Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 19.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема wypros  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 10:02



Nai-napred izwinqwaite za latinicata.
Ne znam dali wyprosyt e za tozi klub, no wse pak:}
Problemyt mi e sledniqt: iskam da se obadq na telefon, koito se namira na korab w moreto, no mi dawa wse zaeto. Korabyt plawa ot florida do jamaica i obratno. Predpolagam che telefonite tam sa sys satelitna wryzka ili neshto podobno. Moga li izobshto da se swyrja po nqkakyw nachin? Shte sym wi mnogo blagodarna, ako mi pomognete:}}}}}



Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
Автор NextLevelМодератор (непредсказуем)
Публикувано23.01.04 13:00



Ако въртиш през VoIP телефон, причината за "заетото" може да бъде както в сървърите на VoIP доставчика, така и някъде в терминиращите гейтуеи.
Ако номерът започва с 001, то със сигурност е част от номерационния план на Америка и най-вероятно е част от Щатската телефонна система. Не би следвало да има някакви ограничения, защото цената на всички разговори до САЩ са на една цена.
Поради високата цена, някои VoIP оставчици слагат ограничения за избиране на сателитните телефони, но те започват с +881 и +87 (Иридиум и Инмарсат).
Ако този телефон не започва така, то едва ли е сателитен.
От къде опитваш да се обадиш? През кой доставчик?

{Категоричността е признак за ограниченост}


Тема Re: wyprosнови [re: NextLevel]  
АвторDlD (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 21:28



00-1 е международният код и за Канада и повечето от Карибските острови, включително и Ямайка - това само за уточнение. До островите обикноивено цената е доста солена.



Тема Re: wyprosнови [re: DlD]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 20:55



Telefonyt naistina zapochwa s 001. Wsyshtnost e 001 8741320637 ako towa ima nqkakwo znachenie. Opitwah da se swyrja chrez globul, btk i s karta orbiphone.



Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано24.01.04 22:54



Телефона, както го даваш, е в щата Илиноис. Вероятно бъркаш номера. Звъняла ли си на този кораб и друг път?



Тема +1 874нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано25.01.04 00:28



Извинявай, сбъркал съм с 847

Обаче с 874 е още по-зле: този код не се използва изобщо в момента.



Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
АвторDlD (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 17:37



Номерът не е верен. 874 не е сыществуващ код, а първата цифра след това не може да е 1 или 0.



Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
Автор NextLevelМодератор (непредсказуем)
Публикувано26.01.04 10:15



Кодовете на Флорида са:

Alachua, FL +1386
Alford, FL +1850
Alligator Point, FL +1850
Altamonte Springs, FL +1407
Altha, FL +1850
Altoona, FL +1352
Alturas, FL +1863
Alva, FL +1239
Alva, FL +1863
Ancy, FL +1407

Най-вероятно си объркала номера, защото +1874 все още не се използва в номерационния план на Америка.

{Категоричността е признак за ограниченост}


Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 15:19



Обади ми се във форума, който модераторът не дава да се цитира тук и ще ти кажа, каквото се сещам по въпроса.



Тема Re: wyprosнови [re: 1]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано27.01.04 06:41



Този модератор още не съм видял да ограничи някого. Та кажи ни какво се сещаш. Например в насока какво става когато VoIP оператор се опита да изгради връзка с несъществуващ PSTN номер.

Това повикване таксува ли се, от кого и колко?
Сигнал заето ли се получава или гласово съобщение, че номера е сбъркан?
и т.н.



Тема Re: wyprosнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 18:06



Изостанал си с материала. Модераторът вече ме цензурира

(текстът в bold беше линк), а аз си запазвам правото някои от мненията си да ги пускам само там, където искам.



Тема Re: wyprosнови [re: 1]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано27.01.04 20:33



Все си мисля, че ти се ограничаваш повече, отколкото другите те ограничават. То имаш пълното право да правиш това, което искаш.



