Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за торентитенови  
Автор ExcelF ()
Публикувано08.12.08 15:40



На тракера

намирам доста неща , които ги няма другаде. Да не говорим за руска музика , филми , литература ...
Но се отчита коефициента download/upload и когато този коефициент стане малък - край , не може да се теглят други торенти. Аз оставям с дни да се сийдва вече изтегленото , но на тракера почти нищо не отчита. Сега например имам отчетени 8Гигабайта свалени и 34Мегабайта върнати. Естествено вече няма да ми даде да сваля нищо повече. Защо не ми отчита (почти) никакъв ъплоад , след като аз съм оставил компа да сийдва?

ПС. Нов акаунт може да се направи , но това не е решение. Рано или късно ще ми баннат IP-то , а аз съм със статично.

Редактирано от ExcelF на 08.12.08 15:41.



Тема Re: Въпрос за торентите [re: ExcelF]  
Автор Bълk (ОЧЗ)
Публикувано08.12.08 17:33



защото не сийдваш нещата търсени от други хора. издебни някой новокачен филм или нещо и го остави за 1-2 седмици и ще видиш за какво става дума.



Тема Re: Въпрос за торентитенови [re: ExcelF]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.12.08 18:36



С какъв торент-клиент си? Препоръчвам ти µTorrent - аз съм най-доволен от него, и засега не бих го сменил с друг.

Понякога (не често) има проблем с трекера, и не се отчита трафика, но изкл. рядко. Това по-скоро ми прилича на само свален трафик - тези 8гб/34мб по време на сваляне ли са? Щото нали на всеки нам-колко-си пакета се връща отговор, че са приети, да не е от това този изх. трафик? След като свалиш нещо, и го оставиш да се сийдва - някой сваля ли от теб?

Поне при мен нямам проблем - свалил съм няколко неща (малко, 10-11ГБ) от там, но съм ги оставял много за сийдване, и сега коефициента ми е над 14...

Ако оставя компа 24 часа да сийдва, се събират 1.5-2-2.5 ГБ изходящ. Другия начин да нямаш изходящ трафик е да си свалил нещо, което вече никой не сваля...


Освен, че има много и все полезни и приятни неща, друго основно предимство на този трекер е, че досега не съм намерил там нещо с вирус или подобна гад... Можа да съм просто късметлия, но - това е факт. Докато от залива или от маймундата.... ужас.




____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 08.12.08 18:45.



Тема Re: Въпрос за торентитенови [re: Bълk]  
Автор ExcelF ()
Публикувано08.12.08 23:19



Ами стотина Мегабайта за два дена - съвсем пресни филми същия ден качени ...



Тема Re: Въпрос за торентитенови [re: walkman™]  
Автор ExcelF ()
Публикувано08.12.08 23:22



И аз съм с uTorrent. Все пак ми изглежда на слаб интерес ... макар че са съвсем пресни филми /2 броя/. Е , вече е малко над 100Мегабайта... Ще го оставя поне седмица да сийдва , дано мине поне 0,5 коефициент .



Тема Re: Въпрос за торентитенови [re: ExcelF]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.12.08 23:29



Хм... иконката пред файла зелена ли е, или червена? Ако е червена май нямаш връзка с трекера, и ъплоадването не се отчита. Ако е зелена... погледни в peers на всеки файл има ли някой. Освен това - давай им Force start - за сваляне имаше ограничения в броя едновременно лийчвани, в зависимост от коефициента, за сийдване май няма, но все пак...

Е, и зависи от връзката ти - забелязал съм, че ако е слаба връзката, или изходящата скорост е ограничена, не се връзват да свалят - явно торент клиента си търси предимно по-бързи връзки. И като ми се качи скоростта - веднага се лепва някой да смуче....



Освен това - на сайта погледни там, отдето си свалил торента - пише колко лийчват, колко сийдват. Ако на 4-5 лийчъри има 200 сийда - нямаш шанс, освен това (май) техните клиенти ще си изберат някой по-близо до тях с по-бърза връзка.


____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 08.12.08 23:31.



Тема Re: Въпрос за торентитенови [re: walkman™]  
Автор ExcelF ()
Публикувано09.12.08 06:22



Ами явно горе-долу това е проблема. Иконите са зелени. Тази сутрин рестартирах Юторента. Два филма бяха, дадох им force start. Веднага на единия се закачи един лийчър , а другия нямаше кандидати. То и на първия скороста се колебаеше между 0 и 1 килобайт ... А иначе , когато на сайта избирах - имаше малко сийдващи.
Мисля че проблемът се изясни /с твоята помощ walkman/. Ако и за в бъдеще не мога да трупам коефициент , явно ще трябва да му играя със смяна на акаунтите. Пък и ако ми баннат айпи-то , в кварталната ланка са разбрани хората - мога и да го сменя. Макар , че досега три акаунта съм сменил.
Благодаря.



Тема Re: Въпрос за торентитенови [re: ExcelF]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.12.08 18:58



Абе... поразходи се там, огледай нещо с мнооого лийчъри, смъквай и остави компа за седмица онлайн.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.