Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 27.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Малко учтонениенови [re: Q23]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 08:40



Защо не питаш където ще ти отговорят, ами ме караш да споря? Сега трябва да отделя сума ти и време да просветлявам онзи отхлюпко...
След като искаш абонатен достъп ти си клиент и теб не те вълнува как ще те свържат. Отиваш, заявяваш си желанието, плащаш и съответния оператор ще те обгрижи както подобава.
Орбител предлагат абонатен във всеки по-голям град!



Тема Re: Потвърждавам.нови [re: tokata]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 09:15



Също твърдя, че има приложение. Това което ми изглежда щуро е инверсията на OSI нивата и овърхеда.

За маслото - въпреки, че навремето имах нелоши постижения в ТНТ, аз съм противник на непрофесионалния подход. И маслото не си го смених сам - дойдоха от голяма и известна от много години фирма. Ама нейсе...




Тема Не е ли хубав въпрос?нови [re: .]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 10:07



Информацията по този въпрос е интересна. Спестява ми тичане по оператори (ако някой помогне). Дава ми информация за размисъл и планиране - ако искам просто да си говоря по телефона и сега си имам БТК. Ако ми се качи трафика към алтернативните - ще помисля и за свързване с тях. Ако искам само един оператор е лесно, ако трябва да си планирам свързване с повече от един - ами трябва да си помисля как да е по-оптимално, как да се "дотъркалям" до тях ако вече имам някакъв пренос и т.н. Наети линии ли да ползвам, МАН ли и т.н. Ако има Е1 - вариант един, за IP - друг. Абе може да се пръкнат идеи!
Може и на друг от клуба да помогне - нали това е смисълът на публичния диалог.
А за спора - нали го обичаш? А и на едно място беше изпраскал страхотно обяснение по зададен въпрос.
Поздрав!




Тема Re: Не е ли хубав въпрос?нови [re: Q23]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:09



Ами...по въпроса...По-скоро е леко и неточно зададен, нищо повече.
Но по принцип когато си краен клиент на даден оператор, ти не се занимаваш с наети линии и други подобни щуротии! Отиваш, казваш какво искаш, оператора ти казва цената и с това проблемите ти приключват! Ако вземем за пример Орбител, те си наемат необходимите линии, доставят необходимото оборудване ако не притежаваш такова - въобще ти предлагат едно готово решение на проблема. Нещо което все още куца на една друга фирма!
Но темата за Е1 е заради един необмислен отговор на друг участник в разговора. Е1 в чистия си вид не ти трябва, като на краен клиент който само ще използва! Ти си искаш едно праймъри с DSS1 сигнализация, и всяка централка която може да се купи има възможност да работи. От оператора идват, слагат ти NT и теб не те вълнува той как ще си го носи или ще го съгласува с мрежата си...
Ти си клиент и ще се дръжиш като такъв!!!



Тема Re: Не е ли хубав въпрос?нови [re: .]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:25



Борко, усети се!

То не бе неточно зададеният въпрос, не бе и необмисленият отговор на друг участник... Всичко ти е криво освен теб!

Кога най-сетне ще се престрашиш да прекрачиш прага на психиатричния кабинет? Ще ти помогнат хората, къде-къде по-страшни случаи от твоя са лекували



Тема Не важи!нови [re: .]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:54



Не се приема!
Клиент, ама особен. За това пита много. Всъщност знаеш ли къде имат точки за достъп?

Между другото: Преди години някакъв чужбинец бе заявил, че на българина не му трябва да знае как работи телевизора, достатъчно му е да познава дистанционното. Това кефи ли те? Мен не.
Поздрав,




Тема Инерцията в мисленетонови [re: tokata]  
АвторQ23 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 13:07



Човекът се плъзна по стандартната схема - има клиент и оператор, клиентът си плаща и операторът върши работата. Но какво се случва, когато клиентът работи с повече оператори - да си наеме фирма за комуникационен мениджмънт ли? И това е вариант ако се занимаваш с безалкохолни, поддържаш хотел или зеленчукова борса. Но ако се занимаваш по един или друг начин с комуникации, но някои от услугите просто не си ползвал - питаш.
И не само във форума, разбира се. Пуснах въпроса с цел обмен на информация между знаещи - ако получа информация - добре. Колкото повече, толкова повече! (Мечо Пух)
Поздрав!




Тема Re: Не важи!нови [re: Q23]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 14:31



Услугите се предоставят във всеки бивш окръжен град, курортите и други подобни стратегически места. За Орбител и Некском говоря. Останалите не играят...Най-малкото още нямат напречна свързаност с бТк. Очаква се в най-скоро време Глобалтех/Кейбълтел да свъже мрежата си с бТк и да заиграе на пазара. Съвет: Ако тепърва започваш да навлизаш в бизнеса, заложи на хардуерните IP централи - има достатъчно и не са скъпи! Нито Орбител нито Некском отказват да свържат такова PBX-че в мрежата си.
бтв: Малко са хората които знаят как точно работи телевизора, независимо от коя част на света са! Така че не се впрягай!
Сега отивам да се разправям с онова ламе малко по-горе....



