Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 09.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 15:23



Имам градска линия в България и стабилен Интернет с добъро качество на трафика към чужбина. Аз не живея в България. Имам добър DSL-базиран Интернет тук.

Искам да говоря по тарифата за градски разговори в България, но не искам да плащам на външна фирма, а само за хардуера.



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: нямa знaчeниe]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 15:57



Бате, ти си луд. ПопитА ли нещо или гъ.А си облизА?



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: SAS]  
Автор luboznatelniq (член)
Публикувано14.03.06 18:44



Решение има но това не е наи-евтиния вариант за теб.Мисля че е извънредно глупаво да плащаш на 2 места АДСЛ и месечна такса на БТК само за да си говориш по домашния телефон в БГ градски разговори.Ако обаче АДСЛ особено в БГ го ползваш така и така с комерсиална цел за други дейности и между другото искаш да си говориш от чужбина през интернет чрез твоя домашен/слижебен телефон ти трябва просто един VoIP ATA със поне1 FXO порт който ще инсталираш в БГ.На FXO порта връзваш телефонната линия от БТК връзваш и АДСЛ и го конфигурираш да се свързва със друг VoIP ATA който ти е в другия офис само че с FXS на които връзваш обикновен аналогов телефон .Конфигурираш и него да се свързва със другото устроиство през АДСЛ-а и воала.Просто вдигаш телефонната слушалка и набираш и си говориш градски разговор през БТК ,а когато някой звъни на номера ти в БГ ще ти звани телефона в другия офис. В общи линии това е решението но както казах това не е за предпочитане освен месечните такси за нет-а и БТК телефона ще трябва да се изръсиш иза 2 устроиства най-евтиния вариант около 150$.Дерзай



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: luboznatelniq]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 08:30



Здрасти! Точно това ме интересуваше!

Можеш ли да ми препоръчаш евтино устройство, което да "седи" от към българската страна - дето има FXO порт. По възможност да поддържа G.711 да е надеждно и лесно за поддръжка и на ниска цена.

Колкото до това дали ми излиза сметката - за DSLa в чужбина плащам така или иначе, а ATA с FXS ми подариха - като "шибания" FritzBox на Вихрения Генчо. Мой роднина има стабилен Интернет във фирмата си с капацитет 2 Mbit към чужбина (фирмата има офиси в Европа) и няма нищо против да му платя разходите за откриване и поддръжка на телефонен пост и да си сложа ATA-то при него. Интернета ми ще е "аванта".

При тези изходни условия, и при положение че жената ще говори само с мама и с роднините си, които са в София, сметката ми излиза 100%. Имаме около 2000 минути на месец телефония. Най-ниската тарифа до момента на VoiceLink, ако не греша, е 5 ст. на минута за София + 5 лева за номер. Значи - при съществуващите провайдери от типа на BGOpen (боклук от класа!) и VoiceLink (май с добро качество) ще плащам около 95 лева на месец. Ако сам си организирам всичко, при описаните горе ограничения - ще плащам грубо 45 лева (отчитам че БТК слага 11 ст. за свързване и че имам абонамент за телефона около 15 лева - цитирам цените по памет - не се заяждайте). Далавера от около 25 евро на месец. Пита се в задачата - за колко месеца ще изплатя ATA-то в София и таксата за откриване на телефонен пост (който като екстра ще е на БТК и няма да съм зависим от това дали ще се скарам с поредния VoIP провайдер, дето ми къса нервите).

Така, че оня дето ме питаше дали въпрос зададох или ..., първо да пита майка си и баща си къде са били през първите му седем години, после да помисли малко, щото па може отвъд Витоша и друго да има и Искаро да не е толкоз 'глибок



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: нямa знaчeниe]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 13:22



Сори брат, бех на неколко бири Освен това - така си задал въпроса, че и трезвен не успявам да стопля. Коректния въпрос би бил:

С какво устройство да прехвърля стационарна линия от бТК през VoIP до SIP/H323 устройство в чубжина/друг град/друга планета?

Виждаш ли - с едно просто изречение става...



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор3 (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 02:20



Ами неможеш ли да си сложиш два PAP-a с два номера от Voice Link и разговорите между тях са безплатни плащаш 12 на месец за обанамент.



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано16.03.06 10:27



Е каквото и да правиш ще плащаш на "външна" фирма. Освен ако нямаш интернет в двете крайни точки на всеки разговор, а доколкото разбирам ти нямаш.

Дали на БТК или някой друг - измъкване няма (за сега).

п.с. измъкване има - напазарувай си БТК и всички разговори ще са ти "вътрешни".



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: SAS]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 07:28



Аре наздраве и от мен, тогава . На мене ми беше нервно също...

А колкото до въпроса - нал' са сещаш, че ако можех да го задам толкоз професионално, щях да познавам и термини като FXO, FXS и най-вече какво значат



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: VolP]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 07:37



Звучиш ми обидено, а не бива...

Вашата фирма предлага наистина много добри цени, но при около 1800 минути на месец разговори предимно със София, 5.4 ст. /мин (Voicelink) сравнени с бТК (1.8 ст/мин) прави разлика от около 60 лева.

Добавям към това факта, че телефонния номер си е мой и съответно няма да се промени, ако сменя доставчика. Също така от значение е, че повечето хора, с които говоря са абонати на бТК, което значи че за тях разговорите към Спектър Нет струват 3,6 ст./мин., докато с бТК ще им е 1,8 ст./мин....

Просто на мен Интернет връзката ми в БГ е безплатна, а там където живея ми трябва за да си върша работата и я плащам така или иначе.

Това е много частен случай, за да предизвиква у теб и колегите ти иронични забележки. .

Въобще, много сте докачливи в този форум. Да го е страх човек да пита...

PS Не проявявам интерес към бТК



Тема Re: Един лаик пита - какво ми е нужно за следното:нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано17.03.06 10:09



Абсолютно нормално е доставчик Х да ти предлага най-ниска цена за разговори към негови абонати. При нас например същото е безплатно:).

А цените посочени от теб са актуални ако разговорите ти са по-дълги от средното - при разговори под 2 мин си назад, цената се изравнява на 3-тата минута. Говоря само за градски:).

А това че телефонния номер си е твой и няма да се промени ако смениш доставчика не го разбрах. За сега само в USA съм видял такава възможност и доколкото помня беше доста ограничено от към региони. В БГ тревата още е твърде зелена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.