Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 11.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Орбител пуснаха селекция  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 17:14



Здравейте,

Днес видях че орбител са пуснали селекция през 01001, няма месечни такси и регистрирането става през нета, и до колкото виждам парите ти могат да си стоят на сметката докато ги изразходиш, и после само дигаш телефона въвеждаш 01001 и говориш.
Въпросът ми е как мислите че ще се отрази това на телефонните кабинки. Все пак тука в Търново повечето продават на 20 ст. а орбител продава на 16 без ДДС, или 19,3 с ДДС. Идеята е дали хората няма да решат че е по лесно така вместо да се разхождат до кабинките?

Чакам вашите мнения!



Тема Re: Орбител пуснаха селекциянови [re: ABE]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 00:17



Ами аз бях пуснал преди време питанка за бъдещето на кабинките.
Смятам, че някъде може и да се задържат (кабинките) за малко по дълго време, но краят се вижда. От доста време в комуникациите се забелязва окрупняване. Първо малките, нискобюджетни компании проправят пътеката, после идват батковците с възможностите и асфалтират магистралата.
Днес Орбител, скоро и други...
Дано поне качеството е добро!
... но тези с асфалта знаят, че ако се издънят ще загубят много и логиката изисква те да наблягат на качеството ...
Ще видим, ще видим...




Тема Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Teлeфoниcт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано22.06.05 11:19



Факт, селекцията работи от цялата страна - дори от Забийколец, Врачанско.

Що се отнася до качестовото - очакваме потребителите да подхождат със съмнение. Именно затова пускаме безплатен тест (try&buy).

(Почти) всеки потребител може да се убеди лично. Който има цифров телефон, може да го регистрира на

и да получи напълно безплатен тест от 60 минути с фиксирани мрежи в ЕС, Щатите и Канада. Без да се обвързва с покупка.

Предполагам, че през септември ще стартират национално още Некском и Спектър.

Тогава ще настанат интересни времена...

Поздрави,
Ники

Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор3G (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:40



Телефонните кабини никога няма да умрат. В западна Европа във всеки голям град си има макар , че откам предплатени карти са много по - напред. Друг е въпросът , че понеже е време на пазарна икономика и нещо от което се печели добре привлича инвестиций ( макар и малки за откриването на тел. център ) . Наскро се откриваха над път и под път кабини сега вече се закриват. Ще издържат само най - добрите!



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 16:06



Защо предплатена услуга? Под селекция на запад се разбира сметката да се урежда през фирмата, която е включила сътветния абонатен пост...



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Пyмaнa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано26.06.05 20:20



1. защото на Запад има кредитни карти, а в България - не
2. защото на Запад всеки има кредитно досие, а в България - не
3. защото на Запад съдебната система работи, а в България - не

И аз искам постплатена услуга, но е малко рано.

Поздрави,
Ники

Редактирано от Hиkи Гopчилoв на 26.06.05 20:21.



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 11:48



Да, разбирам съображенията ви, въпросът ми беше по-скоро не е ли уредена нормативната база така, че БТК да е задължена да се грижи за събирането и на дължимите суми от алтернативните телекоми. Търговският риск може да се ограничи до разумна степен като се отпусне кредитна линия за всеки пост, подобно на Мобилтел например



Тема Опаааа!нови [re: Пyмaнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 09:03



Кредитния риск се поема от оператора...От думите ти излиза, че искаш бТк да налага кредит на клиентите си използващи услугите на конкурентен оператор! Как я виждаш тази работа? МТел не може да е пример за това. Те дават кредитен лимит на собственните си абонати.



Тема do Nikiнови [re: .]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 11:50



Нула десет нула едно - добре е измислено ама да те питам няма ли да има такса свързване .11 ст без ДДС към БТК и защо е само една седмица ?Днес се регистрирах.Ама ще изчакам тазпечатката на БТК да видя дали наистина е безплатно и може би ще заредя за повече .А може ли да се зарежди например за 10 или 20 лв и да няма ограничение в тази една седмица защото не ми харесва .А ако наистина е безплатно не плащам на БТК - то тогава е супер.
И второ да те питам като имам пакет минути 60 към БТК то няма ли да се похабят към Орбител?
С поздрави..az



Тема Re: Опаааа!нови [re: .]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 15:23



Кредитният лимит може да важи само за разговори през Орбител, например 30 лв. ако няма депозит, след това разговори през 01001 от този пост се блокират.

