Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с keylogger и колегинови  
Автор DUNE5 ()
Публикувано13.05.08 10:54



Постъпих на ново работно място. На компютъра на който работя открих keylogger /Ardamax/. Хитричка гадинка , но SpyBot-a я откри. Сложена е час-два преди да започна работа.
Знам кой го е инсталирал. Видях логовете и тн. Единствено не знам на кой пощенски адрес праща редовно репорти. Още не съм го прочистил. Трая си.

Та въпросът ми е - как мога да разбера на кой адрес праща репорти и кога? В логфайла го няма , а не ме пуска до настройките.

10х

Д5

Редактирано от DUNE5 на 13.05.08 10:55.



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: DUNE5]  
Автормc (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 18:57



Няма да ти хареса това което ще прочетеш.

Компютъра е собственост на работодателя и ти е даден да го ползваш като оръдие на труда. Ти си отговорен за него доколкото не го развалиш умишлено. Грижата за здравето на компа както и за инсталираните програми е предоставена на лица които получават заплата за целта.

Имаш три варианта:
1. Седиш си спокойно и не вършиш никаква частна работа на компа.
2. Разкарваш гадината и рискуваш дисциплинарно уволнение.
3. Търсиш си нова работа - щом тоя работодателя ти слага логери, можеш да очакваш и по-големи мърсотии от него.

Е, винаги можеш да заведеш дело със съответните доказателства за нарушаване на правата на личността...



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: мc]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано19.05.08 08:50



Ами - не съм съгласен !

Ако при постъпване на работа ме бяха уведомичли , че моите действия ще се записват /и с подобна програма/ - ОК. НО НЕ МЕ УВЕДОМИХА !

На ли си виждал надписи по разни магазини - "Контролира се с видеокамери". Иначе всеки може да ги съди.

Но въпросът ми горе беше по-друг.

Д5



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: DUNE5]  
Автормc (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 16:49



Ами никой не те пита дали си съгласен. Компютъра не е твой и толкова. Надписите за видеокамерите са за да плашат гаргите, т.е. ше те снимаме, не влизай.
Сложи нещо което да следи изходящите връзки, да речем zone alarm.



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: мc]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано20.05.08 11:09



Надписите за видеокамерите НЕ са за да плашат гаргите , а защото такъв е закона! Това че работя на чужд компютър не означава че нямам права. И имам правото да знам дали съм следен!

Но - ще сложа стеничка. Обаче няма все още да знам на КОЙ мейл ще прати гадинката съобщение.

Д5

Редактирано от DUNE5 на 20.05.08 11:09.



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: DUNE5]  
Автормc (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 15:39



сложи раутър пред машината да логва

за пипане по компа могат да те уволнят, без значение какви права мислиш че имаш.



Тема Re: Проблем с keylogger и колеги [re: мc]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано17.06.08 16:25



Ако сложа стена ... имам Sygate ... мога ли да забраня всякакъв изходящ трафик , който не съм разрешил. И да забраня и Remote Access и друг VPN - достъп ?



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: DUNE5]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано17.06.08 20:42



Можеш, но...
Доколкото схващам, не искаш да се разбира, че си намерил кийлогъра. А всичко, което правиш на компа си се записва от логъра и се праща някъде. Тогава този, който го е сложил, ще разбере, че си го намерил и си взел мерки. Дори само по факта, че няма да получава логовете.
Затова търси друг начин да си решиш проблема.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: DUNE5]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 23:46



Как мога да резбера има ли keylooger на даден копмютър? Например, имена на файлове, директории?



Тема Re: Проблем с keylogger и колегинови [re: kитaeцa]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано18.06.08 08:34



А стената ще спре ли възможноста да наднича някой в компа ми и през RemoteAccess или някаква подобна програма ? Може стената от време на време да я пускам ....

10х




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.