Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 03.07.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема btc - IP - mtel  
Автор Cтeфaн Cтoилoв ()
Публикувано05.05.05 22:51



Днес ми се обадиха от София от телефон 8хххххх , предполагам че е на БТК. на ГСМ-а . Качестовот беше ужасно. Личеше си че разговора минава през ИП , и то с поне 10% загуби. Накъсваше страшно. Не е от радиовръзката на ГСМ-а, защото малко преди това и малко след това си говерех с други нормално, бях в зона със много силен сигнал.

Та въпроса ми е кой ползва ИП пренос - БТК или мтел, ако някой знае.

Не бях в София, как става интерконекта на БТК с Мтел, когато се звъни към Мтел в друг град, т.е. кой прави междуградския пренос - БТК или Мтел ?



Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: Cтeфaн Cтoилoв]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 11:27



Do kolkoto sam zapoznat i Mtel,i Globul polzvat(naemat)linii na BTK kakto za gradski taka i za izvan gradski ,da ne govorim za chujbina :))



Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: Cтeфaн Cтoилoв]  
Авторwolf (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 19:54



Грешиш момче, IP телефонията си е с прекрасно качество !!!
А кой ползва и кой не зависи много от маршрута на разговора,но има много разговори които ти провеждаш ежедневно и минават по IP, това ти няма как да знаеш.
А конкретно как е осъществена интерконекцията между телекомите - отговора е SS7.



Тема Re: по какво разбра ?нови [re: Cтeфaн Cтoилoв]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано06.05.05 20:04



... че минава през ИП ????

Качестовот беше ужасно. Личеше си че разговора минава през ИП , и то с поне 10% загуби. Накъсваше страшно.




според мен ... ако не е от ГСМ връзката ...

може би ....
разговора е минал от София през Нета до чужд VoIP доставчик и се върнало в България като е терминирало през 8ххххххх към ГСМ

ако се повреди кабелната линия ... ДСЛа почва да прилича и той на ИП


всъщност ... ИП май-все още е синоним на лошо качество
което не е правилно според мен ... но за мнозина ИП е = на лошо качество




"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: Cтeфaн Cтoилoв]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано09.05.05 17:37



Проблемът не е в Мтел. Нито в БТК. Най-вероятно се дължи на евтин VoIP доставчик.

Поздрави,
Ники


Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: wolf]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 19:56



Едно, че е SS7 (по-скоро C7), но да не забравяме, че SS7/C7 върви както върху физически канал (таймслот / 56Kbit линия), така и върху IP :)
Btw, едва ли на човека му е изписало 8XXXXXXX ако му е звънял GSM



Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано18.05.05 18:22



Или на скапан интернет между точката от която те набират и точката в която влизат обажданията.
Изобщо не съм запознат, ама тия с 8 в началото не са ли случайно от номерационните планове на новите телекоми? Щото имам един познат, има телефон в една кабеларка и започва с 8. И той реве че е хубава работа ама българска (а в неговия случай е пренос).



Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: VolP]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано19.05.05 08:29



Няма номера на новолицензиран оператор, които да почват с 8. Първоначално идеята е била за тах да се освободят само 4, но БТК успяла да ги освободи само в София. В другите градове конкурентните оператори имат номера, започващи с 5 или 9.

Ако погледнеш

в областните градове ще видиш първите цифри за всеки град.

В резюме: ако някой раздава номера, започващи с 8 значи дава номера от мрежата на БТК.

Поздрави,
Ники

Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано19.05.05 11:21



Да разбирам ли, че номер от рода 8111ХХХ е на БТК? В такъв случай излиза, че въпросната доста голяма кабеларка препродава номера на БТК. Аз си мислех, че имат собствен номерационен план, лиценз за услугата и всичките му алабализми. Останалото не звучи сериозно за доста голяма фирма каквато са.

А услугата им наистина е пълен шит. Някой май е решил че като минава интернет то и войса си върви. Скоро очаквайте и минералната вода.



Тема Re: btc - IP - mtelнови [re: VolP]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано19.05.05 19:56



Този номер 8111ххх е на БТК със сигурност. И БТК най-вероятно ще го спре в първия момент, в който надуши историята. Спирали са линии на кабини. Спирали са ISDN PRI на zivva. Няма да се поколебаят да го направят и с VoIP "оператор".

Не знам за кой оператор говориш, но мога да ти кажа, че в София работещо (въведено в редовна експлоатация, преминало всички acceptance tests) взаимно свързване имат само три компании: Орбител (от декември), Кейбъл (от февруари), Некском (април).

Поздрави,
Ники



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.