Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Грешка IExplorer  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 23:09



Здравейте
От известно време ми се появява грешка в IExplorer-a ето снимка:


Това ми се появява, не само когато работя с Explorer-a, а дори и когато не работя с компа.
От какво се дължи това, какъв проблем имам, и как да го разреша, моля ви помогнете. Благодаря предварително



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: Vesela]  
АвторTato (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 01:15



Възможен проблем с RAM



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: Vesela]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано26.06.08 01:41



Нищо ти няма на РАМ-та. Разкарай недоразумението НОД32 и си сложи нормална антивирусна, с която да се провериш за буби - проверката е повече от препоръчителна, дори и двойна я направи с онлайн скенери.
След това си сложи СП3.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано26.06.08 11:32



не е с NOD, по ми мяза на AVG

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: hladnika]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано26.06.08 11:51



На мен ми изглежда като и двете да са там



Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 12:31



Разкарай една от двете антивирусни като начало. Да се сложат 2 антивирусни е най-тъпото нещо на света.



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: teou]  
Авторggs (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 15:53



Наистина ли не бива две антивирусни? И коя е препоръчвате? Казаха ми за NOD, а горе и за нея пише че не е хубава....



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ggs]  
Авторggs (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 15:54



Какво е СП3 ?



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ggs]  
Автор teou (непознат)
Публикувано26.06.08 17:10



Ох малеее....
Предварително казвам, че не отговарям на основния ти въпрос, защото не знам.

За антивирусните - пречат си една на друга, нищо чудно и оттам да е проблема. В твоя случай не знам коя да оставиш, и двете са читави според мен.

СП3 е сървис пак 3 за уиндоус хп. Включи авто ъпдейтите и ще дойде.

http://vilamalina.hit.bg/


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: teou]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 19:25



СП3 е сървис пак 3 за уиндоус хп. Включи авто ъпдейтите и ще дойде.

teou ,а трябва ли да ти е лицензиран уиндоуса хп, че да ти дойдат ъпдейтите? Щот съм чувала, че ако не ти е и си включиш ъпдейт става мн лошо.... Извинявай, ама се сетих и питам да не стане фал





Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: teou]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано26.06.08 20:42



В отговор на:


Включи авто ъпдейтите и ще дойде.




... а тя/той ще дойде тук да пита какво означава онази иконка в трея и как да я махне.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано26.06.08 20:45



убу си се сетила



тегли го и после инсталираш

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ggs]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано26.06.08 20:53



За хубава - не знам, но работа не върши много.
Ето ти в азбучен ред:





Бива ги повече от НОД. И трите са безплатни. Тегли ги от официалните им сайтове.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 21:00



Опа, забравих го тоя момент.


Е, има го и в арената :)



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: teou]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано26.06.08 21:07



В отговор на:

Е, има го и в арената :)




Точно така, арената е главния разработчик на продуктите на майкрософт

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 01:44



Егаси, кво говориш и не загрявам....съвсем ме омота.....



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано27.06.08 01:56



Ето

и съм отговорил на теб :)
Като теглиш нещо, тегли най-добре от официалния сайт, включително и този на Майкрософт. Само не пускай автоъпдейта, защото после ще дойдеш с друго питане от типа "какво е това и как да го оправя".

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 20:21



Сърдечно ти благодаря, и без лиценз ли се тегли от официалните сайтове? Питам принципно

Извинете ме, ама все пак съм на 33



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 20:59



Всъщност за какво служи сървис пак 3 за Уиндоус ХП?



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 21:18



Значи вече изтрих NOD32 и си оставих AVG, дано вече нямам проблем


А иначе Service Pack 3 пише DO NOT CLICK DOWNLOAD IF YOU ARE UPDATING JUST ONE COMPUTER и тва означава че да не тегля ако се ъпдейтва само един компютър и така въпроса ми е за какво точно служи този сървиз, като го сваля какво да правя с него??



