Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Тема Някой наясно ли е с VSAT-a?  
Автор Toni ()
Публикувано03.05.00 20:09



Не съм професионалист в тази област, та ще попитам разбирачите. Тази система, като й гледам закъсненията от 120 мсек и малките чинии, оставам с впечатлението, че ползва ниско орбитални спътници. Що се отнася до изходящия капацитет, май горната граница е 2Mbs, но дали входящият не е по-голям не съм сигурен. Ако някой може да ме осветли по темата ще съм му благодарен, а ако и спусне някакви ориентировъчни цени на оборудването, абонамента и трафика, ще съм му още по-благодарен.

Тема Някой наясно ли е с VSAT-a?нови [re: Toni]  
Автор Tonimir ()
Публикувано05.05.00 02:19



Коментирах въпроса с моя интернет доставчик. Той ми каза че Astra-та излъчва към земята 50Mb. Въпроса е че ако доста калпака станат на клона, примерно 1000 за Европа, то и скороста на приемане ще ти падне драстично. Иначе при предаване нямало проблем да ме транзитира през себеси нагоре. Пък и цените си ги бива над 500$ за цялата система + платен достъп за 1 година (но незабравяй че ще трябва да си плащаш модемната връзка на интернет доставчика за да те препраща към сателита). Най-хубавото от цялата история е че с DVB платката ще можеш да приемаш и цифровата сателитна телевизия. Това е което знам по въпроса.

Тема Някой наясно ли е с VSAT-a?нови [re: Tonimir]  
Автор ХеХе ()
Публикувано12.05.00 23:12



Това не е VSAT бе тапънар.

Тема Някой наясно ли е с VSAT-a?нови [re: ХеХе]  
Автор Tonimir ()
Публикувано16.05.00 01:17



Ами да беше обяснил на човека като много знаеш. И аз мога да ти кажа че си тъпанар щом не си дал поне някакво обяснение. Що не му кажеш на човека че ако иска да изгради своя мрежа ще му трябват около 40000$ за двупосочна 2Mb връзка и че наема на такава линия е около 8000$ на месец. Тези суми съм ги взел от моя ИНет доставчик. А най-голямата неприятност е с лиценза.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.