Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема безжичен интернет?  
Автор pontus (минаващ)
Публикувано06.07.08 12:37



Здравейте!

Бих искал да премина от кабелен интернет към безжичен. Може ли някой да ми обясни, какво трябва да направя, и колко лв ще ми излезе цялата процедура?
За всеки сериозен съвет благодаря предварително!



Тема Re: безжичен интернет?нови [re: pontus]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 14:25



Ако искаш отговор, кажи какво точно искаш - безжична мрежа вкъщи (не е трудно) или безжичен интернет доставчик - гсм, вимакс и т.н.



Тема Re: безжичен интернет?нови [re: teou]  
Автор pontus (минаващ)
Публикувано06.07.08 14:32



Здравей!

Ами става дума за в къщи! В момента съм с LAN карта и кабел, в който се препъвам. Значи - безжична в къщи! :)



Тема Re: безжичен интернет?нови [re: pontus]  
Авторteou1 (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 18:14



3 условности - да не ти е много голям апартамента и да не минава сигнала през повече от 2 стени, доставчика ти да не прави мизерии (направи ping dir.bg от дос промпт и гледай ttl да е над 1), и да не си на турбо мега гига нет (над 30 мегабита)


Ако горните са спазени дори начинаещ потребител като теб ще се справи лесно и евтино.

Трябва да купиш безжичен рутер и безжичен адаптер-усб или пси платка. Ако не си по отварянето на компютри и не ти е много голям апартамента вземи усб пръчка. Минимум цена за бракмяна техника - адаптер 30 и рутер 50-60. Разумна цена - 134 лева с доставката вкъщи.

адаптер


рутер
рутер2

Почнал съм да пиша едно писание за начинаещи като теб, но другата седмица ще го доврша.



Тема Re: безжичен интернет?нови [re: teou1]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 18:19



А, и да добавя, че по безжичното максимума е 20 мегабита, реалистично е между 10 и 20.



Тема Re: безжичен интернет?нови [re: teou]  
Автор pontus (минаващ)
Публикувано06.07.08 22:12



Цар си!!!
Благодаря ти много!!!





Тема Re: безжичен интернет?нови [re: pontus]  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано28.07.08 10:08



Ето ти една добра дискусия по въпроса:






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.