Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Криптираненови  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано15.03.08 21:17



Днес разбрах, че МВР иска да има достъп до информацията кой, кога и какво е теглил и правил в интернет. Тази наредба, ако всичко е наред, ще влезне в сила догодина, горе долу по това време...

Установих, че почти нищо не знам за криптирането...

Интересувам се от няколко неща, които, вярвам, ще са от полза на всеки:

1. Какво препоръчвате за криптиране на пощата?
2. Какво препоръчвате за криптиране на интернет трафика (ако това изобщо е възможно)?
3. Как да криптираме това, което теглим от торентите?

Друго, за сега, не се сещам.

Моля ви, дайте съвети...



***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: Криптираненови [re: NoName™]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано16.03.08 02:59



спирай да ползваш интернет





Тема Re: Криптираненови [re: Bълk]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано16.03.08 06:52



Чак до там няма да я докарам... Въпросът ми е по-проЗ: какво точно да направя, за да криптирам трафика си?..



***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: Криптираненови [re: NoName™]  
Автор JustDance (тотален)
Публикувано20.03.08 17:44



Мисля, че няма `универсален крипт` за момента ... а и не би имало поради обезмисляне , сега ще обясня :

Спокойно можеш да си криптираш имейл съобщенията , но този който ще ги чете трябва да разполага с ключ /за да може да прочете нещо/.
Торентите от много време си имат вградена функция за криптиране - само трябва да се включи ...
Въоще, доста необмислена е тази идея със следенето ... единственото което провайдъра ти може да поднесе на МВР в даден момент е само сайтовете, които си посещавал ...не, че и за това няма лек, ама е досадно да се ползва прокси. Което ме навежда на мисълта, че този който ще си крие нещо - ще си го скрие ... тъпня поредна се заражда.

Тотален денс ето тук



Тема Re: Криптираненови [re: JustDance]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано27.03.08 09:14



Ок, първото нещо, което се сещам е как става изпращането на ключа?! Нима, по логиката за следенето, не може въпросното ченге да го "прихване"? Кои ключове би ми препоръчал, ако имаш опит?

Относно сайтовете, хватки, като ТОР помагат ли (въпреки, че забавят ужасно трафика...)?

Мерси за отговора!

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: Криптираненови [re: NoName™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано27.03.08 16:01



Частния ключ не се праща, той си седи при теб, праща се само публичния ключ.
Получателя трябва да има твоя частен ключ за да декодира съобщението или каквото и да е там.

единствения начин да разбият защитата е да ти хванат компютъра в процес на работа когато частния ключ се ползва, или да сложат някакъв троянец с който да го дръпнат

Редактирано от Пeтъp_ на 27.03.08 16:02.



Тема Re: Криптираненови [re: Пeтъp_]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано31.03.08 21:16



Все пак, много съм неук в тази област. Сега правя първи спъпки в тази посока. Би ли ми обяснил по-подробно начина на ползване на криптирането на мейлите и какво би ми препоръчал да ползвам? Видях, че КОМОДО предлагат безплатни ключове например...

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: Криптиране [re: NoName™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано02.04.08 22:15



примерно ако имаш електронен подпис от Инфонотари, с предлаганата от тях програма можеш да криптираш кореспонденцията си
друг начин е ако ползваш pgp, или gpg за линукс
наскоро забелязах че гугле мейл не пуска криптирани съобщения в открит текст или в зип файл, трябва да са в рар архив за да минат



Тема Re: Криптиране [re: Пeтъp_]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано02.04.08 23:53



Това как ти се струва: http://www.comodo.com/products/certificate_services/email_certificate.html Или да търся друг вариант? Нищо не разбирам от pgp...

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: Криптиране [re: NoName™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано03.04.08 09:06



Това е безсмислено. Такъв сертификат може да ти даде всяка от сертифицираните у нас фирми, при това на смарт карта(защитен с пин код). А ако ти трябва само за криптиране на кореспонденция можеш да си го направиш и сам. И като искаш сигурност е добре да минеш на линукс, защото в продуктите на микрософт има преднамерени вратички.
А като не разбираш нещо, чети и се образовай, трябва само да знаеш англ.
Това не са неща които могат да се обяснят с два реда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.