Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема прокси въпрос  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано17.04.09 16:37



Здравейте,
искам да питам как сайтовете определящи IP адреса на посещаващия ги определят дали посещаващия ги минава през прокси или не? Не всички, но има и такива сайтове. И по този начин може ли да се стигне и до реалния IP адрес? И тогава какъв е смисъла от това прокси? И има ли проксита, които наистина те скриват?
Много въпроси....ама моля помогнете.



Тема Re: прокси въпроснови [re: Лaиk]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано20.04.09 16:47



Има една част от TCP хедъра в която пише от кой адрес си влязъл в проксито. Забравих как точно се казваше но това няма голямо значение в случая. И всеки който си настрои web сървъра да чете тази част, може да открие че минаваш през прокси и от кой адрес си влязъл в проксито. Това е за нормалните проксита.
А има и анонимизиращи проксита, които не предават такава информация или предават фалшив адрес.



Тема Re: прокси въпроснови [re: Пeтъp_]  
Автор TheBrideOfCountDracula (другио Вейдър)
Публикувано20.04.09 20:46



ти пък какво толкова има да криеш? ползвай си нета на воля и не си губи времето с глупости човеко. ако някой някъде реши да те намери ще го направи, не си вгорчавай живота с излишни главоболия.

ако решиш да обираш банка, поне кажи да дойдем и ние с цонка, ние нема да си крием ИП-та.

Цунки на Всички фенове



Тема Re: прокси въпроснови [re: TheBrideOfCountDracu]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано20.04.09 21:21



хаха не на мен мацко



а между другото ако някой има идея как да спечелим няколкостотин хиляди, да казва
за по-малко няма смисъл да се рискува

Редактирано от Пeтъp_ на 20.04.09 21:24.



Тема Re: прокси въпроснови [re: Пeтъp_]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано20.04.09 23:03



10х за отговора, но...все пак за какво стоят адресите на тези прокси сървъри в интернет след като никаква анонимност не може да се постигне с тях?
И второ, ето един пример: избирам си прокси сървър от списък на този сайт:

. Избирам си конкретно този адрес: 121.22.29.182:80(anonymous). Специално си избрахanonymous. Проверявам резултата тук: . И накрая пак дръвце

Proxy Server Detected!........ и ми изписва реални адрес. Е нали си избрах anonymouse???
Обясни ми моля те що така?



Тема Re: прокси въпроснови [re: Лaиk]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано20.04.09 23:13



явно лъжат


пробвай това през firefox



Тема Re: прокси въпроснови [re: Лaиk]  
Автор TheBrideOfCountDracula (другио Вейдър)
Публикувано21.04.09 10:51



за да може ако в работата са ти блокнали некой сайт, а ти ужасно много се нуждаеш от него, просто да го посетиш през прокси



Цунки на Всички фенове



Тема Re: прокси въпроснови [re: Пeтъp_]  
Автор TheBrideOfCountDracula (другио Вейдър)
Публикувано21.04.09 10:53



ти па неколстонин хиляди, повече требе.

дай да тражим някой да източва банкови сметки, щото ми писна да се правя на работлива женица.

Цунки на Всички фенове



Тема Re: прокси въпроснови [re: TheBrideOfCountDracu]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано21.04.09 12:00



мдаа и на мен ми е писнало да работя



Тема Re: прокси въпроснови [re: Пeтъp_]  
Автор TheBrideOfCountDracula (другио Вейдър)
Публикувано22.04.09 09:38



айде тогава да се захващаме за работа. колегата с проксито ще каже кво е надушил

Цунки на Всички фенове




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.