Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 16.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мобилни IP комуникациинови  
АвторOrlie (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 14:46



Здравейте на всички в този клуб. Регистрирах се в дир.бг заради него.

Какво мислите за мобилните IP комуникации? Имам предвид, човек с личния си палмтоп (специален wifi phone или лаптоп) да телефонира от кой да е hotspot в който да има wifi интернет достъп. Струва ми се, че на запад това на пръв поглед екзотично решение започва да си пробива път. Но там има доста hotspot-ове. Какво мислите, има ли бъдеще и у нас?



Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: Orlie]  
Автор Orlie ((запознат:))
Публикувано25.06.04 14:50



Наистина се регистрирах



Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: Orlie]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано25.06.04 19:29



VoIP не работи през хот спот. Работи се по подобрения на WiFi стандартите, относно QoS. Не се очаква, обаче, production решения преди 2-3 години.

Иначе това изглежда следващата disruptive technology.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Orlie ((запознат:))
Публикувано28.06.04 13:31



Не разбирам, как така не работи, в какъв смисъл? Аз самия съм говорил от едно покет PC в Швейцария и качеството беше отлично.



Тема Re: Вече на пазаранови [re: Orlie]  
Автор korc (непознат )
Публикувано28.06.04 17:47



Совместно с Net-2com, фирма Fujitsu Research Labs объявила об успешном окончании разработки и выпуске экспериментальных образцов беспроводного IP-телефона с поддержкой LAN.
IP-телефон Fujitsu
IP-телефон с 2.2 дюймовым цветным QVGA экраном и слотом CF (CompactFlash), работает на операционной системе Windows CE.NET. В телефоне использован процессор Intel PXA273, а беспроводная связь осуществляется по технологии IEEE 802.11b. Осенью 2004 новинка поступит в продажу по цене около 680 USD.



Тема Re: снимката му ...нови [re: korc]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано28.06.04 17:59





не изглежда зле





Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: Orlie]  
Автор reotan (албански)
Публикувано28.06.04 21:07



"Не работи", в смисъл, че не може да се гарантира, че ще работи, а е по-скоро въпрос на късмет. В случая имаш достъп до LAN без QoS (shared wireless), откъдето се качваш на Internet, също без QoS.
За IP телефония това си е чист хазарт.



Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: reotan]  
Автор Orlie ((запознат:))
Публикувано29.06.04 11:45



Според мен липсата на стандарти, на апарати и проблемите свързани с QoS, идентификацията/сигурността не означава точно че решението не работи, а напротив, аз лично виждам определени конкретни приложение, които ще работят достатъчно надеждно.



Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: Orlie]  
Автор reotan (албански)
Публикувано29.06.04 15:30



Аз не казавам, че няма да работи. Въпросът е как ще работи.

Дори и наличието на стандарти и QoS не е гаранция, ако не се приложат както трябва. Имам достатъчно болезнени примери за това как IP телефония не сатва добре върху LAN samo ot switch-ове, защото някой не се е погрижил за правилното конфигуриране.

А апарати за 802.11 има и в момента. Виждал съм работещи Symbol и Cisco, но за сега се използват повече за шоу или там където има един телефон на AP и почти никакъв друг трафик.



Тема Re: Мобилни IP комуникациинови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Илko ()
Публикувано12.07.04 10:23



Моторола явно не е на същото мнение





.

Пишете ми на ilkobg@gmail.com


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.