Казвам го това с предплатената услуга защото не виждам как иска Орбител да направи масова услуга от слекцията - зареждане през интернет, регистриране през интернет, проверка на сметката през интернет... Ама колко бабички и дядовци в Забийколец, Врачанско както пише Ники имат интернет? Идеята за младия и активен интернет потребител може и да е добра (ама той сигурно и без това използва SIP или Skype, и то на доста по-изгодни цени), ама до широкия потребител това никога няма да достигне както си го мислят от Орбител



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор _maik_ (любител)
Публикувано29.06.05 10:44



Ники ,
Поясни с колко лева най-малко мога да заредя сметката и наистина ли БТК не взема такса свързване и предмпатените минути от пакета на БТК не се ли намалят като говоря с Орбител?



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: _maik_]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 17:02



Значи, не взема импулси от сметката ти на БТК, по принцип услулгата 01001 има известни проблем с абонати които са на ограничен абонамент. Иначе другите нямат грижи. Поне за сега, докато БТК измисли някаква причина.
С колко може да си заредиш сметката, ами мисля че с колкото искаш и парите ти седят 1 година след като си ги заредил не е само една седмица.
Колкото до масовоста, може да си зареждаш пари и в офисите на Орбител, няма проблем. Щом искаш да внасяш никои няма да те върне;) идеята е да е през интернет за улеснение, щото пичовете дето са в чужбина да могат да зареждат на техните сметките за телефон.
Пак ако има проблем на сайта на Орбител има едни телефони за денонощна поддръжка дето найстина са за денонощна поддръжка а не са като на БТК и на Некском дето и пари ти вземат като имаш пробелм:)
Така че като има проблем званиш и готово:) Лошото е че нямат операторки като тези на Мтел иначе можеше да имаш еротичен телефон "без увеличение на телефонната тарифа" :)



Тема Re: Опаааа!нови [re: Пyмaнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 09:03



Замисли се за момент следното? Кой ще определя размера на кредит лимита на разговорите през селецията? бТк? Не възможно - тя не тарифира разговора! Орбител? Чудесно! Той държи и ножа и хляба... Ама като дойде време да си събира паричките... Прочети пак какво ти отговори мениджъра на Орбител по въпроса.
Не че няма и абонаменти към Орбител, но те са екстра за стари и лоялни клиенти.



Тема Re: Опаааа!нови [re: .]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 19:49



Нещо не ти разбирам логиката! Разбира се че Орбител ще определя лимита, така както го прави и сега - с клиентска сметка за всеки пост. И технически също би било възможно защото Орбител има база данни с номерата на регистрираните клиенти.

Това което отговори Ники няма нищо общо с техническата реализация, единственото което става ясно от неговия пост е, че Орбител ги е страх от лоши платци. Но пък аз питам как иска Орбител да направи масова услуга нещо което на практика е достъпно само за хора с интернет. Ако можеше примерно през импулсен телефон да се зарежда сметката пак е по добре от сега. А една постплатена услуга по-късно (сега така или иначе е само тестова фаза) е просто неминуемо ако Орбител иска да прави конкуренция на БТК, защото удобството е основна предпоставка за лансирането на една техническа новост! Особено сред сравнително консервативния българин...



Тема Може и така ...нови [re: Пyмaнa]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 20:41



Какво ще кажете за следното разсъждение:
- имам предплатена услуга, нямам договор, идентифицирам се чрез пин или направо тел. номер и си харча от сметката;
- имам юридически издържан договор с Орбител - такъв, какъвто имам с други оператори, идентифицирам се по подобен начин и си ползвам договорен кредитен лимит.
Май така е най - чисто от всякаква гледна точка.




Тема Е, не е много вярнонови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 20:53



1. И в България има кредитни карти, но никога няма да си ползвам кредитната карта в България. Има Ипей, банкови преводи, та даже може и с карти (пък и със СМС ако щете! / писна ми от всички тези тъпи обяви за СМС залози/
2. Ами изградете си за своите клиенти. Какво правят Мтел - първо 20 лв, ако си коректен след 3-та фактура става 200. Вие може да сътворите своя схема.
3. Коментар (за щастие) нямям, нямам лични впечатления
А защо да е рано? Организационно ли?
Поздрави и песни!




