Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 26.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема какнови  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:01



Ако е възможно да ме ориентирате в следната ситуация. Имам АДСЛ за 1 раб. място и искам да използвам интернета за градски разговори - такава ми е работата и има много разговори. Проблема е, че компютъра с нета е на около 40-50 м от работното място, където има друг компютър на 98. Двата компютъра са свързани и искам да си останат. Представям си няколко варианта, но бих желал да се консултирам с по - знаещи. Знам , че може някой да се присмее, но ще го преживея.
1. купувам си voip телефон с usb интерфейс, свързвам го с компютъра с нета, удължавам кабела с примерно 50 м и използвам нещо от типа на voipbuster.
2. купувам си voip телефон с usb интерфейс, свързвам го в USB то на компютъра с 98, и използвам нещо от типа на voipbuster
3.хардуерен телефон или адаптер, но не знам дали има смисъл, защото става въпрос само за градски разговори /Варна - Варна/
Ще съм благодарен да ми препоръчате и конкретни устройства, които сте ползвали.



Тема Re: какнови [re: нeзнaeщ]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:16



Не можеш да удължиш USB кабел толкова. Максимум 7-8 метра и вече е критично. Има усилватели за тази цел, т.нар. USB екстендъри, но те са над $50.00, т.е. по-скъпи от самия USB телефон.

Направо си купи колкото искаш IP телефони (или ATA адаптерчета) и си джиткай безгрижно - нито PC ти трябва, нито за разстоянието ще се притесняваш.



Тема Re: какнови [re: нeзнaeщ]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано26.04.06 21:04



Здрасти,
Най-лесно е да си пуснеш нет и на втората машина - обсъждано е нашироко във форума за доставчици на интернет. След това ако щеш USB, ако щеш слушалки с микрофон.

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: какнови [re: VolP]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 22:43



Ама на 98 коя P2P връзка ще работи? Съвсем легално 98 си ми е. Пък ХП не е.



Тема Re: какнови [re: нeзнaeщ]  
АвторPanacea (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 22:47



Purvo probva6 voipbuster na kompa s neta /sus slu6alki i mikrofon/ 4e da znae6 kakvo da o4akva6...
Ako ti haresa dava6 net na 98-cata. A tova stava kato sloji6 ruter /okolo 60 leva/ sled ADSL modema i vurje6 kum rutera mrejata za 98-cata i "kompa s neta". V slu4aq 6te si ima6 net na "kompa s neta" i na 98-cata a i vruska mejdu tqh /kakvoto ti e i jelanieto/
Sledva da sloji6 slu6alkite i mikrofona na 98-cata i po4va6 da polzva6 voipbuster :)
Ako li darji6 na extrite, to s usb mai nqma da stane 6te stane s IP telefon /150-tina lv/ koito trqbva da varje6 kum mrejata s rutera ili ATA /150-200 leva/ po su6tiq princip, no kum ATA-ta trqbva da sloji6 nqkakav obiknoven tqlefon. A ako savsem darji6 na extrite vmesto telefon za 15-20 lv si sloji bezji4en taka 4e da si zvuni6 navsqkade ot ofisa, a i s opciq za vtora treta i t.n. slu6alka a i razgovori mejdu tqh :)



Тема Re: какнови [re: SAS]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 23:20



Да уточня: Долу - горе по 200 лв/месец само от градски разговори, повечето от които за по 10 - 20 сек. Гледах цените на бгопен и прочетох следното:Минималното отчитано времетраене за градските и междуградски разговори към мрежата на БТК е 4 мин. Т.е. 4х0.03 USD/мин = 0.12 по- скъпо от БТК ще е. Значи ако е ИП телефон или адаптор трябва да е към доставчик, който предлага или безплатни разговори към стационарни телефони или осезаемо по- ниски цени. Това не ми е ясно.



Тема Re: какнови [re: нeзнaeщ]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 08:51



Това е съвсем друга тема - ако те интересуват доставчици в БГ - виж това:

www.spnet.net - на месец 5 лева - София 0,04 - Провинция 0,10 - отчитането е първоначално 30 сек., после на всеки 6 (30/6), т.е. за разговор 10-20сек в София, цената ти е 0,02 стотинки, за разговор 3 мин. съответно 0,12 стотинки
Има и месечни планове с по-висока месечна такса, но с още по-ниски цени. Спектър са лицензиран оператор на стационарна телефония, така че качеството е гарантирано и получаващ реален софийски номер, на който да те търсят

Има и други варианти, но:

а) ме мързи да пиша
б) можед сам да се поинтересуваш

Успехи,



Тема Re: какнови [re: нeзнaeщ]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано27.04.06 10:57



В тоя ред на мисли при нас си вземаш варненския номер и разговорите ти към варна са ти градски. Отчитане 30/1. CLIP, CLIR, Call forward (като излезеш) и разни други глезотии.

Щом си свикнал да работиш със софтуер - сваляш го от сайта ни, слагаш слушалките с микрофона и си готов.

Естествено първо трябва да подкараш нет на втората машина:).

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: какнови [re: VolP]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 13:35



Обмислям го това вече. А вашия софтуер работи ли под 98?



Тема Re: какнови [re: нeзнaeщ]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано27.04.06 13:44





Поздрави,
ВойсЛинк



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.