Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 01.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема protokoli za voip  
Авторsip ili h323 (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 11:15



Zdravejte moje li niakoi da kaje goliama li e razlikata mejdu tezi dva protokola s vruzkata, niakoi koito e probval i dvata. Blgd



Тема Re: protokoli za voipнови [re: sip ili h323]  
Авторwolf (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 15:42



голяма е



Тема Re: protokoli za voipнови [re: sip ili h323]  
Авторpitaj (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:02



pitaj alinea- v cenata e



Тема Re: protokoli za voipнови [re: sip ili h323]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 20:16



Az bih te posuvetval da popitash v drug forum (po vuzmojnost ne bulgarski). Sledia tozi forum ot kakto e suzdaden i me sumniava che niakoi shte dade dobur otgovor na takuv vupros. Tezi koito razbirat neshto ot VoIP izpolzvat foruma samo da se zaiajdat po mejdu si. Te vinagi malchat, no ako gi zasegnesh makar i malko mogat da post-vat i po 10-15 suobshtenia na den. V mnogo redki sluchaj se pomaga na niakoi tuk. No za smetka na tova mojesh da si obogatish rechnika s psuvni i obidi.
Zashto ne probvash google? Siguren sum che shte razberesh mnogo poveche.
http://www.google.com/search?q=sip+vs%2E+h.323



Тема Re: protokoli za voipнови [re: lvan]  
Авторmersi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 12:51



blagodaria ti mnogo za suveta



Тема Re: protokoli za voipнови [re: pitaj]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 00:25



alinea (voip.alinea.bg) sa tashak!

Iskat 135 USD + DDS za smotan neshtasten kitaiski telefon!? Nqmah si ideq che oshte nqkoi se vryzva na takiva obirdjii! Dano nikoi ne kupuva ot tqh, takiva "firmi" trqbva da si hodqt kydeto sa doshli a imenno na bokluka!



Тема Re: protokoli za voipнови [re: user]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 07:33



Няма такава цена, не си измисляй.



Тема Re: protokoli za voipнови [re: sip ili h323]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 07:42



Здравей,

Има много информация по темата из нета. И двата протокола си имат плюсове и минуси естествено. Общото схващане е, че H323 се ползва повече от доставчиците, докато SIP се ползва масово от end users. За СИП има и повече крайни устройства, даже на последък се появяват ГСМ-и със СИП.

Ако се "закачиш" към някой доставчик по СИП, по-късно по трасето разговорите могат да се транслират през Н323 и обратно, т.е. двата протокола си съжителстват съвсем мирно и тихо.

Ако трябва да избираш между двата си отговори на следните въпроси: 1) какъв софт ще използваш и колко го разбираш; 2) Доставчика (доставчиците) от които ще взимаш на какъв протокол работят; 3) Кой протокол е най-удобен за крайните ти потребители (зависи какви устройства ще ползват)

Успехи,



Тема Re: protokoli za voipнови [re: SAS]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 09:49



kato nqma shto se ne obadish da gi pitash kolko iskat za IP 202A i IP 202B?:) Niakoi s mazen glas mi obesni kak bil varhovia im telefon i imenno poradi tova bil tolkova debel:) smeshnici



Тема Re: protokoli za voipнови [re: SAS]  
Авторotgovor (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 17:44



blagodaria ti za dulgia otgovor. Chesno da ti kaja ne sum orientiran mnogo maj mi e vse edno kakuv. Celta mi e da si napravia gate keeper / neznam s kakvo li shte se sbluskam/ , no ako kajesh otkude da trugna shte sum ti blagodaren, v smisul koi softuer da izpolzvam taka che da ima ot kude da procheta za nego i da moga da go izpolzvam. Ideata mi e da moga da kopuvam ot niakolko dostavchika.
Blagodaria ti otnovo.
eto email ako reshish:
alo_alo@mail.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.