Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Тема Странности с модемнови  
Автор Vladi (ентусиаст)
Публикувано31.01.01 23:02



Ситуацията е следната - всичко си бачка както трябва, обаче през минута-две има почивки :-) - всичко спира за 10-15 сек и после пак тръгва.
Доскоро нямаше такива "екстри", единственото което съм правил е инсталация на някъв tweaker, ама го махнах и пак си се същото (преинсталирах и TCP и никакъв ефект)
Някой да има идея за кво става дума?



Тема Re: Странности с модемнови [re: Vladi]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано02.02.01 18:23



чести retrains на модема, когато има такива, нищо друго не минава,

подозирам, че е чипсет Рокуел твоя модем, а този на доставчика не е....

пробвай го у някой приятел с друга тел. линия, както и вземи модем на заем и виж как е тогава с твойта линия и ПиСи ; )
и кажи дали има разлика, за да мислим заедно...



Тема Re: Странности с модем [re: no name]  
Автор Vladi (ентусиаст)
Публикувано03.02.01 01:17



Работата е там, че нито съм сменял телефонната линия, нито съм правил промени по компа (е, само харда смених), а вече почти година нямаше такива проблеми.
Иначе модема си е Рокуел софтуерен.



Тема Re: Странности с модемнови [re: Vladi]  
Автор A.Пeтpoв (минаващ)
Публикувано03.02.01 03:29



Но не знаеш какво са направили БТК междувременно и кой кабел примерно се е наводнил ... при чести retrain-и (загубен carrier между модемите) вината 99% е на БTK (респективно на телефонната линия). И вземи малко прочети и се поограмоти, и след това помисли малко преди да взривяваш форумите.



Тема Re: Странности с модемнови [re: Vladi]  
Автор petarcho (новак)
Публикувано03.02.01 22:58



Хвърляй тоя модем и си вземи външен.Нищо че е по-скъп - и качеството е по-високо.Не знам как направо не ти разпада връзката.



Тема Re: Странности с модемнови [re: petarcho]  
Автор Vladi (ентусиаст)
Публикувано04.02.01 19:40



Пич, с тоя "лош" модем тегля по 20 (Двадесет) Мб в час...



Тема Re: Странности с модемнови [re: Vladi]  
Автор tokata@ (новак)
Публикувано05.02.01 16:23




Пич, когато на аналогова комутируема линия на V34, издърпаш 20MB за 1 час - ще дойдеш да ми го демонстрираш... Ама няма да стане... Просто няма...

Ко ще и нощем в 3ч да е, ко ще и от локален сървър да е, повече от 15MB абсолютен максимум не мойш напрай...

Поздрави,


Теодор Георгиев

П.С. Прави са хората - почети малко, преди да правиш такива изцепки насред мегдана...



...и все пак - живеем в България :)


Тема Re: Странности с модемнови [re: tokata@]  
Автор Vladi (ентусиаст)
Публикувано05.02.01 22:39



демонстрирам...

и


btw. за ограмотяването - не твърдя неща за които не съм сигурен - за тях питам...



Тема още нещонови [re: tokata@]  
Автор Vladi (ентусиаст)
Публикувано05.02.01 22:42



Естествено че на аналогова линия това си пада доста невъзможно - телефонът ми е цифров, централа 997 - Банкя, а пък от скрийшота си личи че протоколът не ще да е v.34 :-)

Поздрави: В.Лозанов



Тема Re: Странности с модемнови [re: Vladi]  
Автор tokata@ (новак)
Публикувано06.02.01 09:54




ами да те "светна" - общоприето е когато си в България и имаш проблем с телефона (връзката), да кажеш на какъв тип телефон си.

Ти може и на ISDN на си - като питаш, уточни...


...и все пак - живеем в България :)



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.