Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 01.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Закъснениетонови  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 08:32



зависи ли от провайдера (български/чужд), от телефона (хард/софт), или от нещо друго?



Тема Re: Закъснениетонови [re: Machine Head]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано30.04.06 14:54



Зависи от ISPто при теб, от това при VoIP доставчика ти и вида на връзката/оборудването, което ползваш - сателит, лан, оптика, etc.

- Всичко за VoIP

Тема Re: Закъснениетонови [re: Machine Head]  
Автор ToxiNiK (непознат)
Публикувано01.05.06 13:11



Както каза Cyber_SAS закъснението зависи от много работи. От интернет доставчика ти, от VoIP доставчика ти, от натоварването на мрежите им, от оборудването (тяхното и твоето), от доброто/лошото администриране на мрежите, от това през какво минава (оптика, лан, модем, сателит, радио ....) ..... и т.н. и т.н.

А за доставчиците на VoIP има и чужди и наши с добро и лошо качество.
Аз засега не съм намерил ИДЕАЛНИЯ. При някои с добро качество са едни дестинации а други са с лошо. При други е точно обратното.



Редактирано от ToxiNiK на 01.05.06 13:16.



Тема Re: Закъснениетонови [re: ToxiNiK]  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 14:38



Абе всичко това е ясно, но въпросът е съвсем конкретен. Закъснението идва най-вече от сателитните връзки. Българските интернет доставчици имат оптична свързаност и до български IPТ гейт закъснението ще е поносимо. Въпросът ми е БГ IP-телефон провайдерите (или поне тези, които пишат тук) как се връзват с БТК, Мтел, Глобул? С кабел тук или връзката минава през няколко сателита и наземни станции в Куала Лумпур, Пунта Аренас и Анкоридж.



Тема Re: Закъснениетонови [re: Machine Head]  
Автор ToxiNiK (непознат)
Публикувано01.05.06 17:14



Machine Head: "Въпросът ми е БГ IP-телефон провайдерите (или поне тези, които пишат тук) как се връзват с БТК, Мтел, Глобул? С кабел тук или връзката минава през няколко сателита и наземни станции в Куала Лумпур, Пунта Аренас и Анкоридж."

Никой от БГ VoIP провайдерите няма да ти отговори на този въпрос.
Аз не съм VoIP провайдер но ще ти кажа как могат да станат нещата в общи линии без да минаваш през VoIP провайдер за връзка с България.

С МТЕЛ и Глобул свързването става лесно. Купуваш си GSM гейтуей и купуваш от МТЕЛ и Глобул карти специално за GSM гейтуеи. Ако сложиш други пак ще работят но вероятността да ти ги БЛОКИРАТ ако ги използваш за кабинки или да продаваш трафик през тях е МНОООГО ГОЛЯМА.

Свързването с БТК също не е трудно. Купуваш си Digium или Sangoma аналогова или ISDN карта и сключваш договор с БТК за съответния брой линии.

А, и накрая щях да забравя, всичко по-горе изброено не работи самостоятелно. Инсталира се в компютър или към него. Добре ще е да е с по-мощен процесор (за предпочитане два), по-голяма памет, RAID дисков масив и др. желателни неща за един сървър. Трябва да има инсталиран и подходящия софтуер.





Тема Re: Закъснениетонови [re: ToxiNiK]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано01.05.06 20:13



Още малко в тоя ред на мисли и телекома е готов:).

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Закъснениетонови [re: VolP]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано01.05.06 21:44



cheti cheti , pishe za teb tam

DrFrancky



Тема Re: Закъснението [re: DrFrancky]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 08:28



Винаги успяваш да ме разсмееш сутрин



Тема Re: Закъснениетонови [re: ToxiNiK]  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 09:34



Благодаря за подробния отговор, но тези съвети не са ми от голяма полза. Става дума за личен телефон. В момента ползвам voipstunt за разговори в България и закъснението ме дразни - явно международния интернет е сателитен. Бих дал някой лев отгоре, но не чак до решенията, които предлагаш. Но щом тези, които се рекламират в клуба не казват нищо, явно и при тях е така.



Тема РЕШЕНИЕ !!! [re: Machine Head]  
Автор ToxiNiK (непознат)
Публикувано02.05.06 10:40



Може би твоя интернет е бавен или шейпъра на твоя интернет доставчик много те реже.
При мене, всичко се чува нормално (поне с тестовите безплатни разговори).

Говори с интернет доставчика ти. Или почерпи мрежовия ви администратор .



Редактирано от ToxiNiK на 02.05.06 12:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.