Тема Re: wyprosнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 22:41



Така е, имам, а колкото до конкретния случай, аз не губя нищо от това, че "се ограничавам", но другите може би губят. Все си мисля, че имам какво да кажа по въпроса.



Тема Re: wyprosнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор NextLevelМодератор (непредсказуем)
Публикувано28.01.04 11:43



Ще се опитам да отговоря на въпроса
Ако номерът е несъществуващ и VoIP-доставчикът е изградил системата си както трябва, би следвало да се чуе служебното съобщение от телекома, който притежава съответния код (префикс). Тъй като това е сигнализация, която пристига под формата на "звънене" (при h323-базираните системи това е част от Q931 пакетите - Alerting), това гласово съобщение не се таксува, независимо, че се отваря RTP канал за предаване на гласово послание. Таксуването започва едва когато отсрещния гейтуей даде "Старт на разговора" (Call Start).
Ако изобщо не съществува такъв код за достъп, то съобщението би следвало да е "Invalid Number". Това съобщение се изписва на дисплея на IP-телефоните, когато сървъра не може да намери подходящ за номера или префикса гейтуей или друг IP - телефон с този номер. Ако телефонът е нормален, то ще се чуе "заето". Тези разговори не се таксуват!

{Категоричността е признак за ограниченост}


Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 02:50



И какво? Реши ли проблема? Не си ме попитала в другия форум.



Тема Защо да пита там?нови [re: 1]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано03.02.04 07:26



То и тук стана всичко ясно.



Тема Re: Защо да пита там?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 00:54



Така си мислиш ти и група съветски специалисти.



Тема Re: Защо да пита там?нови [re: 1]  
АвторDlD (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 16:48



А да, мноооого сложен проблем. Грешен номер... Мислиш, че трябва задълбочен анализ, за да се оправи, ли?



Тема Re: Защо да пита там?нови [re: DlD]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 20:08



Никога не можеш да бъдеш сигурен какво имам да кажа по въпроса преди да попиташ на съответното място, пък и теб какво те касае, след като не си заинтересована страна?



Тема Re: Защо да пита там?нови [re: 1]  
АвторDlD (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 22:34



Ами интересува ме, даже много. Как, аджеба, мога да се свържа с някой, след като номерът, който набирам е грешен. Може би ще се смилиш и ще ни кажеш в този форум?



Тема Re: Защо да пита там?нови [re: DlD]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 01:11



Заради проблеми с администрацията на дир.бг, както и с някои от модераторите (засега все още нямам проблеми с тукашния, макар че на него не му харесва всичко, което пиша) отдавна избягвам да ползвам форумите така, както беше преди време.
Колкото до конкретния ти въпрос - за теб той няма положителен отговор и решение и предполагам, че ти го знаеш. А при всички положения тук в тези форуми не може да се очаква да кажа нещо съществено и интересно и то не защото нямам какво да кажа. За конкретния случай имах какво да кажа, но както и да е - виждам, че вече не е актуално.



Тема кажи си думата, The One !нови [re: 1]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано05.02.04 07:51



Иначе си като малките деца: Няма пък !

Кажи ни да се смаем целокупно със съветските другари.

Освен ако не си го забравил вече. То, много време мина.



Тема Re: кажи си думата, The One !нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 21:19



Айде, вие го обърнахте на лаф тук. Не ми дреме за съветските другари дали ще се смаят или не. Аз много отдавана съм казал, че ценни отговори в дир.бг повече няма да давам. Ти, в качеството си на наблюдаващ, би трябвало да знаеш защо.



Тема Вече знамнови [re: lva]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 10:28



Оказа се, че телефонът на този кораб е някакъв специален - произвеждат ги само Inmarsat и само за кораби. С други думи - няма обратна връзка



Тема Re: Вече знамнови [re: Ивa]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 22:50



Интересно... телефон, пък без обратна връзка.



.... no comment

Редактирано от NextLevel на 15.02.04 20:21.



Тема Re: Вече знамнови [re: 1]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 12:40



Ами щом и от щатите един приятел не можа да се свърже... явно няма обратна връзка. Като набрал и му казали wrong number, което значи грешен номер...



