Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 18.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема VYPROS KYM Cyber_SASнови  
Автор h.323 (непознат)
Публикувано02.05.06 15:08



Hi,
Imash li niakakvo info kak moga da aktiviram CLR ( da skriia nomera )na tozi model GSM GW?
http://voip.alinea.bg/Products/GSMGates/GSM108Gate/
kakvo li ne probvah i nestava :(



Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: h.323]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано03.05.06 08:03



Samia operator (e.g. MTel) go poddarja. Obadi se na *88 i pitai za koda, koito triabva da vavedesh ot telefona (tsentralata) vkliuchena v Gate-a. Za drug nachin ne se seshtam. A, i triabva da go napravish za vsiaka SIM karta, po otdelno.

- Всичко за VoIP

Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: h.323]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 14:39



Всеки гсм гейт има опция за избор между активен и неактивен CLIR. Естествено преди това мобилния оператор трябва да го е активирал.



Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: aз]  
Авторh.323 (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 15:07



Ami ot mtel mi kazvat che niama takyv kod edinstveno #31# 088........
a kato nabera #31# i nomera nishto nestava zashtoto tozi model GSM GW reagira na # za start na call-a. i dava busy .....



Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: h.323]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано03.05.06 18:16



Тва със #31# е само в рамките на повикването. Има код, с който можеш да наложи перманентен CLIR за картата - него търси. И какво ти пречи гейта - извади ш..аната карта - тури я в телефон и й начукай безусловен CLIR - после я върни в гейта и - пей сърце ./.

Ако терминираш чужд трафик през GSM гейта е добре да го съгласуваш с оператора (eg MTel), за да не сънуваш мокри сънища после. Просто се договори като човек - те ще оправят нещата...

- Всичко за VoIP

Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: h.323]  
Автор ToxiNiK (непознат)
Публикувано03.05.06 20:04



А няма ли да е най лесно ако изваждаш една по една картите, слагаш ги в обикновен GSM телефон и им активираш CLIR-а. Той е вързан за съответната карта и номер, а не за устройството с което я ползваш. След това пак ги слагай в GSM гейта.



П.С. не видях, че малко по-нагоре са предложили същото. Опитай. Ще стане.

Редактирано от ToxiNiK на 03.05.06 20:05.



Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: ToxiNiK]  
Авторh.323 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 00:59



Za ofis nujdi mi e GW kyde s 8 karti da terminirash .....

A tova za CLIR-a da go aktivirash ot drug tel. nestava nastroikata e v samia aparat ne zapisva nishto v SIM-a .
Edinstveno moje da stana ako GSM operatora podyrja kod za permanentno karivirane na CLIR. GSM GW e wvtino izpylnenie .... vijdal sym GW koito praviat chudesa :))))

Prosto mi beshe interesno kak moje da stane , ne mi prechi da prashtam nomera



Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: h.323]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано04.05.06 07:56



Е, надявам се и цените да си им видял Така е, всяка възможност се заплаща.

- Всичко за VoIP

Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: Cyber_SAS]  
Авторh.323 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:47



E da fakt neosporim



Тема Re: VYPROS KYM Cyber_SASнови [re: h.323]  
Автор ToxiNiK (непознат)
Публикувано04.05.06 18:01



Мързи ме да ровя в старите боклуци на тавана, но преди време се занимавах с въпросите за клониране на GSM карти. CLIR, CLIP и другите подобни услуги се поддържаха от самия оператор доколкото си спомням, а не от картата. Ако си забелязал когато искаш справка за тези услуги, апарата ти се свързва с GSM мрежата за да попита кое как е.
Така, че опитай да ги вкл./изкл. с обикновен GSM.
В по-новите карти 64+ някои от услугите зависят и от картата но преди време не беше така.

А VoIP GSM гейтуей дето струва 1200 евро можеш да си направиш с една SPA3000 и един Alinea GSM Gate. Спестяваш доста а върши същата работа. Пробвал съм го.



А това #31# и други кодове може да се вмъкнат в Dial plan-а на SPA3000 така,че да ги изпраща винаги преди номера и съответно номера никога да не ти се показва. Не съм го тествал но може и да стане.

Редактирано от ToxiNiK на 04.05.06 18:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.