Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 28.09.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема IP телефони - разлики  
Авторkeeper (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 11:11



Здравейте, искам да си сменя домашният телефон с IP телефон но както знаете устройствата предлагани в БГ са безумно скъпи, имам възможност да си вкарам телефон от чужбина но не съм запознат с разликите и стандартите. Моля ако някой има инфо по въпроса да сподели, предполагам че не съм единственият който има тази възможност. Какво трябва да търсим като параметри в телефона за да е съвместим с нашата мрежа.

Благодаря предварително.



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: keeper]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 13:18



Ами те IP телефоните са в 90% еднакви един с друг. Гледай да поддържат H323 (щото SIPа още не е популярен), NAT (ако ти самият си зад NAT), G723 и/или G729 кодеците и май това е... то другото (VAD/CNG, gatekeeper) си го имат.
Другото, което е, ако имаш PC, продават се едни USB слушалки за по $30.



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: tokata]  
Авторkeeper (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 13:31



Ми то телефона ми излиза между 10$ и 25$ - слушалките са неприемлив варянт
Като казвам телефон говоря дори и за cisco.



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: tokata]  
Автор plagyak (jikev.narod.ru)
Публикувано05.10.04 16:35



Би ли ми посочил саита с информация за тия телефони и слушалки. От два дни ровя в нета и обилкалям магазини , но не намерих нищо да се предлага по магазините и по българските фирми.

http://jikev.narod.ru


Тема Re: IP телефони - разликинови [re: keeper]  
Авторбм (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 21:59



Чакай, чакай. Аз нещо не разбирам или търсиш ИП телефон под $25 ($10)?



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: plagyak]  
Авторkeeper (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 11:37



Няма на българскя пазар за такава цена, смятам да вкарам 100-тина бройки и ще се продават на добра цена - от порядъка на 60-70 лв. На толкова ще ми излезне с превоза и ддс-то. В БГ тези тези телефони се предлагат на 120$ най-ниската цена която намерих - но все пак трябва да знам какви да внеса щото 100 телефона да изхвърля не е много разумно.



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: keeper]  
Автор 3axapu (непознат )
Публикувано06.10.04 17:32



Пиши ме и мен в списъка на желаещите за телефон. Аз гледах по ebay разни такива /има и пост по въпроса/ но бяха 130 бр. и се купиха за 27$. Тези на USB са пак около тая цена.



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: keeper]  
Автор plagyak (jikev.narod.ru)
Публикувано06.10.04 22:58



Вкарвай, и аз ще взема. Можем да помогнем и при продажбите
Не разбирам от техническите им характеристики, но да стават за Skype и Stanaphone и да са USB.

http://jikev.narod.ru


Тема Re: IP телефони - разликинови [re: plagyak]  
Авторkeeper (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 13:40



Ami tova e samo telefon - ne e neobhodim computer, otzad ima 2 LAN vhoda i se vruzva direktno kum LAN mreja. Po-dobre e otkolkoto softueren ili USB - avtonomno ustroistvo e. Iziskvaneto e samo da ima realno IP - ostanaloto e rabota na dostavchika na VoIP. Veche e v hod procedura za nova po roda si usluga, VoIP bez neobhodimost ot internet ili dopalnitelni ustroistva i taksi - samo IP telefon, mesechna taksa i smetka za razgovorite. BTK se izkluchva izcialo ot tozi krug. Tursi se dostavchik na LAN s jelanie za pregovori otnosno tazi nova usluga.

Za kontakti vladibulg@mail.bg



Тема Re: IP телефони - разликинови [re: keeper]  
АвторStoil (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 20:41



Kakvo ste kajete za tezi IP phones:

http://www.twisternetworks.com/htm/products/products.htm

smjatate li che sa dobri i dali biha imali dobyr pazar v Bylgaria?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.