Тема Re: Вече знамнови [re: Ивa]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 22:23



Ако ме питаш във форума, който дадох по-горе, ще ти кажа нещо, което се сещам.



Тема Re: Вече знамнови [re: 1]  
Автор Phoenix_ (Benu)
Публикувано15.02.04 23:28



какъв форум? нали е изтрит.
след като прочетох това-онова тук защо останах с усещането , че това е форум за "анти voip" или по - точно , "как да превърнем voip в табу?"



Тема Re: Вече знамнови [re: Phoenix_]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 03:36



По времето, когато е отговорила линкът още не е бил модериран и е могла да го види и да си го запомни. По другите въпроси питай модератора. Аз не преча.



Тема Re: wyprosнови [re: DlD]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано03.03.04 10:35



00871, 00872, 00873, 00874 това са кодовете за връзка с ИНМАРСАТ!!! Само чрез тази система може да се свърже с кораб който в момента е в морето! Това е моята специалност, на такова място и работя ( Варна радио )
Момичето просто грешно набира кода! трябва да се набере така:
00874ххххххххх където хиксовете са номера на INMARSAT-C, ili INMARSAT-M, ili INMARSAT-mini M терминала на кораба!!! Ако все пак моми4ето влезе отново тук и прочете това ще и оставя за връзка с мене служебните си телефони за да се свърже за повече информация! 052603158, или на личният ми ГСМ: 0887324233 !!! Има и други начини да се свърже с кораб !!! Може примерно да пусне е-маил до кораба чрез нашата страница но това срава с предварителна регистрация защото услугата е платена! За информация ето откъде:


Ако някой друг има същият проблем нека се свърже с мене или с колегите ми!

!!! LET'S MAKE THE WORLD FREE !!!

Тема Re: Вече знамнови [re: Ивa]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано03.03.04 10:41



Имат обратна връзка! Виж какво съм написал в горното си мнение!!! Свържи се с мене ако поискаш и ще ти обясня как стоят нещата!

"00871, 00872, 00873, 00874 това са кодовете за връзка с ИНМАРСАТ!!! Само чрез тази система може да се свърже с кораб който в момента е в морето! Това е моята специалност, на такова място и работя ( Варна радио )
Момичето просто грешно набира кода! трябва да се набере така:
00874ххххххххх където хиксовете са номера на INMARSAT-C, ili INMARSAT-M, ili INMARSAT-mini M терминала на кораба!!! Ако все пак моми4ето влезе отново тук и прочете това ще и оставя за връзка с мене служебните си телефони за да се свърже за повече информация! 052603158, или на личният ми ГСМ: 0887324233 !!! Има и други начини да се свърже с кораб !!! Може примерно да пусне е-маил до кораба чрез нашата страница но това срава с предварителна регистрация защото услугата е платена! За информация ето откъде:


Ако някой друг има същият проблем нека се свърже с мене или с колегите ми!"

Редактирано от vip4o на 03.03.04 10:47.



Тема Re: wyprosнови [re: vip4o]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 00:58



Това беше и моята идея, но както стана ясно, тя не се интересува вече. Аз бях казал, че съм склонен да обсъждам нещата на едно друго място.





Тема Re: wyprosнови [re: lva]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано12.04.04 23:24



Е за това няма да се научите да работите с телефонни номера:

Телефонът, който всъщност искаш да набереш е: +87 41320637
Със знака "+" се заменя съответния префикс за извършване на набирането от мястото, от което ще набираш. За България "+" се замества с "00".
За САЩ "+" се замества с "011" и имам голямото предчувствие, че този, който ти го е диктувал се опитал да ти дава наставления как да избираш, а не да ти продиктува номера в международен формат.

С думи прости:
1. Ако набираш от GSM апарат въведи номера така: +8741320637
2. Ако набираш от стационарен апарат в България:008741320637
3. Ако диктуваш номера на телефонистка:+8741320637

Ребята, давайте жить дружно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.