Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 24.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема VoIP адаптер към кабелен модем  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано06.06.06 12:26



Надявам се някой да ми даде съвет... искам да вържа VoIP хардуерен адаптер към кабелен модем, така че системата да работи, дори когато компютъра не е включен. В момента за да се свърже кабелния модем с интернет login name & password се подават през Уиндоус. Т.е. не виждам как би станала тази работа ако компютъра не е включен. Дали устройство от този тип е нещото което ми трябва:



Ако не - много ще съм благодарен ако разгледате страницата на Д-линк и ми кажете какво точно трябва да купя.

Редактирано от PRN на 06.06.06 12:30.



Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: PRN]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано06.06.06 13:25



Как се оторизира, казваш? С PPPoE ли? Ако е така, има много устройства, които го поддържат.

- Всичко за VoIP

Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: Cyber_SAS]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано06.06.06 14:10



Не съм много сигурен, с какво става оторизацията. Става дума за компютъра на родителите ми в България и не ми е под ръка. Доколкото си спомням изкарваше се аплета "make new connection" от Уиндоус и там се вкарваше името и паролата (извинявам се за левашкото обяснение). Модема доколкото си спомням се нарича Arris Touchstone. Дали има PPPoE не знам - никога не съм пипвал кабелен модем - настройва го един темерут от кабелната телевизия.



Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: PRN]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано06.06.06 15:33



Щом изкача джам като за dial-up, значи е PPPoE. Имаме такова устройство ATA 102. То "разклонява" връзката и се включва към стационарния телефон. Така получаваш а) интернет на PC-to (без да има нужда всеки път да се оторизираш), b) VoIP домашен телефон, c) стационарен телефон. Конкурент са ни устройствата на Комел Софт - Sipura SPA - и те мисля че имат PPPoe - ако не те кефят нашите - виж техните



Ако мястото е в София, някои от колегите може да мине оттам - да го пробват и ако работи - cash - ако не - sorry

Успехи,

- Всичко за VoIP

Редактирано от Cyber_SAS на 06.06.06 15:36.



Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: Cyber_SAS]  
АвторUK1 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 16:51



a kakva e cenata na ATA 102 ?



Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: UK1]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано06.06.06 18:00



$99.00

- Всичко за VoIP

Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: Cyber_SAS]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано07.06.06 10:46



Не, не са в София. Но твоите постинги ми отвориха очите какво да търся в менютата (ПППоЕ). Мерси, наистина повечето рутери и адаптери го имат. Дори го намерих в моят старичък Грандстриим-100. Ще се боря с проблема като се върна през септември.



Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: PRN]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано07.06.06 11:06





- Всичко за VoIP

Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: PRN]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано07.06.06 17:42



za "отвориха очите" cenata e beer.
s lihvite do septemvri stavat 2 beer.

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: VoIP адаптер към кабелен модемнови [re: DrFrancky]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано08.06.06 12:52



За разлика от многото други неща в днешно време бирата не може да се направи на пакети и да се пусне по интернет - иначе и за секунда не бих се замислил (тука ако знаеш какви бири има)...






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.