Тема Re: Може и така ...нови [re: Teлeфoниcт]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 21:14



Браво! Точно това е и моята представа как трябва да изглежда селекцията! И ако може и да са възможни и градски разговори нещата ще са перфектни!



Тема Остава Ники да почерпи!нови [re: Пyмaнa]  
Автор Teлeфoниcт (прост)
Публикувано02.07.05 08:39



Благодаря!. Пък за идеите Ники може да почерпи по бира!
Поздрави!



Тема Промоцията не работи - защо ?нови [re: ABE]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 13:30



Следвайки инструкциите с интернет-страницата, се регистирах. Получих и потвърждение, но връзката нещо не работи : след набиране на 01001004 се обажда женски гляс, който казва

"Неразрешено избиране !"

Къде е проблема - при мен или ... ?





Тема Работи си, нонови [re: Mими]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 16:58



Две предположения:
1. Ако си през офис централа е възможно номерата, започващи с 010 (което са номера с добавена стойност на БТК) да са забранени от администратора на централата. Твоето питане ми напомни да ги разреша при мен - благодаря!. Трябва да се разреши префикс 01001. Както вече стана ясно, при избирането на този номер в сметката на абоната БТК не начислява нищо.
Ако си на офис централа, първо избери кода за излизане към БТК ( при мен е "0"), след което 01001 ......
2. Изпробвах при мен - при избиране на 01001 + каквото и да е, различно от 00+международен номер, каката ми казва "неразрешено избиране" и "this dialing case is not allowed"! Да не изпускаш някоя нула или апаратът да избира грешно?
Успех




Тема Re: Работи си, нонови [re: Teлeфoниcт]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 18:33



Благодаря за подробния отговор. Не съм на офис-централа, а обикновен дамашен телефон.

Пробвах и с друг апарат, но "каката" ми пее все същата песен.

Набирам 01001001 - и вече я чувам ... Не ме пуска да въртя по-нататък.

Имаш ли идея защо е така при мен?



Тема Странна работанови [re: Mими]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 20:16



Да не би да е това:
Поради съществуващи нормативни ограничения, услугите за селекция чрез код 01001 не обслужват обаждания от български мобилни мрежи и от абонати на БТК, които използват пакети "Инвалиди", "Икономичен план" и "Ограничен план".
При мен и в офиса, и в къщи работи.
Може би е по-добре да звъннеш и на поддръжката, може да е нещо съвсем специфично, което трябва да бъде обсъдено "интерактивно". Справка тук


Успех!




Тема А дали минава факс?нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 22:37



?




Тема Re: Странна работанови [re: Teлeфoниcт]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 13:45



Странно е, ако инвалидите са изолирани от тази акция.

Обикновено се счита, че достатъчно са ощетени от съдбата, и обществото навсякъде, където е възможно, им помага да преодолеят неудобствата.
Те страдат особено силно от ограничените възможности за комуникация с другите хора - главно поради трудности с придвижването.

Затова са им дадени и безплатни пътни карти и повече импулси за телефон. Дори и след приватизацията на БНК, тези импулси им бяха запазени.

Не виждам причина защо само ф-та на Н. Горчилов да ги лишава от тях.

Освен, може би, за да оправдае фамилията си ?





Тема Май не е там проблеманови [re: Mими]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:27



Може би проблема идва от този, който налага ограниченията - в случая БТК - а в сайта на Орбифон просто уведомяват за този факт!
Едва ли имат нещо против увеличаване на клиентската база .
За мен това е тълкуванието.
А човекът с въпросната фамилия едва ли иска да вгорчи живота другиму (освен на конкуренцията, естествено).





Тема Бинго!нови [re: Пyмaнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:29



Значи осъзнаваш, че Орбител смятат да насочват услугата към клиенти които могат да плащат, а не към простосмъртните клиенти? Оценката на кредитния риск в дадения случай е доста различна...като се има впредвид множестовото неплатени сметки и мудната съдебна система!
Тогава за какво спорим?
бтв: Орбител се стремят да конкурират бТк само при бизнеса, не при домашните абонати и никога не са криели този факт! Само за информация - 15:1 ( домашен/бизнес ) води до 2/3 от приходите...