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: Vesela]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано28.06.08 01:43



Да, така пише, вярно е. Но ти свали именно това. Сваленият файл е .ехе - стартирай го, следвай инструкциите на екрана и няколко минути по-късно ще имаш инсталирани всички ъпдейти за ХР, излязли до момента.
Преди да инсталираш:
- затвори всички програми, които си пуснала - месинджъри, торенти и т.н.
- трябва да имаш качен СП1 или СП2 - това се вижда с десен бутон на My Computer->Properties, където трябва да пише коя версия на СП имаш (Service Pack 1 или 2)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано28.06.08 01:55



Възрастта не е порок :)
СП3 представлява събрани заедно всички критични ъпдейти за Уиндоус ХР, излязли до момента.
Тегленето от официалните сайтове е препоръчително главно поради липсата на допълнителни "екстри" от сорта на спайуер, адуер и троянски коне Особено при софтуера, който е предоставен свободно за ползване, е нелогично да бъде теглен от друго място. Дали тегленето е със или без лиценз зависи от това дали софтуера изисква лицензиране. Някои сайтове искат регистрация (например Avira), която обаче е безплатна (регистрацията). AVG и Avast не изискват регистрация. Майкрософт също не изисква регистрация нито лиценз за критичните ъпдейти, какъвто е СП3.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 14:53



Сърдечно ти благодаря. Винаги съм мислела, че когато нямаш лиценз /принтципно/ и влезеш на такъв сайт /например на Майкрософт/ и теглиш нещо от там веднага ще те засекът, че от твоето IP се тегли без лиценз и или ще ти пратят полиция или ще ти пратят нещо, дето да ти скапе Уиндоуса. Така ми е казал някой някога... Сега разбирам от теб, че само ако ти искат регистрация ти не можеш да свалиш например, но не и да стане някакъв гаф. Всъщност:
Имаш лиценз - сваляш с регистрация.
Нямаш лиценз - като се опиташ да сваляш и ти поиска регистрация просто не можеш да свалиш, но не изпращаш инфо до Майкрософт и няма последствия.
Това ли да разбирам от теб?
И този СПЗ е хубаво да си го има всеки, освен антивирусната. Ако има лиценз си включва ипдейтите, иначе си го сваля от "онова място" дето по-горе пише да не се сваля ако си само един компютър.....

Правилно ли съм разбрала, добри човече. Обещавам да не те тормозя повече, само кажи дали съм схванала.



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 20:48



Точно така



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано29.06.08 00:05



Лиценз е правото да ползваш даден продукт (напр. Уиндоус). Майкрософт проверяват валидността на лиценза при теглене на определени (само) неща. Същото могат да направят и след изтеглянето на някои от ъпдейтите (линк

)

Регистрация е правото да ползваш даден ресурс - например да пишеш в даден форум или пък да изтеглиш Avast. В случая с Avast на базата на регистрацията получаваш безплатен лиценз за ползването на програмата. В случая с дир.бг не се нуждаеш нито от регистрация, нито от лиценз, за да ползваш форумите, но не можеш да ползваш личните съобщения, за да кореспондираш с точно определен човек.

Изпращане на инфо до МС - не ми е известно някой да го прилага на практика. Все пак имай си едно наум, когато се опитваш да ъпдейтваш пиратска (изпиратствана) програма.

СП3 е хубаво да си го има всеки - или това, или СП2 с всички последвали критични ъпдейти. За теб конкретно - или си оставаш с СП2, включваш автоъпдейтите и ИЗБИРАШ само критичните, като заобикаляш , или изтегляш СП3 от линка, който ти дадох преди, инсталираш го и забравяш за известно време за ъпдейти.
Забележка: Ако имаш инсталиран ИЕ7 и не си много сигурна дали искаш да го оставиш на компютъра си, деинсталирай го преди да инсталираш СП3, защото след това ще ти е невъзможно (ще трябва първо да деинсталираш СП3, за да махнеш и ИЕ7)

Надявам се това да е отговорило на поне част от въпросите ти :)

П.С. "добри човече" звучи мило, благодаря

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.06.08 14:45



А задължително ли е да има СП1 или СП2? СП3 не включва ли и предишните СП? На сайта пише:

Supported Operating Systems: Windows XP Home Edition ; Windows XP Professional Edition ; Windows XP Service Pack 1; Windows XP Service Pack 2


Това май означава, че може и да няма никакъв СП преди инсталацията на СП3?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: walkman™]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано29.06.08 15:10



Иска задължително поне СП1 качен, за да тръгне да се качва:



Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.06.08 19:30



Хе, това не съм го заглеждал. Може би, защото съм го качвал само върху СП2, и не ми е попадал гол виндовс досега. Но - ще го имам предвид, ак оми се случи. Благодаря.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 15:21



