Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Тема Проверка за IPнови  
Автор _el (непознат )
Публикувано03.02.11 02:38



Получих мейл от непознат *****@gmail.com. Явно е мой познат.
Искам да разбера как мога да видя от какво IP е изпратен мейла до мен. И да си направя извод за града (или поне за държавата) изпращач.

Всъщност искам да разбера кой е изпратил мейла, но предполагам това е невъзможно. Всъщност... невъзможно ли е?



Тема Re: Проверка за IPнови [re: _el]  
Автор KillingTimeМодератор (Death Magnetic)
Публикувано03.02.11 15:11



Ако ползваш и ти Gmail, можеш да видиш IP адреса, като отвориш писмото и отстрани вдясно има бутон отговори и една стрелкичка, натискаш стрелкичката и натискаш "покажи оригинал".
С IP адреса може само да видиш от кой град и държава пише и от кой интернет доставчик.

Редактирано от KillingTime на 03.02.11 15:12.



Тема Re: Проверка за IPнови [re: KillingTime]  
Автор _el (непознат )
Публикувано05.02.11 01:16



Ако ползваш и ти Gmail, можеш да видиш IP адреса
От казаното излиза, че само ако ползвам и аз Gmail, мога да видя IP адреса на изпращача. Странно!!

Ползвам @abv.bg.
Опитвам се да да разбера IP адреса на изпращача... но за едно писмо ми показва, че IP адреса е в накакъв град в Калифорния, а за писмо, изпратено 2 минути по-късно ми показва че е от дриг град, но пак в Калифорния. Трето писмо ми показва че е от Грьонинген, Холандия. Нещо гнило има в @Gmail.com

. Вие какво мислите?



Тема Re: Проверка за IP [re: _el]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано05.02.11 11:55



май твоя изпращач ползва система от проксита за да се маскира реалния му адрес





Тема Re: Проверка за IPнови [re: _el]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.02.11 19:42



Не съм сигурен, ама при GMail не е ли май IP-то фактически IP-то на сървъра, а не на потребителя? Ако е така, ти виждаш само IP-то на сървъра...




Тема Re: Проверка за IPнови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано19.02.11 20:04



header информацията съдържа ИП на изппращащия и получаващ имайл сървъри



Тема Re: Проверка за IPнови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.02.11 19:32



Ако си прав, значи тогава IP-то на самия човек изпратил email-а не може да се види от получателя - само IP-то на mail server-а му, който за Web поща не е този на ISP-то му...


Редактирано от Naki на 25.02.11 19:35.



Тема Re: Проверка за IPнови [re: Пeтъp_]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.02.11 19:34



Ако се праща от GMail и tuff slim е прав, това просто означава, че GMail има няколко/много mail server-и - а не означава нищо (не дава никаква информация) за IP-то на изпращача!




Тема Re: Проверка за IPнови [re: Naki]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано25.02.11 19:52



Хедърите към имейлите съдържат IP както на пощенските сървъри през които минават, така и на изпращача. И трябва да си достатъчно наясно за да отсееш триците от плявата. В някои редки случаи адреса на изпращача е от обхвата на частните мрежи, това се прави от майстори и тогава крайния потребител няма как да установи истината. Същото се отнася и за случаите когато се ползва маскиращо прокси. А и не всички мейл системи пращат пълната информация, орязване се случва при някои лошо конфигурирани, зле поддържани или умишлено осакатени системи. В повечето държави службите за сигурност изискват от всички по-големи мейл провайдъри да логват и съхраняват данни за дейността на потребителите им, така че ако се налага може да се изискат данни по законовия ред.
За gmail и yahoo можете да сте сигурни че имат всички данни.


Редактирано от Пeтъp_ на 25.02.11 19:54.



Тема Re: Проверка за IPнови [re: Пeтъp_]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано20.04.11 10:43



>>> За gmail и yahoo можете да сте сигурни че имат всички данни.

Имат ги, но не ги пускат в хедърите



Mixy


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.