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: tokata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 16:21



Какво беше Борко ли, че забравих?
Че се почесох по врата, почесох се и то няколко пъти преди да се реша да се разправям с човек който заради собственната си некомпетентност в дадена област се мисли за "конпинтент по вапроса". ( конпинтент по вапроса е от табела за обява за работа залепена на вратата на кабинки в един черноморски град...) Такива като теб са по-известни с прозвището леймъри - аз съм посакрътил малко фразата и съм я свел до думичкат "ламе".
Термина "точка на свързване" е някава местно тълкувание на термина PE ( Provider edge ). Или това е мястото където даден оператор дава възможност на друг оператор да свърже мрежата си с неговата. Какъв ще е интерфейса на свързване и начина на разплащане за терминирания трафик се договаря между двата оператора в момента на преговорите помежду им.
Термина интеркънект е самата дейност по свързването, отчитането, зaплащането на обменения трафик и т.н между двете страни а най-често и съобразяване с наложени ограничения или изсиквания от регулаторните органи. Интеркънекта на две мрежи почти никога не става в една точка на физическа връзка или казано с горното в PE. Това което даваш за пример с BT е съвсем прозаично нещо - точка в която може да закупиш трафик на едро.
Сега да се върнем на въпроса зададен от Q23. Човека попита за точка на свързване, при това съвсем неумишленно не се изрази правилно, и след като му показах, по-скоро отгатнах какво иска, той го потвърди ето

При това доста преди ти ламчо да продължаваш да твърдиш ето че искал "хардуерна" точка на свързване. ( каквото и да разбираш под това - не ме вълнува особенно) Толкова и по въпроса за това какво всъщност питат...
А сега най-интересното! Даде идея която откъдето и да я погледнеш показва пълно неразбиране на пазара между операторите и на правилата на играта. Орбител тръбят с големите фанфари, че имат пакетна мрежа, за бТк на всички е ясно каква имат. И се появява един Q23 задава въпрос, и получава отговор E1 over IP, C7 over IP при това без да имаш най-малка представа каква мрежа иска да свързва ако допуснем разбира се че тои има такава. Ами направо му скачаш с това което си чел в някой рекламна брошурка. Защото едва ли някой от новите оператори ще иска С7 при условие че неговата мрежа не използва подобна сигнализация за управление - виж бТк нямат друга алтернатива за момента, но пък чак да искат седма върху IP?. Бога ми не знам какво точно използват Орбител, но в никакъв случай няма да е С7 - тя не управлява пакетни мрежи. Тук разбира се може и да има някаъв резон в предположението за С7 - все пак Нетсентрекса на Oрбител има SG...
Е1 върху IP е другото - това Дечко е чист пренос. Нима ще има някой който да качи Е1 върху пакет, после от пакета ще го свали обратно в Е1, за да може MG-то на оператора да пренесе канала в пакет? Как ли не! Не само че увеличаваш времето за разпространение на сигнала, ами и се вкарваш в излични разходи. Има къде по-елегантни начини за свързване на пакетна и TDM мрежа....че остави ами и ако се поразровиш из тиквите има и дори хубави цветни картиники които дори дъщеря ми ще разбере.
Е1 върху пакет има смисъл само и единственно ако се налага да пренесеш Е1 рамка на голямо разстояние, и с цел спестяване на средства да наемеш IP от някого или казано с други думи да пренесеш TDM върху пакет. ( за връзка между фирменната централа в Дюселдорф и PBX-a базиран в София например - макар че малко останаха лудите да купуват TDM централи при тази евтиния на IP ) А не да правиш междумрежова връзка.
Затова Боре ъъъ тъй де Тока... вместо да ме пращаш на психиатър, вземи се замисли малко преди да даваш идеи!
Темата е приключена!!!



Тема Re: Точки на свързване с "новите" операторинови [re: .]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано07.06.05 22:12



"Е1 върху IP е другото - това Дечко е чист пренос. Нима ще има някой който да качи Е1 върху пакет, после от пакета ще го свали обратно в Е1, за да може MG-то на оператора да пренесе канала в пакет? Как ли не! Не само че увеличаваш времето за разпространение на сигнала, ами и се вкарваш в излични разходи. Има къде по-елегантни начини за свързване на пакетна и TDM мрежа....че остави ами и ако се поразровиш из тиквите има и дори хубави цветни картиники които дори дъщеря ми ще разбере.
Е1 върху пакет има смисъл само и единственно ако се налага да пренесеш Е1 рамка на голямо разстояние, и с цел спестяване на средства да наемеш IP от някого или казано с други думи да пренесеш TDM върху пакет. ( за връзка между фирменната централа в Дюселдорф и PBX-a базиран в София например - макар че малко останаха лудите да купуват TDM централи при тази евтиния на IP ) А не да правиш междумрежова връзка."


А да си чувал случайно, че има места където прословутото ти АйПи не стига до дето трябва по купчина причини?
А да си се опитвал да си наемеш от БТК или който и да е телеком линия през границата до Македония? А да се сещаш колко струва? А да загряваш колко струва да сложиш радио отсам и радио оттатък границата и да си метнеш Е1-то от мактел в пъти по-евтиния български интернет?
А да си чувал че в тоя свят освен ЕУ и УСА и другите му там развити държавици се намират и доста по-голям процент страни където НЯМА инфраструктура и закопаването на кабел е АБСУРД?
А да знаеш колко струва да ти докарат Е1 порт в една африканска държавица, на скромното разстояние от 2 км от ПТТ-то? А да знаеш колко струва чифт Е1 оувър АйПи радиота с антените? Колкото месечния наем на горната линия.
Някой още в началото ти спомена че е време да поизлезеш и да се поразходиш па тогава да говориш. Ама нали блика, блика тоя мозък, как да не дадем на всички от него.
Ха със здраве и дано дъщеря ти не чете форуми че да гледа как се излагаш.

Редактирано от VolP на 07.06.05 22:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.