Понеже не знаех дали ИЕ7 означава интернет експлорер 7 и не исках да те мъча с тъпи въпроси, погледнах в контрол панела при програмите не видях да имам ИЕ7, после в инстала видях че на интернет експлорера ми няма 7 накрая

и го оставих. Махнах си старата антивирусна- Симантик (мнооого отдавна някой ми я е качвал, но напоследък хич не ми работеше добре) и си качих AVG. Хванаха се доста гадни неща - 3 Infections и 5 Spyware, мисля че ги изтрих. Втори път я пуснах после и вече нямах нищо. Благодаря за помощтта и съветите.
пОСлЕ СЕ ДрЪПНАХ ТОЯ СЪрВИЗ ПАК 3 и сега съм с тях. Намирам при някои програми малка промяна, не знам дали ми е бил необходим но го дръпнах, защото разбрах че е задължителен и толкоз. Някои неща като се опитам да отварям ми казва, че трябва да сложа диска за инсталиране на XP Professional, например разглеждах в Word някои допълнения, ама те няма да ми трябват за сега.
От доста време имах проблем с отварянето на файлове JPG с Windows Picture and Fax Viewer - не се отварят. Проблема си остана..... Да имате идея от какво е? В момента ги отварям само с Paint или с IExplorer, търсих ама нямам Microsoft Ofiice and Picture Manager. Последната програма съм я ползвала на друг компютър и от там я знам, че е хубава. Може ли да си сваля само нея и защо не ми работи Windows Picture and Fax Viewer Дали имам нещо останало от тия вируси и затова ми е така?
Между другото - антивирусната само съм оставила да се ъпдейтва, нали така? Че ме е страх
Ами добри хора сте, че помагате на такива като мен....
Предварително благодаря.



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано01.07.08 16:17



Не знам защо не ти отваря картинките - може да е следствие на вирусите, които си имала.
Правилно си оставила антивирусната да се ъпдейтва сама. Но за да си сигурна, че няма нищо останало, сканирай се онлайн - например с


За разглеждане на картинки, си харесай някоя от двете: или .

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 18:38



Май не трябва да казвам,че няма да задавам повече въпроси.... Пуснах онлайн сканирането на Касперски и ми ги хвана всичките онези неща....на 63% процента обачце зацепи и не помръдна....повече от час седя на тия проценти /изключила бях антивирусната NOD/ и не помръдваше.....общо повече от 4 часа се събраха и го спрях....реших да те попитам какво се прави след това

Инсталирах Java, както беше изискването за да пусна онлайн скенера. Забелязах че ми се е появил и един шорткът за Open office.org отидох в контрол панела и го изтрих /уплаших се че е нещо, дето се е инсталирабо без да разбера/. Сега си мисля, че може с Javata да се е качило и да е необходимо за сканирането.... Уф, сега опасно ли е да си стоя с тия остатъци от вируси и ако преинсталираме компа дали ще се махнат Така ми се искаше Касперски да ги хване, да се изчистят и така да се приключи Щях да съм доволна от себе си.....
Та, ако не те изнервям...кажи какво да правя.....



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано02.07.08 19:20



и казано е "never say never" :)
и - не, не ме изнервяш. Странно, нали ;)

Добре си направила с джава-та. Инсталирало ти е шорткът за опънофис.орг, защото някъде в опциите на инсталацията не си го ънчекнала. А не е опасно в случая, защото и джава, и опън офис, са продукти на една и съща компания - Сън. Ако някога решиш да сменяш МС Офис, опитай Опън Офис. Безплатен е. И не иска регистрация. Направо сваляш и инсталираш.

Дали е опасно с остатъците - зависи какви точно остатъци са. Казваш, че преди да зависне на 63% открива нещо. Пусни го пак и кажи какво е открил преди да стигне 63-те %.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:37



Ето ме отново, пиша в тази тема, че тук се "заприказвахме". Дано не е проблем. Ето резултата след сканирането с AVG антивирусната първият път:
Scan "Scan whole computer" was finished.
Infections found:;"3"
Infected objects removed or healed;"3"
Not removed or healed.;"0"
Spyware found:;"5"
Spyware removed:;"5"
Not removed:;"0"
Warnings count:;"0"
Information count:;"0"
Scan started:;"30 Юни 2008 г., 14:16:43"
Total object scanned:;"416378"
Time needed:;"1 hour(s) 30 minute(s) 52 second(s) "
Errors encountered:;"0"