Тема Re: Може и така ...нови [re: Teлeфoниcт]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:32



Само едно въпросче! Каква е оценката на кредитния риск в дадения случай и....къде всъщност ще си покриеш задълженията към Орбител?



Тема Re: Може и така ...нови [re: Пyмaнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:39



Хубаво е да се чете нормативната база преди да се оправят подобни изводи. Орбител чрез селекция има право да ти предложи само междуселищни и международни разговори. Дори в момента не постъпват особенно коректно като използват един малък пропуск и пускат разговори към клетъчните мрежи - но само за избрани Т.е селекцията не е предоставяне на обикновенна телефонна услуга, а ...селекция - не ми хрумва по-точно обяснение. Т.е когато имаш договор за преселкция ( така се нарича услугата ) Орбител могат да ти носят само тези два типа разговори...
Къде изчезна Ники да питам него по въпроса за клетъчните....?



Тема Би трябвало!нови [re: Q23]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:41



Носят 64кб - не би трябвало да има проблем.



Тема Не те разбирамнови [re: .]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 18:58



А дали ще ми платят за анализ на кредитния риск?
Всъщност не съм икономист, не бих поел такава задача. Да не съм г-н Всичкоразбирачов? Разсъждавам по аналогия с други услуги в страната и по света.
Какъв смисъл влагаш в "къде ще си покриеш задълженията"? Ако къде да платя - и сега нали плащам; ако къде се намирам - ами момче българче, с лична карта и постоянна адресна регистрация.
Къде си покривам задълженията към Мтел?



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано04.07.05 19:06



Ха честито и със здраве да си я ползвате селекцииката:). И да не стане само като оная "Бързата..."

И това с имането на кредитни карти, нямането на закони и други алибализми не бихме искали да го имаме като оправдание, все пак вие работите в тази държава и градите светлото и бъдеще от години насам, нали така? На вас разчитаме, та не щем оправдания ами действия (за останалото си имаме порода политик).

Редактирано от VolP на 04.07.05 19:10.



Тема Re: Би трябвало!нови [re: .]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 19:22



На мен ми звучи като компресирано. Ще взема да пробвам, ще си покаже...




Тема Цялата работа...нови [re: Teлeфoниcт]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 22:10



...е в ръцете на оператора който към настоящия момент смята, че кредитния риск на който е изложен предоставяйки услуга на обикновен домашен потребител е прекалено висок. В момента Орбител не притежава търговска мрежа в която всеки едни клиент да може лесно да покрие задълженията си, най-общо казано.
Така по-ясно ли е?



Тема Анадък!нови [re: .]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 22:45



Ами рискува и евентуално печели. Ако разчита на ограничена потребителска база - залага на ограничено развитие.
А, сетих се и друго. Може да ми хареса идеята да пренасоча международните изходящи повиквания на офис централата към 01001. Да не си давам зор да създавам нова свързаност със съпътстващите разходи, а да ползвам съществуващата ми свързаност с БТК. Може и да ми е по-евтино (не е в това въпроса, постановката е теоретична). Е, и да изисквам от финансистите да довнасят през няколко дена авансови вноски, за да си плащам международните. Не работи. Мениджмънта обича да получава фактури за извършени услуги и доставени стоки. Авансовите нещо ги недолюбва.
Пък и трафика ми варира в широки граници - зависи какъв проект е актуален в момента. Значи доставчика си поема кредитния риск или губи клиент. Тема за размисъл.
Та такива ми ти работи...




Тема Re: Би трябвало!нови [re: Q23]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 22:47



То и 64-те са си компресия G.711 ама пак минава факса...



Тема Цъ!нови [re: .]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 00:54



Туй го не признавам за компресия. От него натам - може. Пък и 711 обикновено не ми се чува "компресирано". Като 8к ми звучи, всъщност би могло да бъде и по - малко, но не ми се вярва особено.



