Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 20.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Точки на свързване с "новите" операторинови  
Автор Q23 (телефонист)
Публикувано04.06.05 01:43



Привет!
Питанка към клуба - има ли някъде публикувани точките, в които е възможно свързване с новите телекоми. За абонатния достъп е ясно - чака се. Но дали има изградени точки за достъп в или близо до централите на БТК или други комуникационно-атрактивни места. Като не идва планината - Мохамед ще отиде.
Всяка информация ще приема с благодарност. Най-вече за София.
Поздрави,


Редактирано от Q23 на 04.06.05 01:43.



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: Q23]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 17:08



за IP свързаност - през МАНа най-вероятно (най-вече на БТК)
Виж, ако ти искат C7, тогава не знам, ще трябва наета линия или E1 върху IP. Може би пък и да поддържат C7 по IP.
БТК съвсем ясно са си описали правилата за интерконект. Да вземат пък сега
и "новите" телекоми да си го опишат :)



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: Q23]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 12:14



По принцип във всеки град в който имат напречно свързване с бТк могат да ти предоставят и точка на "свързване"...
бтв: Едва ли ти трябва точно точка - по-скоро ще ти предоставят телефонен пост, защото не виждам за какво ти е на теб да се свързваш със тях! Най-малкото не си лицензиран оператор.



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: tokata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 12:30



Буууухааааааа! E1 върху IP, стига бе...Канално ориентиран пренос върху пакетен такъв... Страшни идеи даваш!
Новите до един са с мрежи с пакетна комутация. Значи най-вероятно ще им искат SIP или Megaco ако ще се свързват към някой IAD или нещо подобно...



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: .]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 12:57



Смей се, на себе си. Наистина си страшно смешен.
Но това, за което съм писал е решение :)
И работи. Пускал съм E1 върху IP и работи доста добре, виждал съм и върху wireless пуснато. Да не говоря, че немалко централи са вързани помежду си на големи разстояние с TDMoIP конвертори.
Повярвай ми, излиза по-евтино отколкото да сложиш две Cisco voice gateway и да ги вържеш по VoIP (H323 / SIP). Ако все още не вярваш, мисля че NetisSAT предлагат такива неща. Ако не - мога да ти покажа в действие такива работещи.
Идеите не са страшни, а сполучливи и реално приложими. Това, че ти си не си излизал от БГ и не си виждал какво правят хората навън си е твоя пропуск.

Това че са с пакетна комутация - добре. И доста по-вероятно е да е H323 / SIP.
Но представи си, че уговорката е интерконекта да става по С7.



Тема Малко учтонениенови [re: .]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 13:37



Що пък да не съм оператор. Ще се напъна малко и ... опа!
Всъщност исках да попитам къде един "усер" може да получи АБОНАТЕН достъп - напр. ISDN PRA/BRA или дори аналогов. Физическа локация.




Тема Потвърждавам.нови [re: tokata]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 13:42



Има такова нещо. И то работи. Не при мен, но са ми споделяли. Лично аз го смятам за щуротия, но когато човек няма друга разумна възможност - става.

ПС
За "безжичния" - едни симпатяги бяха пуснали Е1 по такъв. Голям смях. Не повториха.






Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: tokata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 14:25



Тока! Не ми трябва да излизам от България че да виждам пълни идиотщини? Макар да съм виждал къде по-големи изгъзици по темата...
Какъв е смисъла един оператор с пакетна мрежа да те вкарва в нея на канален пренос? Никакъв! Слага ти Е1 - IP конвертор и готово...
Това което казваш има смисъл само ако се използва за пренос по пакетна мрежа между две TDM централи. Но когато от едната страна седи софтсуич платформа а от другата TDM, най-тъпото решение е да товариш TDM-a върху пакет, а после обратно в TDM за да може някое MG да го поеме... Къде по-практично, а и евтино е да се изнесе MG-то!
Та в тоя ред на мисли, NetISSat какво предлагат? Е1 между два офиса? Ми убу ама на кой в днешно време ще му трябва Е1 при условие че направо може да си пазари IP от същото място?



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: .]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 15:26



Драги ми Смехурко... :)

Човекът попита съвсем ясно за ТОЧКА НА СВЪРЗВАНЕ. Ако беше за IP, то той съвсем не би питал, защото при IP няма такова нещо като "точка на свързване".

Ето например, ако искаш да се интерконект с BT, те ти казват - ако искаш по IP, давай да се връзваме. Ако не - ние имаме точки за интерконект в Telehouse London (адрес, етаж, коридор и т.н.), AMS-IX (същото) и т.н.

И ето че по-долу се разбира, че човека НАИСТИНА пита за ХАРДУЕРЕН интерконект,
а не за IP. Сега би трябвало да спреш да се смееш и да се почешеш по врата.

Не знам какво ТОЧНО предлагат НетИсСат.

На кой му трябва Е1? Ами този, на който му трябва Е1. Прочети по-долу доводите на човека. На него му трябва Е1, а не IP.



Тема Re: Потвърждавам.нови [re: Q23]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 15:28



Не е щуротия, просто не си попадал на ситуация, в която това има приложение и то успешно.

За wireless'а... Ами и аз един път бях тръгнал сам да си сменям маслото на сервото на волана. Насмалко да залея в хидравликата на спирачката. Голям смях!
Не повторих, докато не седнах, не прочетох, не разпитах знаещи хора как става и не го направих после сам.

Нито колата, нито маслото ми беше виновно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.