Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 11.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор _maik_ (любител)
Публикувано29.06.05 10:44



Ники ,
Поясни с колко лева най-малко мога да заредя сметката и наистина ли БТК не взема такса свързване и предмпатените минути от пакета на БТК не се ли намалят като говоря с Орбител?



Тема Re: Да! Орбифон 01001 вече работинови [re: _maik_]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 17:02



Значи, не взема импулси от сметката ти на БТК, по принцип услулгата 01001 има известни проблем с абонати които са на ограничен абонамент. Иначе другите нямат грижи. Поне за сега, докато БТК измисли някаква причина.
С колко може да си заредиш сметката, ами мисля че с колкото искаш и парите ти седят 1 година след като си ги заредил не е само една седмица.
Колкото до масовоста, може да си зареждаш пари и в офисите на Орбител, няма проблем. Щом искаш да внасяш никои няма да те върне;) идеята е да е през интернет за улеснение, щото пичовете дето са в чужбина да могат да зареждат на техните сметките за телефон.
Пак ако има проблем на сайта на Орбител има едни телефони за денонощна поддръжка дето найстина са за денонощна поддръжка а не са като на БТК и на Некском дето и пари ти вземат като имаш пробелм:)
Така че като има проблем званиш и готово:) Лошото е че нямат операторки като тези на Мтел иначе можеше да имаш еротичен телефон "без увеличение на телефонната тарифа" :)



Тема Re: Опаааа!нови [re: Пyмaнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 09:03



Замисли се за момент следното? Кой ще определя размера на кредит лимита на разговорите през селецията? бТк? Не възможно - тя не тарифира разговора! Орбител? Чудесно! Той държи и ножа и хляба... Ама като дойде време да си събира паричките... Прочети пак какво ти отговори мениджъра на Орбител по въпроса.
Не че няма и абонаменти към Орбител, но те са екстра за стари и лоялни клиенти.



Тема Re: Опаааа!нови [re: .]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 19:49



Нещо не ти разбирам логиката! Разбира се че Орбител ще определя лимита, така както го прави и сега - с клиентска сметка за всеки пост. И технически също би било възможно защото Орбител има база данни с номерата на регистрираните клиенти.

Това което отговори Ники няма нищо общо с техническата реализация, единственото което става ясно от неговия пост е, че Орбител ги е страх от лоши платци. Но пък аз питам как иска Орбител да направи масова услуга нещо което на практика е достъпно само за хора с интернет. Ако можеше примерно през импулсен телефон да се зарежда сметката пак е по добре от сега. А една постплатена услуга по-късно (сега така или иначе е само тестова фаза) е просто неминуемо ако Орбител иска да прави конкуренция на БТК, защото удобството е основна предпоставка за лансирането на една техническа новост! Особено сред сравнително консервативния българин...



Тема Може и така ...нови [re: Пyмaнa]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 20:41



Какво ще кажете за следното разсъждение:
- имам предплатена услуга, нямам договор, идентифицирам се чрез пин или направо тел. номер и си харча от сметката;
- имам юридически издържан договор с Орбител - такъв, какъвто имам с други оператори, идентифицирам се по подобен начин и си ползвам договорен кредитен лимит.
Май така е най - чисто от всякаква гледна точка.




Тема Е, не е много вярнонови [re: Hиkи Гopчилoв]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 20:53



1. И в България има кредитни карти, но никога няма да си ползвам кредитната карта в България. Има Ипей, банкови преводи, та даже може и с карти (пък и със СМС ако щете! / писна ми от всички тези тъпи обяви за СМС залози/
2. Ами изградете си за своите клиенти. Какво правят Мтел - първо 20 лв, ако си коректен след 3-та фактура става 200. Вие може да сътворите своя схема.
3. Коментар (за щастие) нямям, нямам лични впечатления
А защо да е рано? Организационно ли?
Поздрави и песни!




Тема Re: Може и така ...нови [re: Teлeфoниcт]  
АвторПyмaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 21:14



Браво! Точно това е и моята представа как трябва да изглежда селекцията! И ако може и да са възможни и градски разговори нещата ще са перфектни!



Тема Остава Ники да почерпи!нови [re: Пyмaнa]  
Автор Teлeфoниcт (прост)
Публикувано02.07.05 08:39



Благодаря!. Пък за идеите Ники може да почерпи по бира!
Поздрави!



Тема Промоцията не работи - защо ?нови [re: ABE]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 13:30



Следвайки инструкциите с интернет-страницата, се регистирах. Получих и потвърждение, но връзката нещо не работи : след набиране на 01001004 се обажда женски гляс, който казва

"Неразрешено избиране !"

Къде е проблема - при мен или ... ?





Тема Работи си, нонови [re: Mими]  
АвторTeлeфoниcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 16:58



Две предположения:
1. Ако си през офис централа е възможно номерата, започващи с 010 (което са номера с добавена стойност на БТК) да са забранени от администратора на централата. Твоето питане ми напомни да ги разреша при мен - благодаря!. Трябва да се разреши префикс 01001. Както вече стана ясно, при избирането на този номер в сметката на абоната БТК не начислява нищо.
Ако си на офис централа, първо избери кода за излизане към БТК ( при мен е "0"), след което 01001 ......
2. Изпробвах при мен - при избиране на 01001 + каквото и да е, различно от 00+международен номер, каката ми казва "неразрешено избиране" и "this dialing case is not allowed"! Да не изпускаш някоя нула или апаратът да избира грешно?
Успех





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.