Infections
File;"Infection";"Result"
C:\WINDOWS\Help\fcpga;"Trojan horse BackDoor.Agent.11.AE";"Moved to Virus Vault"
D:\Install\NeroBurn\Nero 5.5.10.42\TNO_N242.EXE;"Trojan horse PSW.Generic5.MHP";"Moved to Virus Vault"
D:\Install\TP\BIN\TPC.EXE;"Suspicion: unknown virus .EXE.COM";"Moved to Virus Vault"

Spyware
File;"Infection";"Result"
D:\Install\NOD32 2.000.6 win9xme + crack.zip:\NOD32 2.000.6\Crack\Patch.exe;"Potentially harmful program Crack.Z";"Deleted"
D:\Install\NOD32 2.000.6 win9xme + crack.zip;"Potentially harmful program Crack.Z";"Deleted"
D:\Install\Tools\eDonkey61.exe:\ns_00007:\UCMIE.DLL;"Adware Generic.KKC";"Moved to Virus Vault"
D:\Install\Tools\eDonkey61.exe:\ns_00007;"Adware Generic.KKC";"Moved to Virus Vault"
D:\Install\Tools\eDonkey61.exe;"Adware Generic.KKC";"Moved to Virus Vault"

Warnings
File;"Infection";"Result"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@2o7[2].txt:\2o7.net.e7e7d917;"Found Tracking cookie.2o7";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@2o7[2].txt;"Found Tracking cookie.2o7";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@ad.yieldmanager[1].txt:\ad.yieldmanager.com.539b0606;"Found Tracking cookie.Yieldmanager";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@ad.yieldmanager[1].txt:\ad.yieldmanager.com.ff92306;"Found Tracking cookie.Yieldmanager";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@ad.yieldmanager[1].txt:\ad.yieldmanager.com.b68f2b7b;"Found Tracking cookie.Yieldmanager";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@ad.yieldmanager[1].txt:\ad.yieldmanager.com.557bf2b0;"Found Tracking cookie.Yieldmanager";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@ad.yieldmanager[1].txt:\ad.yieldmanager.com.e762f029;"Found Tracking cookie.Yieldmanager";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@ad.yieldmanager[1].txt;"Found Tracking cookie.Yieldmanager";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@adrevolver[2].txt:\adrevolver.com.f6cfcad4;"Found Tracking cookie.Adrevolver";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@adrevolver[2].txt:\adrevolver.com.9b9d670a;"Found Tracking cookie.Adrevolver";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@adrevolver[2].txt;"Found Tracking cookie.Adrevolver";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@atdmt[2].txt:\atdmt.com.b3e33b5f;"Found Tracking cookie.Atdmt";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@atdmt[2].txt;"Found Tracking cookie.Atdmt";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@burstnet[2].txt:\burstnet.com.27341d57;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@burstnet[2].txt:\burstnet.com.c4fe2ebb;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@burstnet[2].txt:\burstnet.com.a3218a37;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@burstnet[2].txt;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@doubleclick[1].txt:\doubleclick.net.bf396750;"Found Tracking cookie.Doubleclick";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@doubleclick[1].txt;"Found Tracking cookie.Doubleclick";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@m.webtrends[1].txt:\m.webtrends.com.b4ca7df0;"Found Tracking cookie.Webtrends";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@m.webtrends[1].txt;"Found Tracking cookie.Webtrends";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@media.adrevolver[1].txt:\media.adrevolver.com.5fed601d;"Found Tracking cookie.Adrevolver";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@media.adrevolver[1].txt;"Found Tracking cookie.Adrevolver";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@questionmarket[2].txt:\questionmarket.com.4dd5e426;"Found Tracking cookie.Questionmarket";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@questionmarket[2].txt:\questionmarket.com.3eb5a9f1;"Found Tracking cookie.Questionmarket";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@questionmarket[2].txt;"Found Tracking cookie.Questionmarket";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@revsci[2].txt:\revsci.net.44927ec;"Found Tracking cookie.Revsci";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@revsci[2].txt:\revsci.net.55564293;"Found Tracking cookie.Revsci";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@revsci[2].txt:\revsci.net.e9dbeb91;"Found Tracking cookie.Revsci";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@revsci[2].txt:\revsci.net.2df99d79;"Found Tracking cookie.Revsci";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Cookies\pc@revsci[2].txt;"Found Tracking cookie.Revsci";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@burstnet[2].txt:\burstnet.com.27341d57;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@burstnet[2].txt:\burstnet.com.c4fe2ebb;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@burstnet[2].txt:\burstnet.com.a3218a37;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@burstnet[2].txt;"Found Tracking cookie.Burstnet";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@enhance[2].txt:\enhance.com.2ff9c31e;"Found Tracking cookie.Enhance";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@enhance[2].txt:\enhance.com.378d31e7;"Found Tracking cookie.Enhance";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@enhance[2].txt;"Found Tracking cookie.Enhance";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@yadro[2].txt:\yadro.ru.c77afad5;"Found Tracking cookie.Yadro";"Moved to Virus Vault"
C:\Documents and Settings\pc\Local Settings\Temp\Cookies\pc@yadro[2].txt;"Found Tracking cookie.Yadro";"Moved to Virus Vault"