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Пyмaнa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 02:42



Няма задължение за БТК да събира пари. В най-първото им предложение за взаимно свързване присъстваше, след това изчезна. Опитахме се да го върнем - КРС отказа - нямали законово основание да го наложат.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Опаааа!нови [re: Пyмaнa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 02:55



Дискусията беше за постплатена употреба и прилежащия й кредитния риск. Или поне аз я разглеждах в този аспект.

Предплащането само по себе си не стеснява аудотирията. Прелаганите за момента методи за плащане го правят - Интернет+ePay.

Апропо, като зачекнахме въпроса защо гоним тази група (Интернет+ePay) - който е чувал за

няма да се пита защо :-)

Поздрави,
Ники

Тема Re: Остава Ники да почерпи!нови [re: Teлeфoниcт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 02:57



Ако ми оставите координати за доставка може и да останете приятно изненадани :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Анадък!нови [re: Teлeфoниcт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 03:00



Телефонист, на твоята офис централ и требе

, не Орбифон 01001 :-) Ще получиш точно това, което ти е необходимо :-)

Поздрави,
Ники

Тема Re: Е, не е много вярнонови [re: Teлeфoниcт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 03:03



1. Знам - около 50 хиляди :-) Знам, малко са тези, които ще я извадят в БГ. СМС не става. Много е скъпо (десетки проценти, не 1-2-3-4%)
2. Можем, но не искаме... засега
3. Аз имам :-( Години ни трябваха да осъдим некоректен платец... Той междувременно прехвърлил всичко на други фирми.

Рано за .бг обществото. Още не е узраяло :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: _maik_]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 03:06



Най-малката сума засега е 10 лв. (апропо и да имаше не бих ти я препоръчал - таксата от банката ще се яви много проценти).

БТК не участва въобще в таксуването на тази услуга. Естествено, че билинга й не е безгрешен... понякога... ;-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: А дали минава факс?нови [re: Q23]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 03:07



Би трябвало. Пробвай и сподели. Най-вече със support@orbiphone.bg :-)

Поздрави,
Ники


Тема Нямам нищо против инвалидите. БТКРС има.нови [re: Mими]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 03:40



В член 158 от Закона за далекосъобщенията пише:

"Оператори със значително въздействие върху пазара, предоставящи фиксирани гласови телефонни услуги, осигуряват възможността всеки абонат да може да избира оператора на преносната среда за осъществяване на междуселищни и международни разговори"

В приложение 4 на предложения от БТК договор за взаимно свързване четем:

"2.2.2.9. Ако абонат на БТК заяви ползването на социални пакети, определени от БТК, възможността за избор на оператор на преносна среда за всяко повикване няма да бъде достъпна чрез съответната абонатна линия"

, на което съм зам. председател, контрира пред КРС:

"Аналогична е ситуацията с ограничението за използване на посочените услуги от абонатите на пакети със социална насоченост. Именно този клас ценово чувствителни абонати биха получили най-голяма полза от възможността за допълнителни спестявания, която ще им осигури конкуренцията, породена от услугите за избор на оператор.
...
СЕК предлага да отпаднат всички ограничителни условия пред абонатите на БТК за ползване на селекция и преселекция."


В момента не мога да изровя мотивите на КРС, но в резюме - не го приема.

Надявам се доказах, че нямам сестра :-) и вече знаете къде да зададете отново своя въпрос.

Поздрави,
Ники

Редактирано от Hиkи Гopчилoв на 05.07.05 03:43.



Тема А в този случай няма ли кредитен риск?нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 08:03



Знам за тази услуга . Ама нали си говорехме за кредитния риск и как да се плаща, та го съчиних (примера) в движение.
Съществуването на тази услуга за бизнес абонати означава ли, че при тях кредитният риск е по-малък? И таксата за "линия" се явява един вид "застраховка"?
Най-добри пожелания,




Тема Едно бързо и провокативно питане. :-)нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 09:01



Привет! Как беше на почивката? ( не това е въпроса... )

В отговор на:

В член 158 от Закона за далекосъобщенията пише:
"Оператори със значително въздействие върху пазара, предоставящи фиксирани гласови телефонни услуги, осигуряват възможността всеки абонат да може да избира оператора на преносната среда за осъществяване на междуселищни и международни разговори"



Подобен текст в закона дава ли право на лицензираните оператори предоставящи услугата "Избор на оператор" да пренасят трафик и към клетъчни мрежи, с които бТк има свързаност ( не можах да го измисля добре ) - Накратко: Не нарушавате ли ЗД като хитрувате и носите трафик към МТел и Глобул през 01001?



