Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 22.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: luboznatelniq]  
Автор Flashman (Bad Boy)
Публикувано18.06.06 22:33



Аз се имам за сравнително интелигентен (пази боже от такива като мен) и сам да се справя с инсталацията и настройката на астериска. Истина е, че никога не съм се занимавал с такъв род неща, а и с Линукса като цяло не съм много на "ти", но щом подкарах Suse 10 в текстов режим с всички видове сървъри барабар с webmin за по-малко от 3 часа, мисля, че ще се справя и с Астериска

. Все пак съм отворен и за други предложения. Не съм запознат какви други програми и хардуерни решения има за целта, така че много ще се радвам ако някой ме открехне за нещо по-добро в моя случай.

VolP - видях за какво говориш и е по-приемливо в ценово отношение. Все пак ме интересува има ли VoIP телефон на по-поносима цена (разбирай под 100 лв.) тъй като така и така ще се взимат телефонни апарати да направя сметка кое е по-изгодно.

Благодаря на всички, които се включиха до момента.

Aka mishoboss

Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: VolP]  
Автор HиkиГopчилoв (Орбител)
Публикувано18.06.06 23:11



В отговор на:

А, и оня Любо не е като да говори 2 пъти по-евтино от другия:). Особено с онази прекрасна стъпка на отчитане 60/1:). Да не говорим че пак трябва да плащаш на БТК такси за телефонни линии.




За стъпката при междуградските не си прав :-) Там 11те стотинки вършат по-добра работа :-)

За другото си прав

Поздрави,
Ники

Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: Flashman]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано19.06.06 07:41



За обикновени телефони свързани към Asterisk(tm) ще ти е необходим допълнителен хардуер и едва ли има начин да ти се върже по-евтино, отколкото директно хардуерни IP телефони. Заслужава си да свързваш аналогови телефони, амо ако има изградена някаква сериозна инфраструктура, с която не искаш да се разделяш, като например сграда с медна инсталация и 100+ поста, без свободен UTP до тях, или пък скъпа аналогова централа (тогава е по-добре да я ползваш като channel bank).

В твоя случай определено е най-добре директно дигитален вариант, а и е много лесно преносима цялата система...

Успехи,

- Всичко за VoIP

Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: Cyber_SAS]  
Автор Flashman (Bad Boy)
Публикувано19.06.06 09:05



Така и си помислих, а и е по-добре всичко да си е цифрово от край до край. Въпроса е, че не съм убеден, че ще ми излезне по-евтино. VoIP ми показа цена за PAP2 Т преход за $72, а аз малкото IP телефони, които открих не падаха под 150 лв. и то жични. За три пъти по-евтино можеш да си вземеш DECT телефон. За това питам - аз ли нещо не съм гледал като хората или наистина това са цените?

Aka mishoboss

Редактирано от Flashman на 19.06.06 09:16.



Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: Flashman]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано19.06.06 10:59



Аз ти изпратих на мейла каквото имах под ръка.

Относно ATA устройствата:
1. Не е по-евтино ATA+Dect, най много да е съпоставимо в определени граници
2. Нормално е ATA устройството да е по-евтино, защото няма функционалността на IP телефон, няма бутони, дисплей, etc. => е по-евтино за изработка
3. IP телефона има редица екстри -> получени, пропуснати и др. разговори, speed dial, дисплей, функционални бутони за проверка на пощата, трансфер, холд и много други (в зависимост от модела)

Ако беше верно, че ATA+Dect = WIFI IP Hardware Phone, хората нямаше да разработват последните, а и юзерите нямаше да ги купуват на тези високи цени ($160-$400 и то в чужбина)

Та така...

- Всичко за VoIP

Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: Cyber_SAS]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано19.06.06 13:36



Ами един панасоник е 50 БГ лв в метро. С дисплей и всичките там получени, пропуснати и др.разговори, speed dial, че и phone book, мелодии разни, режим ден и нощ алабала.

В ПАП2 има една камара опции за прехвърляния, изчаквания и така нататък. Въпрос на сметки е:). Аз лично съм щастлив с 2хпанасоник (безжичен) = 100 лв + 1 ПАП2 = ~140 лв (с включено ДДС).