Ще ти пусна в отделна бележка и резултата от Касперски онлайн скенера.
Че май става много обемно





Тема scan my comp i scan reportнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:47



Не съм сигурна че ще се справя със качването на резултата от сканирането, но пък не се отказвам лесно





Гледах в сайта има разнинеща за всеки вирус дето се сварят ама моите не ги намерих. Осдвен това не можех да разширя табличката и да видя хубаво разширението на хванатите вирусчета. Отново заби на 63% и не помръдна, затова ти показвам и двете картинки. Притеснявам се като тръгна да чистя вируса да не ми замине нещо компа. Имам доста неща на него, трябва ли първо да си направя архив? Това май е глупав въпрос, с толкова вируси архива май е задължителен? Вобще мога ли да махна тия гадове? Какво се прави?
Предварително благодаря!!!



Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: ssgg]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:49



Справила съм се с качването на снимките


Мн си се радвам




Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано07.07.08 21:39



Сори за забавянето. Да, справила си се със снимките ;)
Дотук добре. Сега следват тези програмкки:



и



И с двете процедираш по следния начин: изтегляш ги на десктопа, рестартираш в Safe Mode (F8 веднага след менюто на БИОС), стартираш ги една по една и изчакваш да сканират целия компютър (втората тръгва да се инсталира, но не се притеснявай - като приключи, ще се самодеинсталира). Би трябвало да намерят въпросните файлове. Дай им да ги изтрият. И после пиши какво е станало :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: kитaeцa]  
Авторssgg (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 09:26



Няма проблем за забавянето. Първият линк да не е грешен? Не се отваря и ми дава грешка, можи ли да провериш дали е ок?
Това за рестартирането в Safe Mode и стартирането на програмките една по една.....не съм сигурна че ми стана много ясно .... Значи - рестартирам компа и докато е още в началото/някъде на черен екран/ натискам F8 ? И после ще се оправя ли как да стартирам двете програми една по една? Значи пускам първо едната, изчаквам да сканира целият комп и после пускам другата да сканира? Само да кажеш как точно се пускат

И втората като тръгва да се инсталира, значи да я инсталирам и да чакам да намери нещо ли? Има ли опция да ми се прецака уиндоуса или пък компа докато правя това? Много въпроси наредих пак, пиши когато е удобно.
Благодаря предварително!



Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: ssgg]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано08.07.08 11:21



Да, форумът малко си променя своеволно нещата и линкът се оказва неправилен.

ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe

Това е линка. Изкопирай го в адресното поле на броузъра.

За Safe Mode - рестартираш и веднага щом се източат съобщенията за процесор, памет, у-ва и т.н. започваш да натискаш F8. Трябва да ти излезе меню, от което избираш със стрелките Safe Mode (най-горното).
За стартирането на програмите.
Първата - CureIt:
Стартираш сваления файл и имаш две опции - "стартирай" и "обнови". Избираш "стартирай". Това сканира набързо. След като приключи бързото сканиране, отляво ти стават активни три опции "бързо сканиране", "пълно сканиране", "избирателно". Избираш "пълно" и натискаш (отдясно) бутончето плей. След това чакаш да свърши.
Втората - AVP Tool.
Стартираш сваления файл и минаваш през процеса на инсталиране: избор на език, уелкъм екран, място на инсталацията (тук ще ти напомни да се сканираш в Safe Mode). Навсякъде натискаш Next или ОК. Появява се накрая прозорец, в който са чекнати "System Memory", "Startup Objects" и "Disk Boot Sectors". Ти допълнително чекваш дисковете по-надолу в списъка: C, D и т.н. - колкото ги имаш (без CD-то). Натискаш "Scan" и отиваш да си вършиш друга работа, докато се сканира.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: kитaeцa]  
АвторSSGG (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 10:49



Благодаря ти за помощтта. Направих всичко, хванах някакви неща и май ги изтрих.

