Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 28.09.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема VOIP CallerIDнови  
АвторFLEX (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 23:32



Абе вчера стана една много интересна случка, ползвам един куц софтуерен телефон и чат пат се закачам за воип сърърите на някой доставчик, който дава малко безплатни минути за регистрация. О какво чудо - слагам на куциа телефон callerID=11111111111 - и за проба си званя на гсм-а. Е сас същият номер ми излезе = +11111111111 - чудя се това, ясно някой неук доставчик, не го е забранил на гейта си, ама пък, ама пък нацонален телеком да г приема ????? същият номер минава и през глобул. Нормално ли е, все пак не трябва ли да са регламентирани тези неща



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: FLEX]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 13:36



Не е нормално, не. Кой е доставчика, ако не е тайна? Явно е с директно свързана мрежа, за да става така... Тва не е недоглеждане, ами си е направо за панделата :P



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: SAS]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано17.01.06 20:01



kreten
ti vobste znaes li za kakvo govoris ?

DrFrancky



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: FLEX]  
АвторBaguk (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 21:55



Не знам какво те учудва толкова. Това е нормално и така трябва да бъде. При това, никой не гарантира, че това, което показва CallerID през FSK или DTMF е истински номер. То по-скоро за улеснение и информация, от колкото за доказателна база. За това съществуват други неща. ;-)

Иначе какво се получава: Има VoIP Network 1, съответно със собствена нумерация 00001-20000, има VoIP Network 2, пак със свои номера 00001-50000. И разбира се никой не може да гарантира, че уникалните номерата в двете мрежи никога няма да се повторят.

Затова в всеко SIP съобщение освен номера има и @[network.voip]. Прмерно, от сорта 123456@sip.voipnet1.com и 123456@sip.voipnet2.com. Само че PSTN-гейтуей, през който това SIP обаждане влиза в PSTN, не го предава след @ - съответно остават само цифрите.

Всичко това е много общо казано, ама с две думи надявам се, че смисъла е ясен.



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: Baguk]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано17.01.06 22:21



napravo me kefite

sigurno se chustvas gord ot glupostite koito izgovori ?

DrFrancky



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: DrFrancky]  
АвторFLEX (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 00:12



май, вие не ме разбирате. Ясно е че воип доставчика може да казва какавто си иска индентификация. Въпроса е, защо гоемият телеком не прави проверка за всеки входящт разговор. По скоро цялата ситуация ми звучи като при спуфнат ИП пакет ( демек доставчика на воип) и рутер, които не реже спуфнати пакети (демек телекома)



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: FLEX]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 08:36



Защото гледа само номера към който трябва да осъществи връзката а не този от който идва разговора....Въпроса е принципен - подобно поведение от лицензиран оператор е недопустимо и наказуемо!



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: DrFrancky]  
АвторBaguk (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 09:14



О, не, ти си най-велик... Я почети малко RFC 3261, после пак ще говорим, ако разбираш за какво става дума.



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: .]  
АвторBaguk (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 09:20



Задачка с повишена трудност: аз имам номер 123456@sipgate.co.uk. Един приятел има 123456@voiplink.biz (образно казано). Пита се в задачката - какво трябва да стои в CallerID на Globul/BTK или друг PSTN, ако го избирам аз? А ако го избира моя приятел? А ако номера ми в sipgate.co.uk от сорта на 35988xxxxxxx@sipgate.co.uk (което е напълно възможно в една VoIP мрежа) - какво ще види същия абонат на Globul в такъв случай?



Тема Re: VOIP CallerIDнови [re: FLEX]  
АвторBaguk (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 09:57



В допълнение само ще кажа, че в Asterisk човек много лесно може да си сложи номер какъвто си изка за CallerID. Има и компании, предлагащи тази функция за пари -- избираш какъв номер да се вижда, избираш на кого се обаждаш и твоя номер - и то те свързва, така че тази feature ;-) може да бъде използвана и от хора, които нямат никаква представа от VoIP, Asterisk, AIX, SIP и други чужди думи.

BTW, на английски това се нарича spoofing. Google със сигурност знае много повече за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.