Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема хронология в Skypeнови  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано02.04.09 09:04



Здравейте.Искам да попитам има ли начин да си възстановя хронологията в скайпа.Изтрих записите за да не поглежда шефката.От време на време обаче нещо ми потрябва и нищо.А пък тя е любопитна.Лошото е че сега нищо няма с никой.



Тема Re: хронология в Skypeнови [re: buba]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано02.04.09 11:48



май няма начин
а ако искаш да не ти гледат други хора, махни отметките за запомняне на паролата и при всяко включване ще трябва да вкарваш паролата



Тема Re: хронология в Skypeнови [re: Пeтъp_]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано02.04.09 12:00



В настройките на скайпа има две възможности: или водиш хронология, или не водиш. Аз съм я изключила моята хронология, поради същата причина като тебе. Освен това с всяко ставане, се отписвам от скайп и след това си влизам с паролата. Досадно е, но няма как, след като не си си вкъщи.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: хронология в Skypeнови [re: Milley]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано02.04.09 13:27



Skype позваолява един и същи потребител да работи на повече от едно място. Пусни си го вкъщи (или на друго място) и там отбележи да записва хронологията.

ИЛИ

Заключвай си работната станция като ставаш: [Win]+[L]




Тема Re: хронология в Skypeнови [re: Milley]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.04.09 21:36



Ако ползвахте не тъпия скайп, а културни програми като ICQ - няма да има проблеми. Аз моето го нося портативно на флашката... а тя си е винаги с мен. Няма как да ми ровят из хисторито.



А скайпа тъпо пише хисторито на компа, където работи, в %AppData%\Skype, и всеки с малко желание и фантазия - може да порови и да намери интересни неща там. Независимо дали скайпа е логнат или не.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: хронология в Skypeнови [re: walkman™]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано02.04.09 22:06



Skype 3 и 4 пази историята в криптиран вид и не може да се чете без парола.
А за портативна версия си има параметър:
Skype.exe /datapath:".\Profiles" /removable /nosplash




Тема Re: хронология в Skypeнови [re: Чo :)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.04.09 22:15



А...

ясно... аз ползвам изрядко някакъв скайп, ама е версия 2.нещо-си - последната версия, която работи на win98. Нося си го като портативен, защото понякога ми се налага да го ползвам, и даже от машини с вин98. Иначе по никакъв начин не ползвам тази досада, затова не знам за 3 и 4 как се държат.

И - благодаря за информацията. Вече си преустроих скайпа да се пуска така.. .Не че ми пука какво оставя по чуждите компове, просто по принцип да не се разпуска много... Макар че този начин, за съжаление, съкращава живота на флашката...


____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 02.04.09 22:32.



Тема Re: хронология в Skypeнови [re: Чo :)]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано02.04.09 22:33



да и аз това имах предвид в горния ми пост, но нали са жени и трудно загряват


пробвал съм да чета хистори от файла в който се пази и нямах успех, така че ако всеки път си пишат паролата при логване и като стават да го спират нямат грижи



Тема Re: хронология в Skypeнови [re: Пeтъp_]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.04.09 22:47



Абе едва ли е толкова сложно - има куп програми за четене на запазените от виндовса (по-специално от ИЕ) пароли, които също са криптирани. За четене на паролите от ICQ, поне до ICQ Pro 2003 - също програми бол... а и там са криптирани. В тез ипрограми криптирането е по-скоро да не наднича детето/гаджето/комшийчето, а не за кой знае каква сигурна защита на данните. Та - при добро желание, предполагам ще се справи лесно човек, дето поразбирва малко повечко... А и предполагам, ако се порови в нета човек - ще намери и готови програми за целта.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: хронология в Skypeнови [re: walkman™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано03.04.09 00:36



Чакай сега, говорим за хисторито на скайп, и точно разни "хакерски" програмки съм пробвал и изкарваха по една дума на 3-4 реда писано.
А колкото до криптирането на паролата специално на скайп, можеш да прегледаш това

и това , и накратко - дори спецовете от службите за сигурност на САЩ не могат да се справят с паролата за скайп, криптирането там е на много нива и е много сериозно.
Е, ако някой ползва някоя доста стара версия нищо чудно да е по-уязвим.
А паролите на официалните програми за ICQ не са криптирани, и от познатите ми програми за ICQ само QIP е с криптирана парола.

Редактирано от Пeтъp_ на 03.04.09 00:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.