външен адрес, за да може правилно да декодва ASNа.



Тема Re: БТК ADSL + VoIPнови [re: NextLevel]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 12:05



А това с Длинка е работело, щото много рутерчета имат protocol-aware NAT (включително и за H.323).

Като излиза RRQ от устройство зад НАТа (с адрес 192.168.10.10 примерно), то рутера пренаписва вътре ASN.1 пакета като замества source адреса 192.168.10.10) генериран от Микронета, с неговия си външния. После като отговори гейткипъра/софтсвича с RCF (и вътре има сложен destination adres = външния адрес на рутера), рутера пренаписва вътре пакета и слага пак вътрешния адрес на Микронета. Микронета получава RCFа, вижда си вътре неговоти си IP и се кротва.

Та или рутера трябва да е с протоколен NAT, или да настроиш Микронета да знае, че е за НАТ.

Те това е.

Между другото, протокол (H323-SIP) транскодинга е супер неебателен откъм ресурси. Можеш да пуснеш значително количество разговори. Единствения ти проблем може да е несъвместимост с някои типове съобщения.
Конвертирането на кодеците, обаче, както сам каза - да, яде много :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.