Тема Re: А в този случай няма ли кредитен риск?нови [re: Teлeфoниcт]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 09:52



Кредитният риск при фирмите е значително по-малък.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Едно бързо и провокативно питане. :-)нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано05.07.05 09:55



Спорът за мобилните (надявам се) по принцип още не е приключил.

Що се отнася какво носим през селекция - 100% междуселищно обаждане между два фиксирани поста носим :-)

Поздрави,
Ники


Тема Благодаря за отговора?нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:29



Поздрави!




Тема Не, не...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 21:07



Привет!
Принципно не коментираме спора, а един прост въпрос - имате ли законно основание да носите трафик от бТк към клетъчни оператори, като прилагате някой хм...трикове за да избегнете наложното ограничение?



Тема Re: Не, не...нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано06.07.05 00:55



Контра-въпрос, чийто отговор ще ни бъде необходим:

Ако се обадиш с Орбифон карта на телефон 4002004 в София, имаме ли право да те свържем с мобилна мрежа?

Поздрави,
Ники


Тема Re: Не, не...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 09:22



Ааа подготвен съм!
Ограничение да предоставяте каквито си искате услуги никой не може да наложи. По зададения въпрос има три ( imho ) възможни варианта.
1. Ако избера 4002004 (инкъмбънта тарифира разговора до мрежата, Орбител - разговора до клетъчния - това е нормалния Орбифон с карта ).
2. Ако избера 02 4002004 ( като горното но инкъмбънта тарифира един междуселищен - това не го преопвъчвам да се прави Орбифон с карта ).
3. Ако избера 01001 02 4002004 и Орбител ми отчете двата разговора от картата ( разговора до 02 4002004 и разговора до клетъчния )




Тема Re: Не, не...нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано07.07.05 19:44



Е ти сам си отговори на въпроса :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Не, не...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 21:30



А по коя точно тарифа тарифирате подобни разговори?



Тема Re: Не, не...нови [re: .]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано09.07.05 01:03



По

.

Поздрави,
Ники

Тема Re: Не, не...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 09:16



Добре де - тарифирате ли разговора до 400какво беше с 12 ст и после понеже осъщестявавате връзка към клетъчната мрежа с още 42 ст?



Тема Re: Не, не...нови [re: .]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано22.07.05 00:48



+ДДС
А правилно ли разбирам, че първоначалната стъпка е 1 (една) минута? Тоест за така печално известните гласови пощи ще билвате по 60 стинки? Малко странно ми се вижда.



Тема Не, 16 ст. без ДДСнови [re: VolP]  
Авторstinka (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 10:40







Тема Re: Не, 16 ст. без ДДСнови [re: stinka]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано22.07.05 10:45



Хабиби,
Аз говоря за мобилни телефони, предимно навън. Извратените истории които правят БГ мобилните оператори хич не ме интересуват, рано или късно и те ще го изядат.



Тема Re: Не, не...нови [re: VolP]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано24.07.05 21:56



Да. Минималното време за отчитане е 60 сек.

Това се практикува в цял свят по много проста причина - около 50% от обажданията в света не се осъщестяват (знаеш ASR :-). Та за тези 50% телекомите правят разходи, но никой не им ги плаща.

Другият вариант е таксуването да почва от вдигане на слушалката :-)

Таксуване на секунда през цялото време се прави само при:
а/ значително по-високи цени на минута или
б/ дебела месечна такса

А за войсмейлите ясно - това е хитър номер на мобилните, за да си вдигнат с 10% таксувания трафик.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Не, не...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано25.07.05 10:20



Нещо ми подсказва, че точно тази ваша билинг стъпка няма да просъществува дълго. Най-малко защото не е в интерес на клиентите - последните все още не знаят че на този свят има и друго небе, ама ще се светнат рано или късно. Или конкуренцията (най-накрая) ще ги светне.

Поздрави

Редактирано от VolP на 25.07.05 10:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.