Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 30.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новите цени на бткнови  
Авторpencho (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 21:33



Има ли смисъл да си правя сметки за откриване на callshop с 4 кабинки при новите цени на международните разговори които бтк въвежда от 1.04.2005г.



Тема Re: Новите цени на бткнови [re: pencho]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 22:20



E mnogo iasno che ima do statite sega e kam 70 st i 60 da stane ti po 25 st da gi davash horata pak pri teb ste hodat.daje ima kurioz.ima hora koito zvanat ot callshop v bg i im izliza po skapo ot btk no pak go pravat.



Тема Re: Новите цени на бткнови [re: pencho]  
Авторпpoнтo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 00:36



изчакай още малко. ще стане точно както едно време с e-commerce. всички говореха за e-commerce, надуваха един балон - и други се включваха да го надуват разпъване на локуми и т.н. и накрая балона взе, че се спука.

сега има ли e-commerce ?! има - и то реално се ползва. но не в такива размери.

същото ще стане и с VoIP - още малко. ще се спука балона, но и ще го има VoIP. само че некадърните и спекулантите, които ви разправят как от един CallShop или ако се включите към скапаната им услуга която на 10-ия път не звъни в занзибар или коста рика, ами в точната дестинация, която искате, ще са аут вече от пазара.

днес ми звъняха познати през VoIP - помолих ги да ми звъннат през БТК или да си сменят доставчика - беше, ало, а? кво каза. я повтори, може ли пак да ме набереш. в края на краищата разговора се проточи 20 минути от викане и опити за комуникация, я можеше да е 2. как мислите, почват ли да се усещат хората дали при такава шибана услуга спестяват ?! аз съм във VoIP бизнеса и имам нужда от развитието му. но се старая да гледам по-трезво - стига сме се самозалъгвали. и БТК ще я има и VoIP също. може би в малко по-различен от сегашният им вид ...

не се тормозете. на хората ще им писне, ще напсуват всички дето им пробутват това 'велико' нещо скалъпено с ръчен труд и страшен маркетинг дето щяло да ви спести страшно много.

ще се отдръпнат - да пофалират повечето и след това ще си застанат на място нещата. дотогава обаче ще се надприказваме и ще се поплюем :)



Тема Re: Новите цени на бткнови [re: пpoнтo]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 09:50



Баща ти беше прав, че си глупав :)

Да ти кажа сега, от 1998ма БТК върти трафик по VoIP (в началото беше VoATM до Deutsche Telecom). А в момента дооооооооста голяма част от международния им трафик е по VoIP.

По света телекомите яко въртят VoIP също. Реални примери - AT&T, Deutsche Telecom, BT (British Telecom), France Telecom, CYTA (Кипърския телеком), Telecom China, Иранския телеком дори... ... и ще продължат да ползват и ще си разширяват VoIP маршрутите... Боли ги тях дедовия, че бай-хуй от Горно Нанадолнище като теб ще им предсказва завършека




Тема Re: Новите цени на бткнови [re: tokata]  
Авторпpoнтo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 10:04



абе пич, добро утро, че телекомите въртят трафици. то и Deutsche Telecom го прави чрез DENTEL и още един двама. ама нещо не върви май, щом DENTEL се хванаха да правят web-портали та и да лъжат, че имат по 50 души онлайн :)

във всичките ти мнения забелязвам много злоба. да не си металист. или какво те нерви толкова ? искаш да оправиш света ли. всички да ти се кланят пред гения ?

айде малко по-спокойно. остави и ние 'обърканите' и 'незрящи' хорица да си кажем мнението - пък и нещо може да схванем, пък и да получим ...

айде със здраве ...



Тема Re: Новите цени на бткнови [re: tokata]  
Авторпpoнтo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 11:04



AT&T, Deutsche Telecom, BT (British Telecom), France Telecom, CYTA (Кипърския телеком), Telecom China, Иранския телеком дори...

благодаря за преводите ... нямаше да се справя сам (особено за CYTA). само едно си отървал - да напишеш иранския телеком в оригинал. също изтървал си дребни имена като COLT например, а за италианците кво ще кажеш ? Техните телекоми как са с VoIP-а ... (не че не знаеш, спокойно - НЕ СЕ НЕРВИ). просто за коментар ... да ми отвориш очите ...

всъщност престани с псувните и обидите, че май и ICQ-то ти добарах мистър Abdulla (BTW абдула се пише Abdullah, ама вие сте грамотни там). нещо съм станал с гъза нагоре тази сутрин, а ми се налага и да работя (разбирай даунтайн 1 минута е фатален) и ми се ще и на мен да го туря на някого да си го изкарам ...



Тема сори за typing грешкитенови [re: пpoнтo]  
Авторпpoнтo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 12:51



сори за typing грешките, от известно време сам си налагам да пиша на кирилица и понякога ми е много кофти да изпиша някоя дума как се произнася (например даунтайм ... а гледам, че и още съм допуснал, но имам напредък - допреди по инерция го пишех довнтиме).



Тема Re: Новите цени на бтк [re: пpoнтo]  
Автор бaт Пeнчo (учи)
Публикувано28.02.05 14:38



Чичо, технологията няма значение. И БТК има VoIP. Единственото което има значение е услугата. Качеството не зависи от това дали е VoIP или класическа телефония. Codec-ите са еднакви. Но ако правиш VoIP без да го разбираш, ще имаш проблеми. Ако нямаш капацитет, ако имаш загуби на пакети, ако закъснението е голямо и не прилагаш Echo cancelation (алгоритъма (вече два) е същия и за едната и за другата технология) и т.н. Същото ако имаш проблеми със синхронизацията при класическата цифрова телефония. И ефекта дори е същия.



Тема Re: Новите цени на бткнови [re: бaт Пeнчo]  
Авторпpoнтo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 15:08



напълно съгласен! точно това и аз казвах. важно е кой прави VoIP системата и я поддържа. точно това имах впредвид - ще останат един ден тези, които могат да говорят и разбират точно тези детайли.



Тема Re: Новите цени на бткнови [re: пpoнтo]  
Автор бaт Пeнчo (учи)
Публикувано28.02.05 15:46



Аз пък се надявам да дойде ден, когато и на техниците (и най-вече на маркетинговите специалисти) вече няма да им дреме каква ще е технологията, а каква ще е услугата и далаверата за потребителите. В момента от VoIP далаверата е единствено в цената, не защото VoIP е евтина (аз смятам че дори е много по-скъпа и като инвестиционни, и като оперативни разходи), а защото "новите оператори" не предлагат реално нищо ново, и трябва някак си да се разграничат, и го правят с цената, за сметка на печалбата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.