А защо намесваш WiFi? Става въпрос за 2хИП телефона или ПАП2 + 2 телефона. Това, че на ПАП2 можеш да закачиш 2 ДЕКТ-а е към евтините екстри:).

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: дa ce вkлючa]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано19.06.06 13:43



Да, това устройство си е идеален заместител на ПЦ-то за рутер. + 2 порта за телефоните ти.

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: VolP]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано19.06.06 14:44



Какво да ти кажа - ако не правиш разлика между АТА и Hardware IP Phone - с какво да ти помогна?! Чувал ли си за XML менюта, Presence, Line Activity, etc?!

Ти сега какво казваш, че IP телефоните са по-скапани от ATA дивайсите?! И всички произвеждат IP телефони залуд'о?! Е, хайде да помислиш малко...

Дадох пример с WiFi телефони (които по твоята логика са ептен зле в сравнение с вездесъщите ATA :) защото стваше въпрос за безжичен пренос на Voice over IP.

С две думи (че ми омръзва да споря за безспорни неща) - няма как ATA да е равно на IP телефон да е равно на WiFi телефон. Ако беше тека, последните две нямаше да съществуват и да процъвтяват в момента...

Успехи,

- Всичко за VoIP

Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: Cyber_SAS]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано19.06.06 15:10



Пич,
почнал си да спориш сам със себе си:). Никога не съм казал че ИП телефон и АТА са 1:1 по възможности. Просто не можеш да направиш такова сравнение - можеш да сравниш марка и модел, но не АТА и ИП телефон. Все едно да ми сравняваш компютър с компютър.


Показах решение, което е абсолютно работещо (или ПАП2 е скрап и хората се набутват като ги купуват??) и върши работа на 90% от клиентите. На това отгоре е на съвсем прилична цена а съчетано с безжичен телефон е и доста удобно.

Също така никой никъде не е питал за WiFi IP телефони (освен ти).

Цитат:

Все пак ме интересува има ли VoIP телефон на по-поносима цена (разбирай под 100 лв.) тъй като така и така ще се взимат телефонни апарати да направя сметка кое е по-изгодно.

Край на цитата

Това е въпроса, можеш да му отговориш без да се заяждаш и да се чудиш как да пробуташ ИП телефон за 200 УСД. Ние знаем че Мерцедес вози добре.

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Малко въпроси за IP телефонията.нови [re: VolP]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано20.06.06 08:34



Дали съм пич, не знам



Според мен с PAP2 не "показваш решение", а устройство. За твоите клиенти може и да върши 90% работа, може и 99%. Не зная кого го интересува това.

За разлика от теб, аз не съм тук за да се опитвам да продавам каквото и да е, по простата причина, че за да продам един контейнер с телефони ще е необходима доста по-висока посещаемост на този клуб Просто обменяме опит, ако не забелязваш... Поразрови се назад в темите и ще видиш, че много често препоръчвам устройства и решения от конкуренцията - мен това не ме притеснява.

За WiFi телефоните го приеми като информация в рамките на дискусията... Може да е прозвучало неуместно, може и да не е за тук, за което се извинявам на всички объркали се.

Не виждам защо се ядосваш - да, аз съм му дал "решение" - но не тук и не по този начин:

В твоя случай обикновено 2 линии (съответно 2 номера за входящи разговори) се регистрират на сървъра ни, с всичките им там пренасочвания и екстри. Може да бъде направено с едно двупортово устройство или с 2 ИП телефона поотделно. Разговорите между тях са безплатни, навън по съответните тарифи. Опция за запис на разговори няма, за това наистина ще ти трябва собствено оборудване.

Това в червеното е твоето изказване по темата, при положение, че ти е натъртено за важността на записа на разговорите. Нека всеки да си преценява кой, какво и на кого иска да пробутва, ОК

И последно: Струва ли си, за да зарибиш 3-ма, 4-ма заблудени с твоята "услуга" да пълниш клуба с некомпетентни, подвеждащи и арогантни отговори? Хайде спри да ме коментираш, ами помогни на хората... ако можеш...

- Всичко за VoIP


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.