Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Класически вирус  
Автор Пaмпopчo (Потребител)
Публикувано08.10.08 19:01



През 2007 г. попаднах на руски зловреден (вредоносный) сайт. Името е:
*

или
* .

Представлява галерия от снимки на малки момичета. Когато се влезе във вътрешните му страници, на компютъра се установява комплект от 3 или 4 вируса. Те действат едновременно и непрекъснато презареждат свои "фишинг"-страници. Страниците се викат една-друга. Това става в безкраен цикъл. Главен отличителен белег е бледожълтата лента под горната лента на прозореца на Експлорера, с надпис "ZHELTAYA HERNYA".

Скоростта на компютъра намалява 8 пъти и практически не може да върши нищо.
e потребителска страница в системата за безплатен хостинг и безплатна поща , която от 2 години е собственост на системата за по-голям хостинг и по-голяма поща . Тяхната мрежа-доставчик се казва SH-3-GE5-1.Moscow.core.comstar.ru

В двата сайта има поле за сигнал до поддръжката и администратора. След 2 дена получих автоматично писмо-отговор и зловредната страница бе изтрита. По-късно по мой сигнал бяха изтрити още 2 подобни.

От 1 година към функциите на търсещата машина / са добавени автоматизирани проверки и предупредителни надписи на английски, а понякога и на български за обособени страници, които съдържат вирусни или шпионски програми.

е коментиран многократно във форуми на различни езици. Вирусът "ZHELTAYA HERNYA" също. От тях са пострадали стотици хора в много страни, но не са знаели конкретно от кого и как да потърсят помощ.

-*--*--*-


Тема Този вирус снощи го научихнови [re: Пaмпopчo]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 13:13





Вирус, представящ се за антивирусна програма.





Тема Защо не заковете тема за вирусинови [re: Пaмпopчo]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 13:41



Аз за първи път влизам тук, не мога да раздавам акъли... Ама...





Тема Re: Класически вируснови [re: Пaмпopчo]  
Автор Пaмпopчo (Потребител)
Публикувано16.10.08 02:50



Давам приблизителен превод на този линк.
За съжаление не разбирам текста. Общи оплаквания и общи съвети, познати от рекламите на големите фирми за софтуер и хардуер, но нищо по-конкретно.



-*--*--*-

Редактирано от Пaмпopчo на 16.10.08 02:51.



Тема Re: Класически вируснови [re: Пaмпopчo]  
АвторДackaл (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 23:12



В отговор на:


През 2007 г. попаднах на руски зловреден (вредоносный) сайт.....

Представлява галерия от снимки на малки момичета.





А ти какво търсиш по такива сайтове бе, педофил гнусен! Да пукнеш дано!



Тема Re: Класически вируснови [re: Пaмпopчo]  
Автор_hakera_ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 19:30



te таз тъпа функция на гооглето да не те пуска в такива саитове е адски тъпа......
аз съм с линукс и искам да си влеза на него саит.
от къде на къде няма да ми дава. и пощата ми в yahoo преди така ме
издразни казва 4е прика4ения фаил е вирус и не ми дава да си го сваля......
нека си предупреди, ама да те оставя. мн мразя такива ограни4ения......




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.