Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема прекъсваща връзка  
Автор daisyflower (минаващ)
Публикувано26.09.09 13:36



От известно време имам проблем с интернета. Прекъсват ми всякакви там чатове, а и връзката при отваряне на страниците. С два компютъра сме и си мислех, че това е проблемът, но явно не е ,защото и когато е включен само единият пак е същото. Пробвали сме да спираме торентите напр., но пак без ефект. Доставчикът не може да се оправи с това. По телефона все казват "използвате много интернет" и т.н., което е пълен абсурд. Все пак той е да се използва. . В момента нямам време да отида да се разправям лично. Какво ще ме посъветвате?
На ADSL съм да уточня, бяха ми казали да си огранича ъплоуда, това го направих, пак няма ефект.



Тема Re: прекъсваща връзканови [re: daisyflower]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.09.09 19:40



По телефона все казват "използвате много интернет"

Баси... нали затова плащаш интернет - да го ползваш?!?



Смени си недъгавия доставчик!

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: прекъсваща връзканови [re: daisyflower]  
Автор PcHelper (черен колан)
Публикувано27.09.09 06:49



Все пак - каква ти е ОС, с коя програма теглиш торенти и включена ли е, на колко канекции е настроена тя? Същото - и на другия компютър.

Спри за известно време всички други програми и единия компютър и виж пак чата. После включвай едно по едно.





Тема Re: прекъсваща връзканови [re: PcHelper]  
Автор daisyflower (член)
Публикувано27.09.09 11:31



Ето каква беше поредната изцепка: оказа се, че "прекалено ъплоудвате, трябва даунлоуд скоростта ви да е 4 пъти по-висока от ъплоуда". Е, питам аз при положение, че даунлоуд скоростта стига над хиляда понякога, а ъплоуда е 100 какъв е проблемът? Оказа се също и ,че при тях всичко било наред, нямало данни да прекъсва, а ние тук си скубем косите. Не стига че са некадърни, ами и не знам, нямам думи просто. Да сме си погледнели настройките хах. Ами добре за тези 25 лв дето им ги плащам може да спра да плащам и да ги прибирам за себе си. А за 7-те месеца, които остават до края на договора какво?. И ъплоуда ограничавахме и какво ли не. Да не казвам, че и като не се тегли нищо и като са спрени програмите пак прекъсва. Вчера нямахме интернет около час. Ама то "при нас няма индикация". Ужааааааас!
Ето това е. Аз писах преди това и в друг форум. Та накратко: пробвали сме само единият компютър да е включен, с торенти, без торенти. това е. Торентите ги тегля с bitcomet. Честно казано преди не сме имали проблеми с това. Не знам вече.





Тема Re: прекъсваща връзканови [re: daisyflower]  
Автор PcHelper (черен колан)
Публикувано27.09.09 11:55



daisyflower, направи ли това което ти писах по-горе? Или само се оплакваш?

Ето ти го възможно най-подробно: Запиши си предварително настройките на BitComet - тези които сменяваш. След това:



Смени даунлоад скороста /временно/ на 200, а ъплоуд скороста на 50, даунлоад задачи на 3.

Едновременно с това и:



Тук смени TCP канекции на 50.

Тези неща ако ги направиш ЕДНОВРЕМЕННО - ще има резултат. След това можеш едно по едно да връщаш /по малко/ настройките. Напр:- даунлоад около 500-1000, ъплоад 200-400 ... и тн. Едно по едно с пауза да видиш коя стойност те бърка, като си работиш нещо друго.... Най-вероятно е ъплоуд скороста комбинирано с канекциите.





Тема Re: прекъсваща връзканови [re: PcHelper]  
Автор daisyflower (член)
Публикувано27.09.09 13:11



Благодаря много! Всичко е изпълнено, сега ще видим :) . Предпочитам да не се оплаквам, но се налага :)





Тема Re: прекъсваща връзканови [re: daisyflower]  
Автор PcHelper (черен колан)
Публикувано27.09.09 15:00



Да, а най-кардиналното решение - временно да НЕ пускаш BitComet и да видиш дали вс. е ок.





Тема Re: прекъсваща връзканови [re: daisyflower]  
Автор daisyflower (член)
Публикувано29.09.09 14:31



хм, това с настройките има лек ефект, обаче пак прекъсва, лоша работа; да пробвали сме без тотренти изобщо, пак нищо; а и да питам , да не би skype да има някакъв генерален проблем, защото и други познати се оплакват, че ги дава онлайн, а всъщност не могат да изпращат съобщения? Иначе при мен и другите програмки прекъсват...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.