После пуснах през тази нощ касперски онлайн скенера и не ми е хванал нищо. Все още обаче не ми се отварят jpg картинки с windows picture and fax viewer. Дали е необходимо да преинсталирам Windows-a? Сега ще видя двете програмки дето преди ми беше давал за отварянето на снимки. Ама си мисля дали да не преинсталирам.... Още веднъж ти благодаря за всичко!!!



Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: SSGG]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано11.07.08 11:21



Радвам се, че изглежда си се изчистила от бръмбарите :) Сега е моментът да сложиш (ако все още не си го направила) файъруол, който да се грижи подобни неща да не се повтарят. Можеш да качиш

- за момента най-добрият безплатен файъруол.
Относно картинките - преинсталация не е задължителна. Неотварянето им, най-вероятно, се дължи на вирусите, които са се подвизавали в компютъра ти. Предполагам, че след качването на някоя от двете програми за картинки, които ти дадох, и този проблем ще бъде решен. Ако въпросните програмки те удовлетворяват, няма нужда да караме компютъра ти да отваря картинките с picture или fax viewer.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: kитaeцa]  
Авторccrr (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 23:03



Качих и Comodo. Разбира се, че не бях сложила файъруол....ами аз правя само каквото ми кажеш Има ли вариянт компа ми да работи малко по-бавно сега или си въобразявам. Качих и първата програмка - XnView за картинките. Всъщност качих и втората, за да си избера, но я изтрих после. Излезнаха супер яки картинки на котета, на мястото на стандартната картинка на jpg файловете и много ме изкушаваше да я оставя нея....но реших да я махна, че в къщи компа го ползвам не само аз и тези котета ще всеят паника . Сога остава и да се науча на тази програмка XnView



Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: ccrr]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано15.07.08 13:23



По принцип е възможно да има леко забавяне, ако файъруолът има да блокира много връзки. В общия случай файъруолите не ползват достатъчно ресурси, че да се усети работата им. Все пак зависи и от компа ти - ако е доста слаб и дори и обикновен броузър му е тежък, може и да не си въобразяваш. Така или иначе, файъруолът е от задължителните неща, които трябва да има компютър, вързан към интернет/квартална мрежа.
А XnView бързо ще го научиш, ако вече не си го сторила - той е просто преглеждачка за картинки с възможности за базово редактиране :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: kитaeцa]  
Авторggs (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 14:17



Само пак да кажа, че си добър човек!
Извинявай, че сега пиша. Нали знаеш, като има зор човек....
Да, компа ми е слабичък. Дори сега понякога ми дава че няма достатъчно място да ъпдейтва файъруола... Ще трябва да поразчистя С-то. Няма проблем.
Още веднъж благодаря за съдействието!



Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: ggs]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано22.07.08 22:50



Ам добричък съм, благодаря :) - то всички китайци сме си таквиз

(милиард и половина, дет ще рече, че от един на четирима можеш да го очакваш ) Радвам се, че се запознахме
А за С-то - да, струва си да го поразчистиш поне мъничко, хем и на уиндоуса ще му е по-уютно :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: kитaeцa]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано23.07.08 16:48



ООО, повярвай имам опит /не чак толкова голям, но достатъчен да имам представа някаква/ с китайци....истински.....не мога да кажа за добрината такова нещо

Може пък да не съм попаднала досега на правилен
С-то да го очистя....ама хич не знам кое да изчистя....Ще хвана някое приятелче да помогне в чистенето.

Редактирано от ggs на 23.07.08 16:53.



Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: Vesela]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано26.07.08 22:00



защо не пробваш mozila firefox, изобщо не натоварва PC-то. успех.



истината и логиката са относителни

Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: ggs]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 01:54



Да не говорим, че имаш и ФлексТъп!





Тема Re: scan my comp i scan reportнови [re: ggs]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано30.07.08 11:25



Напълно е възможно да не си уцелила досега :) Строго погледнато, и за тях важи правилото 1:4 ;)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Грешка IExplorerнови [re: astra7]  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 20:44



хаха, това изби рибата. нещастник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.