Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 08.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Kой говореше за филтриране на VoIP?нови  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано26.06.06 20:46



Каса бира на човека, който осъществи разговор (на СИП или Н323) от абонат на мрежата на Кейбълтел в Слънчев бряг/Несебър/Равда на стандартните за двата протокола портове.

Официално становище от Кейбълтел - "Не толерираме външни доставчици на услуги в нашата мрежа". При все че в договора за доставка на интернет никъде не пише нищо за каквито и да са филтрирания или ограничения за ползването на услугата. Че какво от това, ако щеш ползвай, това е.

То хубаво, ама не бързаме ли малко? Доставчици на интернет бол. Все си мисля че с кадърна услуга на добра цена няма изобщо да им се наложи да се чудят как да се скарат с клиентите си. Евала на ментиджмънта, разбиха пазара.

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Kой говореше за филтриране на VoIP?нови [re: VolP]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано26.06.06 22:07



Да, доста селско изпълнение... Предполагам са леко монополисти в района - иначе едва ли това би бил подхода?!

- Всичко за VoIP

Тема Re: Kой говореше за филтриране на VoIP?нови [re: VolP]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 12:08



Баща ми за такива случаи обича да казва: "Може да извадиш човека от село, но не и селото от човека"



Всеки потребител подписва договор с доставчика. Там ако я няма тази клауза, сезира се КЗП, КЗК, а може и КРС :)



Тема Re: Kой говореше за филтриране на VoIP?нови [re: Cyber_SAS]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано27.06.06 12:21



Не са монополисти, но явно много им се иска да са:). Не виждам кой оператор ще зареже с лека ръка огромните комплекси в района.
Че никой няма да тръгне да ги съди е факт. Точно като факта че доставчик на интернет в Слънчев бряг се сменя за 1/2 час:). Обаче продължава да ми убягва смисъла на една такава процедура, в крайна сметка това е оператор претендиращ да предоставя услуги и на крайни потребители, и то не една а няколко накуп, дали с отрязването на конкуренцията затвърждаваш пред потребителите си мнението (явно собствено) че си най-добрия? Странно, доста странно.

А най-странното е, че в София разговорите вървят без проблем

.

Поздрави,
ВойсЛинк


Тема Re: Kой говореше за филтриране на VoIP?нови [re: tokata]  
АвторNetBuster (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 22:05



Типично - български манталитет.



Тема Аз...преди време.нови [re: VolP]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 10:34



Когато един искаше висок ъплоуд на бТк aDSL...
btw: Очаквах между другото точно те да го направят по новите тарифи, но те взеха че намалиха цената...!





Тема Ще ти посоча един..не два.нови [re: VolP]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 10:42



Кейбълтел - резнал е воис пакеите!

и бТк преди време резна всички ISDN-ни на паразитите в големите градове...
Стъпката им не е странна, като се има впредвид трафика който генерира един такъв комплекс. Просто не допускат други и си защитават територията си!
бтв: Кейбълтел не може да ти е конкурент, до момента до който не стъпиш там сам а не купувайки травик от него и препродавайки го на друг....



Тема Re: Kой говореше за филтриране на VoIP? [re: Cyber_SAS]  
АвторSunny beach boy (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 14:41



Leko im e parvi sezon w raiona i "leko" se poizlojiha .....



Тема Iskam si birataaaaa :) [re: VolP]  
АвторKH (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 14:57



Кейбълтел филтрираха войс трафика на 15-ти - петък - някъде около 5 следобеда . Около 9 вечерта аз вече имах разговор по SIP , а на следващия ден по обед си настроихме и Н-то .

Не мога да пиша точно кой доставчик сме , щото ще вземат да ми резнат договорите за обектите в Слънчев Бряг , ама ако ме чакаш с каса бира на уречено място в уречено време , ще ти обясня колко елементарно се елиминират подобни "филтрации" :)



Тема Re: Iskam si birataaaaa :) [re: KH]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано28.06.06 15:58



Аз не казах, че не сме решили проблема. Но нали си сигурен, че ако се запекат и го направят като хората няма да има мърдане? Да не говорим колко по-лесно е да ти набият приоритет с който разговорите ти ще звучат все едно говориш до Марс:). И ходи се оплаквай, да не би някой да ти е продавал гарантиран канал за глас?

Обречена кауза е да се бориш с доставчика си на нет при положение че той НЕ те иска за клиент:).

Поздрави,
ВойсЛинк




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.